5 نکته مهم برای گشت و گذار نوروزی در اصفهان

بسیاری از گردشگران معتقدند که انتخاب اصفهان به عنوان مقصد سفر در ایام نوروز، دیوانگی محض است. اما نمی‌توان منکر این موضوع نیز شد که بسیاری از مسافران به خاطر مشغله های کاری، تنها می‌توانند در این ایام سفر کنند. از این رو نمی‌توان از آنها انتظار داشت که فقط به خاطر شلوغی و ازدحام جمعیت، این فرصت را نادیده بگیرند و به تماشای نصف جهان نروند. بنابراین اگر شما نیز جز کسانی هستید که عید تنها فرصت آنها برای سفر است، قاصدک 24 را در ادامه مطلب ” 5 نکته مهم برای گشت و گذار نوروزی در اصفهان ” همراهی کنید تا به شما بگوییم که چطور باید این سفر شلوغ را به مسافرتی خاطره انگیز بدل کنید.

هتل و اقامتگاه خود را از قبل رزرو کنید

اولین نکته ای که موجب می‌شود شما نتوانید از سفر خود لذت کافی را ببرید، پیدا نکردن اقامتگاهی مناسب است. چرا که اگر شما نتوانید درست و به موقع استراحت کنید، طبیعتاً انرژی کافی برای بازدید از اماکن گردشگری را ندارید و در تمامی طول سفر کسل و بی حوصله خواهید بود. پس بهتر است هر زمان که تصمیم به خرید بلیط هواپیما یا قطار اصفهان گرفتید، فکری هم به حال هتل خود بکنید و اقامتگاه مورد نظرتان را قبل از ورود به این شهر تاریخی رزرو نمایید. برای این کار می‌توانید از مجموعه های رزرواسیون آنلاین هتل نظیر جااینجاس استفاده نمایید و هتل مورد نظر خود را پس از مشاهده عکس های مربوط به آن، رزرو نمایید. فراموش نکنید که در اغلب سامانه های رزرواسیون آنلاین، رزرو نوروزی هتل، بدون امکان کنسلی صورت می‌پذیرد و هزینه هتل به شکل علی الحساب از مشتری دریافت می‌گردد. بنابراین اگر از زمان سفر خود مطمئن هستید و امکان کنسل شدن آن را نمی‌دهید، حتماً هتل یا اقامتگاه مورد نظر خود را به صورت اینترنتی و از قبل رزرو نمایید.

رزرو آنلاین هتل در اصفهان

از اماکن گردشگری نزدیک به هم بازدید کنید

قبل از ورود به اصفهان، نقشه ای از اماکن گردشگری موجود در این شهر را تهیه نمایید. این نقشه ها را به طور معمول می‌توانید با یک جستجوی ساده در وب سایت های گردشگری پیدا کنید و یا در اماکن توریستی شهر، از راهنمایان گردشگری دریافت نمایید. حال وقت آن رسیده که تعصب نسبت به بازدید از یک مکان خاص را کنار بگذارید و بهترین برنامه ریزی را برای سفر خود داشته باشید. توصیه ما این است که برای هر یک از روزهای سفر خود اماکن گردشگری نزدیک به هم را انتخاب نمایید تا بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن از تمامی آنها بازدید کنید. بدین ترتیب هم بیشترین استفاده را از زمان خود برده اید و هم پول زیادی را برای رفت و آمد در شهر هزینه نکرده اید. به طور مثال اگر شما برای روز اول اقامت خود در اصفهان، خیابان چهارباغ را انتخاب نمایید به راحتی می‌توانید از کاخ چهل ستون، عمارت هشت بهشت و سی و سه پل در کمتر از چند ساعت بازدید نمایید.

نقشه اماکن گردشگری اصفهان

از ساعات اولیه بازدید استفاده نمایید

بهتر است در سفر تنبلی را کنار بگذارید و تا جای ممکن سحرخیز باشید. فراموش نکنید که اگر ساعات بازدید از یک جاذبه گردشگری از 7 صبح آغاز و تا 8 شب ادامه دارد، قطعاً اگر ساعات اولیه صبح را برای بازدید از آن انتخاب نمایید با ازدحام جمعیت کمتری مواجه می‌گردید. بنابراین اگر با تهیه یک بلیط اتوبوس یا قطار به اصفهان سفر کرده اید، شب را کامل استراحت کنید تا بتوانید به موقع خود را به یک گشت و گذار صبحگاهی در شهر دعوت کنید. فراموش نکنید که بهتر است بازدید از اماکن گردشگری مهم را به ساعات پایانی روز نسپارید تا بتوانید دید کاملی از بناهای تاریخی داشته باشید و عکس های زیباتری را از سفر خود ثبت کنید.

بازدید صبحگاهی در اصفهان

دور هتل های خارج از شهر را خط بکشید

شاید تصور کنید که اگر با خرید یک بلیط قطار به اصفهان رسیده اید، بهتر است هتل های نزدیک به راه آهن را برای اقامت خود انتخاب نمایید تا بدون اتلاف وقت به اقامتگاه خود برسید. اما باید به شما بگوییم که اگر نمی‌خواهید در ترافیک های سنگین نوروزی گرفتار شوید باید دور هتل های خارج از شهر را خط بکشید. رزرو هتل و اقامتگاه در مرکز شهر و نزدیک به اماکن گردشگری هر چند که ممکن است برایتان کمی گرانتر تمام شود اما این حسن را دارد که شما را از ترافیک نجات می‌دهد. بنابراین اگر تمایلی به پرداخت هزینه های بالای حمل و نقل شهری و گیر افتادن در ترافیک ندارید، هرگز این نکته را نادیده نگیرید.

هتل خارج شهر

از مترو و وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایید

خط یک متروی اصفهان مدتی است که افتتاح شده و بسیاری از ایستگاه های آن فعال می‌باشد. این خط شمال اصفهان را به جنوب آن متصل می‌کند و در ایستگاه های بهارستان، گلستان، شهید چمران، تختی و … توقف دارد. البته خط یک، تنها خط قطار شهری اصفهان نیست و ایستگاه های معدودی نیز در خط دو و سه متروی اصفهان افتتاح شده اند. این قابلیت به مسافران کمک می‌کند تا با استفاده از مترو، مسیرهای رفت و آمد خود را کوتاهتر کرده و در سریع ترین زمان ممکن به مقصد دلخواه خود برسند. در نهایت یادآور می‌شویم که اگر با خودروی شخصی خود به اصفهان سفر کرده اید بهتر است فکر رانندگی در شهر را از سرتان بیرون کنید و برای جابجایی و آمد و شد از وسایل حمل و نقل عمومی بهره بگیرید. فراموش نکنید که شما به عنوان یک مسافر، شناخت کاملی از خیابان های اصفهان ندارید و با رانندگی کردن در این شهر تنها منجر به سنگین تر شدن ترافیک می‌شوید. در صورتی که اگر از تاکسی یا اتوبوس برای رفت و آمد خود استفاده کنید، بی دردسرتر و در مدت زمان کمتری به مقصد دلخواهتان می‌رسید.

متروی اصفهان

شایان ذکر است برای خرید انواع بلیط سفر اعم از بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس به مقصد اصفهان و سایر شهرهای ایران تنها کافی است به وب سایت یا اپلیکیشن قاصدک 24 مراجعه نمایید. در قاصدک 24 شما می‌توانید به راحتی مقدمات سفرهای خارجی خود را نیز آماده کنید و بیمه مسافرتی دلخواهتان را به صورت آنلاین خریداری نمایید. همچنین برای رزرو هتل در سراسر ایران می‌توانید از بخش مربوطه در این سایت کمک بگیرد و تمامی نیازهای مسافرتی خود را در یک مجموعه مرتفع نمایید.