5 عامل مهمی که بر روی قیمت بلیط هواپیما قشم تاثیر می‌گذارند

سفر به قشم

همانطور که می‌دانید عوامل مختلفی بر روی قیمت بلیط هواپیما به یک مقصد خاص تاثیر می‌گذارند. مثلاً شرایط جغرافیایی و تغییرات آب و هوایی از جمله عواملیست که ممکن است موجب شود تا یک بلیط هواپیما، ارزان یا گران شود. اما همه چیز هم به همینجا ختم نمی‌شود و تغییر قیمت بلیط هواپیما دلایل دیگری نیز دارد. به همین جهت تصمیم داریم تا در این مطلب با عنوان ” 5 عامل مهمی که بر روی قیمت بلیط هواپیما قشم تاثیر می‌گذارند ” به بررسی برخی از عواملی بپردازیم که هزینه سفر هوایی به قشم، این جزیره زیبا را افزایش می‌دهند؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

سفر به قشم

نوع بلیط؛ چارتر یا سیستمی مسئله این است!

بلیط هواپیما قشم از جمله بلیط های هواپیما است که نوع چارتر آن همچنان به فروش می‌رسد. این امر سبب می‌شود تا چارترکنندگان این بلیط ها را از قبل تهیه کرده و آنها را با قیمت هایی متفاوت از بلیط های سیستمی به فروش برسانند. البته در حالت کلی نمی‌توان گفت که بلیط چارتر قشم همیشه از بلیط سیستمی آن ارزان تر است. چرا که بلیط چارتر معمولاً در زمان های پیک سفر که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما زیاد است اغلب با قیمتی بیشتر از بلیط های سیستمی به فروش می‌رسد. از این رو بهتر است زمانی که تصمیم به سفر گرفتید لیست و قیمت هر دو نوع بلیط را چک کنید تا در نهایت بتوانید به یک بلیط هواپیما ارزان قیمت دست یابید.

لازم به ذکر است که در حال حاضر بلیط هواپیما چارتر تنها برای سفر به کیش، قشم و شهرهای نفتی به بازار عرضه می‌شود. بنابراین اگر قصد سفر به شهرهای جنوبی ایران را دارید بد نیست تا از آخرین شانس برای خرید بلیط هواپیما چارتر خود استفاده نموده و هزینه های سفرتان را تا جای ممکن کاهش دهید.

کلاس های پروازی و قیمت بلیط هواپیما قشم

اغلب ایرلاین های ایرانی تنها امکان خرید بلیط در دو کلاس پروازی بیزینس و اکونومی را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند. البته امکانات این دو کلاس پروازی شاید در بیشتر شرکت های هواپیمایی داخلی تفاوت های چشمگیری با هم نداشته باشد اما قیمت بلیط هواپیما در همین دو کلاس، بسیار متفاوت است. از این رو مسافری که بلیط هواپیما قشم در کلاس بیزینس یک پرواز را خریداری می‌کند، می‌بایست هزینه بیشتری را نسبت به کسی که بلیط اکونومی همین پرواز را خریداری کرده است، پرداخت نماید. از این رو نوع کلاس پروازی در یک هواپیما نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت بلیط هواپیما قشم داشته باشد.

تاثیر انواع کلاس پروازی بر روی قیمت بلیط هواپیما

فصل سفر و میزان تقاضا

قشم از جمله جزایر جنوبی ایران است و آب و هوایی گرم و خشک دارد. از این رو میزان تقاضا برای خرید بلیط هواپیما قشم و سفر به آن در فصل تابستان کمتر است. در مقابل در فصل پاییز و زمستان مسافران بیشتری تمایل دارند تا به گشت و گذار در جزایر جنوبی بپردازند. به همین جهت نیز بلیط بیشتری برای جزایری نظیر کیش و قشم فروخته می‌شود. همین امر هم موجب می‌شود تا علاوه بر ایرلاین ها، چارترکنندگان بیشتری نیز بخواهند تا بلیط هواپیما قشم را به مسافران عرضه کرده و سهمی از سود این تقاضا را نصیب خود کنند. بر این اساس، زمان سفر به سادگی بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارد و سبب گرانتر شدن یا ارزان تر شدن آن می‌شود.

خرید آنلاین بلیط هواپیما قشم

امروزه سامانه های بسیاری انواع بلیط سفر اعم از بلیط قطار، بلیط اتوبوس و… را به صورت آنلاین در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند. با این حال قیمت انواع بلیط از جمله بلیط هواپیما قشم در آنها یکسان نیست چرا که سود درخواستی هر یک از این سامانه ها از فروش هر بلیط متفاوت است. به عبارت دیگر اگر سامانه ای یک بلیط هواپیما را ارزانتر از سامانه های دیگر به فروش می‌رساند یعنی اینکه سود خود را تا جای ممکن کاهش داده تا فروش بیشتری داشته باشد. امری که در نهایت روی قیمت کلی بلیط تاثیر می‌گذارد و موجب می‌شود تا مسافر به راحتی بتواند یک بلیط ارزان هواپیما را از آن خود کند.

جشنواره و فروش ویژه

اغلب کسانی که بلیط سفر خود را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند، می‌دانند که گاه سامانه های اینترنتی فعال در این زمینه نظیر قاصدک 24 برای قدردانی از همراهی مشتریان خود اقدام به برگزاری مسابقات و جشنواره های تخفیفی می‌کنند. جشنواره هایی که بر روی قیمت تمامی بلیط های موجود در سایت تاثیر می‌گذارند و به مشتریان این امکان را می‌دهند تا بلیط مورد نظر خود از جمله بلیط هواپیما قشم را با قیمت مناسب تری خریداری کنند. از این رو دنبال کردن سامانه های مختلف و یا عضویت در خبرنامه آنها موجب می‌شود تا مشتریان به موقع از این تخفیف ها مطلع شده و بتوانند برای سفر خود برنامه ریزی کنند.

در پایان یادآور می‌شویم که سامانه جامع خرید اینترنتی بلیط سفر قاصدک 24 ضمن ارائه انواع بلیط هواپیما داخلی، بلیط قطار، اتوبوس و بلیط هواپیما خارجی را نیز به فروش می‌رساند. همچنین کاربران گرامی می‌توانند از خدمات این مجموعه برای خرید بیمه مسافرتی، رزرو هتل و خرید تور نیز بهره بگیرند و یا با نصب نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24، بر روی تلفن همراه هوشمند خود، ساده تر به کلیه این خدمات دست یابند.