10 فرودگاه برتر آسیا در سال 2015

شاید برتری از نظر هر کدام از ما تعریف متفاوتی داشته باشد اما معمولا در هر زمینه ای وجود برخی از ملاک ها می تواند تعریف این عنوان را ساده تر کند. به طور مثال ملاکهایی که معمولا از آنها در سنجش برتری یک فرودگاه استفاده می شود؛ تمیزی، راحتی، خدمت رسانی، قابل اعتماد بودن و برخورد دوستانه ی پرسنل آنهاست. البته موارد دیگری نظیر باغ های سرپوشیده، سالن های تئاتر، چشمه های معدنی، موزه، وای فای رایگان، رستوران ها و مراکز خرید بزرگ  نیز وجود دارند که می توانند به طور قابل توجهی این رتبه بندی ها را تغییر دهند.
در ادامه با برخی از فرودگاه های آسیا آشنا می شویم که توانسته اند در سال 2015 عنوان برترین فرودگاه های این قاره را به خود اختصاص دهند.
جالب است بدانید بعضی از آنها نه تنها در آسیا بلکه در جهان نیز جزء بهترین های این عرصه اند.

1-فرودگاه بین المللی چانگی، سنگاپور (SIN)

این فرودگاه بین المللی که دو دهه ی متوالی عنوان برترین فرودگاه آسیا را کسب کرده است؛ یکی از بهترین های رده بندی جهانی در این عرصه می باشد. فرودگاه لوکس چانگی از امکاناتی نظیر آب گرم و سونا، باغ پروانه، سالن بدنسازی، سالن نمایش فیلم به طور رایگان، هتل پنج ستاره و … برخوردار است.
محیط فرودگاه چانگی بسیار آرامش بخش و راحت است و پرسنلی متخصص دارد.
برخی از خدمات و امکانات فرودگاه بین المللی چانگی :
وای فای رایگان، نمایش فیلم رایگان، حمل و نقل به هتل، رستوران های شبانه روزی، کمدهای قفلدار، باغ، آب گرم، سالن استراحت، فعالیت های فرهنگی.

فرودگاه بین المللی چانگی، سنگاپور


2-فرودگاه بین المللی اینچئون سئول، کره جنوبی
(ICN)

این فرودگاه که دومین فرودگاه برتر آسیا می باشد؛ توانسته است با فراهم آوردن امکانات بی نظیری از قبیل وای فای پرسرعت رایگان، صندلی های راحت و خدمات بی عیب و نقص پرسنل خود، رضایت مشتریان را جلب کند. از دیگر امکانات این فرودگاه می توان به باغ های سرپوشیده، غذاهای محلی با قیمت مناسب، تورهای رایگان و حمل و نقل  آن اشاره کرد.
جالب است بدانید سرویس های خدماتی فرودگاه اینچئون از فرهنگ محلی و خیابانی کره الهام گرفته اند و در حال حاضر بهترین محیط را برای خواب مسافران در فرودگاه مهیا کرده اند.
برخی از خدمات و امکانات فرودگاه بین المللی اینچئون:
امکان کرایه اتاق، وای فای رایگان، حمل و نقل به هتل، رستوران های شبانه روزی، سالن اسکیت.

فرودگاه بین المللی اینچئون سئول، کره جنوبی


3-فرودگاه بین المللی هاندا توکیو، ژاپن
(HND)

این فرودگاه که در فاصله ی 45 دقیقه ای از مرکز شهر واقع شده است؛ همواره به واسطه ی نظم و ترتیب حاکم بر آن و کارآمدی و مدرنیته اش مورد تحسین مسافران قرار گرفته است.
جالب است بدانید فعالیت هایی که در این فرودگاه صورت می گیرد از هر لحاظ خاص و کمیابند؛ به طور مثال در فرودگاه هاندا غذا و هتل های چند ستاره علاوه بر انسانها برای حیوانات خانگی نیز مهیا می باشد.
برخی از خدمات و امکانات فرودگاه بین المللی هاندا :
امکان کرایه اتاق، وای فای رایگان، حمل و نقل به هتل، رستوران های شبانه روزی و کمدهای قفلدار .

فرودگاه بین المللی هاندا توکیو، ژاپن

4-فرودگاه بین المللی تیوان ، تایوان (TPE)

این فرودگاه با ارائه ی خدماتی از قبیل وای فای رایگان، حمل و نقل به هتل، سالن خصوصی، نمایشگاه و موزه و همچنین انجام برخی از فعالیت های فرهنگی و هنری به خوبی در جلب رضایت مشتریان خود موفق بوده است.
برخی از خدمات و امکانات فرودگاه بین المللی تیوان:
امکان استفاده از سالن استراحت به ازای پرداخت هزینه، وای فای رایگان، حمل و نقل به هتل، کتابخانه و موزه.

فرودگاه بین المللی تیوان ، تایوان


5-فرودگاه بین المللی هنگ کنگ
(HKG)

این فرودگاه که به تمیزترین فرودگاه آسیا شهره است با وجود نزول دو رتبه ای ( از رتبه ی سوم در سال 2014 به رتبه ی پنجم در سال 2015) هنوز هم جزء برترین های این قاره است.
از میان امکانات بی نظیر فرودگاه هنگ کنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:
باغ، وای فای رایگان، اتاق خواب، رستوران های شبانه روزی، چشمه های معدنی، سالن تئاتر و صندلی های راحت.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

6-فرودگاه بین المللی کوالالامپور، مالزی (KUL)

فرودگاه کوالالامپور که جزء بزرگترین و تمیزترین فرودگاه های آسیاست؛ بسیار سازمان یافته طراحی شده است و دارای امکانات زیر می باشد:
امکان استفاده از سالن استراحت به ازای پرداخت هزینه، وای فای رایگان، رستوران های شبانه روزی، حمل و نقل به هتل، آبگرم، کمد های قفلدار، مرکز خرید و سالن سینما.

فرودگاه بین المللی کوالالامپور، مالزی

7-فرودگاه بین المللی اوزاکا کانسای، ژاپن (KIX)

این فرودگاه که در فاصله ی 38 کیلومتری از شهر اوساکای ژاپن قرار دارد؛ در جزیره ای مصنوعی (ساخته شده به دست بشر) بنا شده است. فرودگاه اوزاکا کانسای بسیار تمیز، بزرگ و راحت است و دارای رستوران ها و مراکز خرید متعددی است.
برخی از خدمات و امکانات فرودگاه بین المللی اوزاکا کانسای:
امکان استفاده از سالن استراحت به ازای پرداخت هزینه، رستوران های شبانه روزی، انبار بار و چمدان.

فرودگاه بین المللی اوزاکا کانسای، ژاپن

8-فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی دهلی نو، هند (DEL)

این فرودگاه که دارای محیطی وسیع است از زیر ساخت های فوق العاده ای برخوردار می باشد.
جالب است بدانید در فرودگاه ایندیرا گاندی  فروشگاه ها و رستوران های متعددی فعالیت می کنند و تدابیر امنیتی به خوبی در آن اجرا می گردد.
این فرودگاه دارای امکانات  و ویژگی های سرگرم کننده ی  زیادی است که می توان از میان آنها به موارد زیر اشاره کرد:
امکان استفاده از سالن استراحت به ازای پرداخت هزینه، اتاق خواب، وای فای رایگان با محدودیت استفاده 45 دقیقه ای، رستوران های شبانه روزی، حمل و نقل به هتل، کمدهای قفلدار، هتل و آبگرم.

فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی دهلی نو، هند

9-فرودگاه بین المللی راجیو گاندی حیدرآباد، هند (HYD)

این فرودگاه راحت و تمیز که با ارائه ی خدمات خوب و ارزنده به مسافران فضای دلپذیری را برای سفر آنها مهیا می کند؛ دارای امکانات بی نظیری است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.
امکان استفاده از سالن استراحت به ازای پرداخت هزینه، وای فای رایگان با محدودیت استفاده 45 دقیقه ای، انبار چمدان و رستوران های شبانه روزی.

فرودگاه بین المللی راجیو گاندی حیدرآباد، هند

10-فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی بمبئی، هند (BOM)

این فرودگاه که دارای محیطی مطمئن و پرسنلی مفید و کارآمد است؛ تامین آسایش مسافران را جزء اولویت های اصلی خود قرار داده و همواره در راستای ارائه ی خدمات برتر به مشتریان خود می کوشد.
جالب است بدانید دلیل اصلی قرارگیری فرودگاه چاتراپاتی شیواجی در لیست برترین های آسیا، ترمینال بین المللی و تازه تاسیس آن می باشد که زیبایی این فرودگاه را دو چندان کرده است.
برخی از خدمات و امکانات فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی:
امکان استفاده از سالن استراحت به ازای پرداخت هزینه، وای فای رایگان، حمل و نقل به هتل و کمدهای قفلدار.

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی بمبئی، هند

نکته ی آخر اینکه، فرودگاه ها به دلیل تردد روزانه ی بسیار بالایشان از مهمترین زیر ساخت های صنعت هوایی در دنیا به شمار می روند و همواره مسئولین امر در آنها می کوشند تا راحتی و رفاه مسافران را در ساعاتی که به انتظار رسیدن زمان درج شده بر روی بلیط هواپیما خود هستند، در الویت قرار دهند. از این رو هر روز به دنبال ارائه ی خدمات و ایجاد امکانات بهتر و جدیدتر در آنها هستند تا علاوه بر فراهم کردن لحظات شاد  و آرامش بخش برای مشتریان خود، سهمی هم در مدرن تر کردن این صنعت داشته باشند.