یک سفر قهوه ای!

 

یک سفر قهوه ای قطعا ارتباطی با رنگ ندارد! به نوشیدن یک فنجان قهوه در کافه هایی که قیمت هایشان سر به فلک می گذارد، هم ارتباطی ندارد. اما نزدیک شده اید. سفر قهوه ای سفریست به دور دنیا و گشت زدن در مکان هایی که نخستین بار این دانه های محبوب قهوه ای رنگ در آنجا کشت شدند تا جاهایی که بیشترین عاشقان قهوه را در خود جای داده است. قاصدک۲۴ این سفر خوشمزه را به شما توصیه می کند.

 

ggggg

 

برایتون، ایده آل ترین شهر برای معتادان به قهوه

جمعیت برایتون سالانه به طور متوسط ۱۷۷ دلار خرج قهوه می کنند؛ چیزی در حدود ۸۰۰ هزار تومان! جالب است که این رقم ۲۵ دلار بیشتر از میزانی است که جمعیت لندن خرج قهوه می کنند. این شهر ساحلی جنوبی یکی از قهوه ای ترین چشم اندازهای بریتانیا را دارد. با تعداد بیشماری از کافی شاپ ها که انواع گوناگوی قهوه با طعم های متفاوت را سرو می کنند.

 

Doka Estate ، بهترین کلاس یادگیری در مورد قهوه

بدون شک هیچ کشوری در دنیا به اندازه کاستاریکا قهوه را جدی نمی گیرد. از سال ۱۹۸۶ کشاورزان قهوه در این کشور تنها مجاز به کشت قهوه Arabica بوده اند که کیفیت بسیار بالایی دارد. نتیجه این همه وسواس، ملتی عاشق قهوه است که دوست دارند دانش خود را با همه در میان بگذارند. این شهر فوق العاده که در دامنه های حاصلخیز آتشفشان پوآس قرار دارد، در زمینی به وسعت۴۷۸ هکتار، محل کشت یکی از مرغوب ترین قهوه های کاستاریکا است.

 

هانوی، بهترین شهر برای چشیدن طعم های مختلف قهوه

ویتنام بعد از برزیل دومین تولید کننده قهوه در جهان به شمار می رود. ارتفاعات مرطوب و پرآب شمالی در منطقه”آنام” در این کشور، یکی از بهترین شرایط را برای کشت قهوه های درجه یک داراست. انواع مختلف قهوه از Arabica  تا Robusta در این زمین ها کشت می شود. در کافه های پایتخت شما می توانید این طعم های مختلف را مزه کنید؛ از قهوه ویتنامی با شکر زیاد و شیر تا قهوه های کلاسیک با زرده تخم مرغ، شیر، کره و پنیر!

 

در چین هم قهوه کشت می شود!

چین هر چه بیشتر از غرب تأثیر می پذیرد، علاقه به قهوه هم در میان مردم بیشتر می شود، به ویژه در بین جوانان در شهرهای بزرگ. در یکی از جنوبی ترین استان های چین به اسم”یونان”، کشاورزان به این نتیجه رسیده اند که کشت قهوه خیلی بیشتر برای آنها پولساز خواهد بود تا چای. در واقع ۹۸ درصد قهوه های چین هم از این استان می آید. زمین های مرطوب جنگلی این منطقه شرایط مساعدی را برای کشت قهوه فراهم آورده است تا آنجا که نستله معروف، یک مرکز تحقیقاتی را در این استان به راه انداخته است.

 

ترکیه و قهوه به عنوان یک سنت روزانه

اگرچه ترکیه خود کشت کننده قهوه نیست، اما جزو معدود کشورهایی است که این نوشیدنی سیاه را به بخشی از زندگی مردمش تبدیل کرده است. دانه های قهوه در ظرف های مخصوص(Cezve) دم می شوند. حتی ته فنجان قهوه هم برای ترک ها اهمیتی خاص دارد؛ ترک ها بخت و اقبال خود را از روی تفاله های قهوه می خوانند! کسی نمی تواند انکار کند که قهوه خانه Fazil Bey یکی از بهترین قهوه های استانبول را سرو می کند.

 

زیباترین مکان برای نوشیدن قهوه: Gesha

جنوب اتیوپی یکی از چشم نوازترین مناظر جهان را در خود جای داده است؛ دره” گرِیت ریفت” با گونه های زیبایی از حیوانات و پرندگان. اما پس از دیدن این مناظر شگفت انگیز، رفتن به گِشا خالی از لطف نخواهد بود. منطقه ای در شمال پارک ملیOmo  که به نظر می رسد محل تولد قهوه بوده باشد. در مزارع کشت گِشا بهترین قهوه های چهان یافت می شوند. قهوه هایی که از دانه های به دست آمده از جنگل های وحشی قهوه در نزدیکی این ناحیه و نیز با استفاده از شیوه های سنتی به عمل می آیند.

 

gesha

 

ملبورن، دانشنامه قهوه

کافه های ایتالیایی قدیمی در ملبورن، نخستین کافه هایی بودند که نخستین ماشین قهوه اسپرسو را به شهر آوردند. به لطف ایتالیایی ها و یونانی های استرالیا، هیچ شهر دیگری در جهان به اندازه ملبورن، در مورد ساخت و سرو کردن قهوه اطلاعات ندارد. بد نیست بدانید که نمایشگاه بین المللی قهوه هم هر سال در این شهر برگزار می شود. شکی نیست اگر به این نمایشگاه سر بزنید، از الف تا ی داستان قهوه را خواهید دانست.