کدام مسیر، کدام ترمینال؟

بی شک برای بسیاری از ما پیش آمده که ساعتی بیش به پروازمان نمانده است و هنوز اسیر خیابان های شلوغ شهر هستیم و استرس به موقع رسیدن به پرواز رهایمان نمی کند. یکی از راه‌های حل این مشکل، داشتن اطلاعات کافی از بهترین راه های دسترسی به فرودگاه هاست. به طور مثال برای رسیدن به فرودگاه بین المللی امام خمینی یا فرودگاه مهرآباد، اگر بدانیم کدام مسیر دسترسی، ترافیک کمتری دارد یا اینکه پروازمان از کدام ترمینال فرودگاه بلند می شود، یقینا در مدیریت زمان بهتر عمل خواهیم کرد.

مسیر فرودگاه

برخی از ما برای سفرهای درون شهری، خودروهای شخصی یا آژانس ها را به وسایل نقلیه عمومی ترجیح می دهیم  اما هنوز هم معایبی چون هزینه ی بالای رفت و آمد با آژانس یا دغدغه ی ماندن اتومبیلمان در پارکینگ فرودگاه، می تواند ما را به سوی وسایل حمل و نقل عمومی سوق دهد.

تاکسی فرودگاه

از این رو برای رسیدن به فرودگاه مهرآباد علاوه بر تاکسی های خطی میدان آزادی، می توانید از خط 4 مترو (خط زرد) نیز استفاده کنید.
برای رسیدن به فرودگاه مهرآباد با مترو، شما باید در ایستگاه بیمه، از قطار پیاده شوید و در همان ایستگاه، قطارهای مسیر فرودگاه را پیدا کرده و به راحتی به مهرآباد بروید.

خطوط مترو

برای رسیدن به فرودگاه بین المللی امام خمینی نیز اگر پروازتان بین ساعت 19 الی 23 است، می توانید با مترو به حرم امام بروید و باقی مسیر را از آنجا با اتوبوس یا تاکسی طی کنید.

متروی فرودگاه

یک راه دیگر نیز، رفتن به ترمینال جنوب و سوار شدن اتوبوس های قم است. در اینصورت می بایست در بریدگی اتوبان به فرودگاه امام پیاده شوید و باقی مسیر را با تاکسی طی کنید.

لازم به ذکر است که فاصله ی بین این دو فرودگاه حدودا 45 الی 60 دقیقه است و تاکسی های خطی برای جابجایی در این مسیر نیز موجود می باشد.

برای اینکه استرس پیدا کردن ترمینال ها نیز گریبانتان نشود، تنها کافیست چند نکته را به خاطر بسپارید.
فرودگاه مهرآباد چهار ترمینال دارد که ورود و خروج پروازهای داخلی از ترمینال‌های 1 و 2 انجام می‌گیرد. همچنین برای خروجی پروازهای داخلی، از ترمینال 4 و برای ورود آنها نیز از ترمینال 6 استفاده می شود.

ترمینال فرودگاه

علاوه بر اینها به هر ایرلاین، ترمینالی مخصوص اختصاص داده شده است.

از این رو اگر پرواز شما با هواپیمایی کیش ایر یا زاگرس است، باید به ترمینال یک بروید. اگر از پروازهای  ایران ایر، ایر تور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت استفاده می کنید، به ترمینال دو مراجعه کنید.
ترمینال4  نیز مختص پرواز های هواپیمایی‌ ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان و سپاهان است.
اگر خواندن از دنیای گردشگری و سفر با هواپیما برایتان جذاب است، وبلاگ قاصدک ۲۴ را از دست ندهید؛ این مجموعه همچنین برای شما علاقمندان به سفر، فهرست کاملی از بلیط های هواپیما اعم از چارتر و سیستمی را فراهم کرده است که می توانید با مراجعه به سایت ما به آدرس www.Ghasedak24.com از آنها مطلع شوید.