کازابلانکا، شاهکار هنر و گردشگری

 

نام کازابلانکا برای بسیاری بیشتر از آنکه یک جاذبه توریستی باشد، یادآور یک درام سیاه و سفید مشهور است. داستان عشقی که در یکی از شهرهای مراکش به پایان می رسد، اما به این شهر ناشناخته آفریقایی شهرت می بخشد. کازابلانکا امروز توریست های زیادی را به هوای نفس کشیدن در کافه مشهور ریک عازم این شهر می کند. با قاصدک ۲۴ در سفری یک روزه به کازابلانکا همراه شوید.

 

۹ صبح

بعد از صرف یک صبحانه مفصل در هتل یا یک شیرینی فروشی، روز خود را در میدان اصلی کازابلانکا، محمد وی (Mohammed V) شروع کنید. اگرچه نیازی نخواهید داشت که وقت زیادی را در این مکان سپری کنید، اینجا می تواند جای فوق العاده ای برای گرفتن چند عکس باشد. این میدان باشکوه با معماری زیبا، یک حیاط بسیار دیدنی، ساختمان های عمومی و نیز یک اداره پست قدیمی احاطه شده است. می توانید نگاهی به درون این اداره پست انداخته و از تماشای آثار هنری این بنا لذت ببرید.

پس از یک پیاده روی ده دقیقه ای به یک کلیسای جامع خواهید رسید. کلیسای  Sacre Coeurاگرچه امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما نمای پرشکوه این بنای سفیدرنگ هنوز یادآور روزهای پرافتخار گذشته است.

 

۱۰ صبح

تنها به فاصله اندکی از کلیسای جامع کازابلانکا موزه ای قرار گرفته که کمتر مورد بازدید قرار می گیرد؛ موزه  Abderrahman Slaoui. یکی از جاذبه های جایگزین کازابلانکا همین موزه است که یکی از محل های مورد علاقه عاشقان هنر است. رفتن به این موزه و تحسین آثار هنری که از دیوارهای این موزه آویزان شده تنها ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید.

 

۱۱صبح

اگر از موزه تنها ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید به بازار اصلی شهر خواهید رسید و خرید کردن محلی های کازابلانکا را تماشا خواهید کرد. این بازار قدیمی که یادگار دوران استعمار بوده، Marche Central نام دارد و به خاطر غرفه های منحصر به فرد خود شناخته شده است. غرفه ماهی های تازه، میوه ها و سبزی های رنگارنگ و گوشت های متنوع. رستوران های این بازار درست در موقع ناهار پر می شوند. اما عجله نکنید! چیزهای مهم تری هم درست در همین موقع منتظر شما هستند. ۳۰ دقیقه وقت بگذراید تا اندکی در این بازار چرخ بزنید.

 

MarcheCentral

 

۱۲ ظهر

حالا وقت آن رسیده تا برای صرف ناهار راه ساحل را پیش بگیرید. بعد از ۲۰ دقیقه پیاده روی، می توانید برای گرفتن چند عکس از کلیسای سن بوناونترا (San Buenaventura) و نیز Rabbi Ettedgui Synagogue توقفی کوتاه داشته باشید. بعد از یک عکاسی لذتبخش دو گزینه برای ناهار پیش رو دارید. دو رستوران که درست در بیرون از بلوار اصلی المحدث و در اطراف ساحل قرار گرفته اند. بد نیست اندکی هم با این دو رستوران آشنا شوید:

رستوران لا اسکالا (La Sqala) رستورانی شیک و مجلل است که هنوز در میان باقی مانده های دژ پرتغالی شهر استوار مانده است. منوی این رستوران از غذاهای دریایی تازه و غذاهای مرسوم مراکش تشکیل شده است. می توانید در باغ سبز این رستوران لم داده و از غذای خود لذت ببرید.

 

-Mission_San_Buenaventura

 

انتخاب دوم شما می تواند میل کردن غذا در “کافه ریک” باشد. بدون شک، بودن در فضای این کافه شما را به فیلم معروف کازابلانکا خواهد برد. دکور هنرمندانه، موسیقی ملایم و ترکیبی از غذاهای بین المللی و مراکشی، دقیقا همان چیزی است که بسیاری از گردشگران آرزوی آن را دارند.

هر کدام از این رستوران ها را که انتخاب کنید، بدون شک از گذران وقت خود در آنها لذت خواهید برد. چون هر دوی این رستوران ها جزو بهترین رستوران های شهر هستند. حتی نگاه گذرا انداختن به هر کدام از این رستوران ها ارزشش را دارد. ضمن اینکه این دو فاصله اندکی از یکدیگر دارند.

۲ بعداز ظهر

بعد از صرف ناهار کمی در شهر قدیمی (Old Medina) کازابلانکا قدم بزنید. مدینه کازابلانکا در مقایسه با دیگر مدینه های مراکش کوچک بوده و فضای کمتری نیز نسبت به مدینه های Marrakech و Fes دارد. اما برای تماشای سبک زندگی مردم محلی، ساختمان های سنتی و نیز خیابان های باریک آن تنها نیم ساعت وقت نیاز دارید. اگرجه این بهترین بخش سفر شما نخواهد بود، اما اندکی تنوع را چاشنی روز شما خواهد کرد.

 

newmedina2

بیشتر در مورد مراکش:

جالب ترین لباس های محلی دنیا

دیدنی ترین مساجد جهان

سفری از جنس طعم و عطر به بهترین بازارهای ادویه جهان

۳ بعد از ظهر

این ساعت بهترین زمان برای پیوستن به تور دیدنی ترین چشم انداز کازابلانکا است: مسجد حسن. این مسجد که در نزدیکی ساحل قرار گرفته، دارای ویژگی های معماری عالی و جزئیات با شکوهی است. اگرچه این مکان یکی از زیارتگاه های مسلمانان است، غیرمسلمانان هم می توانند در قالب تورهای دسته جمعی از درون آن دیدار کنند. این تورها در ساعات خاصی از روز برگزار می شوند. برای مثال هر ساعت یک تور. اگر تور ساعت ۳ بعد از ظهر را از دست دادید، می توانید برای آخرین تور روزانه در ساعت ۴ منتظر بمانید. این تورها ۴۰ دقیقه طول می کشند که با احتساب ۲۰ دقیقه از مدینه تا مسجد، ۱ ساعت از روز شما را اشغال خواهند کرد. در غیر اینصورت و برای صرفه جویی در وقت خود می توانید بین دو مسیر را با تاکسی بپیمایید.

 

Mosque-hassan

 

۴ بعد از ظهر

اگر می خواهید وجود ماسه را بین انگشتان پای خود حس کنید، جاده ساحلی بهترین اتخاب است. این جاده که در محله Ain Diab شهر قرار گرفته، تنها ۵ دقیقه از مسجد فاصله دارد. بهترین راه برای رسیدن به این جاده تاکسی است. احتمالا قصد شنا ندارید اما گشتی در ماسه های این ساحل زده و از چشم انداز اقیانوس لذت ببرید. کلوب تاهیتی بیچ (Tahiti Beach) و پلاژ میامی (Miami) هر دو گزینه های مناسبی برای یک توقف کوتاه هستند.

 

beach-morocco

 

۵ بعد از ظهر

پس از استراحت در ساحل، مجتمع تجاری بزرگ مراکش توقفگاه بعدی شما خواهد بود. این مجتمع تا ساعت ۱۰ شب باز خواهد بود. پس لازم نیست نگران باشید و عجله کنید. هر چند پیاده روی و اتوبوس سواری هر دو در عرض ۲۵ دقیقه شما را از ساحل به مجتمع خواهند رساند، شاید بهتر باشد هم کمی به پاهای خود استراحت دهید و هم مناظر مسیر را از پنجره اتوبوس تماشا کنید.

بد نیست بدانید که اتوبوس های شماره ۱۴۴ و ۰۰۹ از جاده اصلی ساحل به سمت مجتمع تجاری حرکت می کنند. اگر قصد خرید ندارید، شاید این مجتمع بتواند چشم اندازی به پیشرفت های مراکش پیش روی شما بگشاید. این پاساژ زیبا که یکی از بزرگ ترین ها در آفریقاست، یک فواره بزرگ در بیرون و یک آکواریوم در داخل دارد. یکی از لذت های این مجتمع می تواند سوار شدن بر آسانسور شیشه ای و تماشای آکواریوم دو طبقه باشد. کافه های چندی هم در این مجتمع وجود دارد که می توانید برای صرف یک نوشیدنی به آنها سر بزنید.

 

morocco-mall

 

۷ بعد از ظهر

وقت شام رسیده است. اگر دنبال یک شام سریع و راحت هستید، یکی از رستوران های مجتمع را انتخاب کنید. اما اگر دلتان می خواهد فضای جدیدی را امتحان کنید، یک تاکسی بگیرید و به سمت برج های دوقلوی شهر بروید. در اطراف این برج ها رستوران های زیادی وجود دارد که می توانید شام را در آنجا میل کنید. غذاهای مراکشی و بین المللی مطابق ذائقه همه در این رستوران ها موجود است. Casdal, Twinface, Bombay Palace, Tacos de Lyon, Restaurant Da Gino, Blend Gourmet Burger از جمله این رستوران ها هستند.

 

twin-center

 

۹ شب

برج های دوقلوی کازابلانکا که با ۲۸ طبقه بلندترین ساختمان شهر به شمار می روند، به تمام خیابان های شهر دید دارند. در پایان روز شما می توانید به آخرین طبقه این برج بروید و روز فوق العاده خود را با تماشای شهر به پایان برسانید. یکی از بهترین بارهای کازابلانکا نیز در همین طبقه قرار دارد. می توانید هم در بار نوشیدنی میل کنید و هم به نورهای خیابان خیره شوید.

*این مطلب از theculturetrip.com برای شما انتخاب شده است.