چگونه هزینه سفرهای هوایی را مدیریت کنیم؟

خرید بلیط هواپیما برای کلاس اکونومی

از نظر بیشتر مسافران، سفرهای هوایی، مسافرت های گران قیمتی هستند. از این رو اغلب کسانی که برای سفر با هواپیما برنامه ریزی می‌کنند، همواره به دنبال راهی برای کاهش هزینه های سفر خود و یا مدیریت آنها هستند. به همین خاطر دست اندرکاران حوزه سفر و گردشگری همیشه تلاش می‌کنند تا بهترین قیمت ها را به مشتریان خود پیشنهاد دهند و با ارائه راهکارهایی ساده، به آنها برای خرید بلیط ارزان هواپیما کمک کنند. اما به راستی آیا راهی برای کاهش هزینه های سفر و کنترل قیمت بلیط هواپیما از سوی مسافران وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوال با قاصدک 24 در ادامه این مطلب با عنوان ” چگونه هزینه سفرهای هوایی را مدیریت کنیم؟ ” همراه باشید.

خرید بلیط هواپیما برای سفرهای هوایی

تغییرات قیمت بلیط هواپیما را رصد کنید

برای اینکه بتوانید هزینه های سفر هوایی خود را مدیریت کنید باید پیش از هر چیز به قیمت بلیط هواپیما به عنوان اصلی ترین هزینه سفر توجه کنید. بدیهی است که برای اینکه بتوانید بهتر تغییرات قیمت بلیط هواپیما را بررسی کرده و در نهایت به یک بلیط هواپیما ارزان قیمت برسید باید این کار را مدتی قبل از تاریخ سفر خود شروع کنید. بنابراین بهتر است حداقل یک هفته قبل از زمان سفرتان، قیمت بلیط هواپیما را برای روزهای مختلف بررسی نمایید. همچنین توصیه می‌کنیم تا در این جستجو به یک شرکت هواپیمایی خاص اکتفا نکنید و گزینه های مختلفی را رصد کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید با اطلاعات و آگاهی بیشتری بلیط سفر مقصد مورد نظر خود را خریداری کرده و با در نظر گرفتن بودجه کمتری، برای مسافرت خود مهیا شوید.

با انعطاف بیشتری تاریخ سفر خود را انتخاب کنید

گاهی برای شرکت در یک مراسم خاص یا یک قرار تجاری، مجبور به سفر کردن در تاریخ مشخصی هستیم. بدیهی است که در چنین شرایطی نمی‌توانیم زمان سفر خود را تغییر دهیم. اما در اغلب سفرهای تفریحی، زمان مسافرت توسط خود مسافر تعیین می‌شود. از این رو اگر مسافر با انعطاف بیشتری، زمان سفر خود را انتخاب کند قطعاً می‌تواند بلیط سفر خود را با قیمت مناسب تری خریداری کند. البته این موضوع تنها به خرید بلیط هواپیما مربوط نیست و در خصوص بلیط قطار و اتوبوس نیز صدق می‌کند.

بر این اساس بهتر است تا سعی کنید برای تاریخ انجام سفر خود، یک دوره دو تا سه روزه را تعیین کنید. بدین ترتیب راحت تر می‌توانید یک بلیط هواپیما ارزان قیمت را برای سفر خود خریداری نمایید. در صورتی که اگر تنها بخواهید در یک تاریخ مشخص سفر کنید ممکن است که نتوانید بلیط مناسبی را در آن تاریخ رزرو کنید. همچنین اگر می‌خواهید به صورت قابل توجهی در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید بهتر است سفر در تعطیلات را فراموش کنید. چرا که در این ایام معمولاً تقاضا برای خرید بلیط هواپیما بیشتر است و به همین دلیل پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما سخت تر می‌شود.

با هواپیمای اکونومی سفر کنید

همانطور که می‌دانید اغلب هواپیماهای موجود در دنیا دارای سه کلاس پروازی هستند. این بدان معنی است که فضای داخلی هواپیما از نظر طراحی به سه بخش تقسیم شده است؛ فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی. در نتیجه کسی که بلیط هواپیما بخش اکونومی یک پرواز را می‌خرد دقیقاً با همان هواپیمایی سفر می‌کند که مسافر دیگری بلیط بخش فرست کلاس آن را خریداری کرده است. منتها مسافر اول به دلیل اینکه پول کمتری در ازای خرید بلیط سفر خود پرداخته است، خدمات کمتری را نیز در طول پرواز دریافت می‌کند. از این رو بلیط هواپیما اکونومی، تنها از نظر امکانات و نوع صندلی ها با بلیط سایر کلاس های پروازی در همان هواپیما متفاوت است. به همین جهت این بلیط برای مسافر ارزانتر بوده و خرید آن راه مناسبی برای کاهش و مدیریت هزینه های سفر است.

خرید بلیط هواپیما برای کلاس اکونومی

گاهی بلیط چارتر بخرید

بلیط های هواپیما به دو شکل چارتر و سیستمی به مسافران ارائه می‌شوند. در این میان بلیط سیستمی هواپیما بلیطی است که قیمت آن توسط شرکت هواپیمایی ارائه کننده بلیط تعیین می‌شود و قیمت آن از زمان ارائه به بازار تا زمان حرکت هواپیما بدون تغییر است. در حالی که بلیط چارتر را چارتر کننده به فروش می‌رساند و نرخ آن را با توجه به فصل سفر، مقدار عرضه و تقاضا، سود و زیان خود و زمان باقی مانده به پرواز بالا و پایین می‌برد. از این رو گاهی بلیط چارتر برای یک مقصد خاص با قیمتی کمتر از نرخ بلیط سیستمی به فروش می‌رسد.

در چنین شرایطی شما می‌توانید برای مدیریت هزینه های سفر هوایی خود یک بلیط چارتر را خریداری کنید. البته قبل از آن بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که کنسلی بلیط چارتر منوط به سیاست های چارتر کننده آن است و گاهی ممکن است لغو سفر شما موجب سوخت صد درصدی بلیط هواپیما شود. از این رو اگر از زمان سفر خود اطمینان دارید، این نوع بلیط را خریداری کنید.

از جشنواره تخفیفات عقب نمانید

اگر بلیط هواپیما خود را همچون انواع دیگر بلیط سفر نظیر بلیط اتوبوس به صورت اینترنتی و از طریق جشنواره های تخفیفی خریداری کنید، می‌توانید از مزایای خرید آنلاین بلیط برای کاهش هزینه های سفر خود استفاده کنید. از این رو بهتر است شبکه های اجتماعی سامانه های معتبر نظیر قاصدک 24 را دنبال نمایید تا در زمان مناسب از این جشنواره ها مطلع شده و در صورت نیاز بتوانید بلیط ارزانتری را خریداری کنید.

در پایان یادآور می‌شویم که با خرید بلیط هواپیمای سفر خود از قاصدک 24 می‌توانید ضمن مدیریت آسان هزینه های سفر هوایی خود از خدمات دیگر این مجموعه نیز به صورت آنلاین بهره بگیرید. از این رو اگر تمایل دارید تا بیمه مسافرتی خود را به صورت آنلاین خریداری کنید و یا پروسه رزرو هتل خود در سراسر کشور را به صورت اینترنتی پیگیری کنید، حتماً سری به قاصدک 24 بزنید.