چگونه قیمت بلیط هواپیما پرواز خود را تعیین کنیم؟

فیلتر تعیین بازه نرخی بلیط هواپیما

همانطور که می‌دانید اگر خانواده ای قصد داشته باشند با خرید یک بلیط قطار سفر کنند، هزینه کمتری را نسبت به سفر با هواپیما می‌پردازند. چرا که به طور کلی سفرهای زمینی نسبت به انواع دیگر مسافرت هزینه کمتری دارند. با این حال از آنجایی که این نوع سفرها بیشتر به طول می‌انجامند، مسافران گاهی مجبورند برای کاهش مدت زمانی که قرار است از مبدا تا مقصد سپری کنند، به خرید بلیط هواپیما بپردازند. بنابراین شاید بتوان گفت که در چنین شرایطی مسافران مجبور به صرف هزینه های بیشتر هستند و باید بودجه بیشتری را برای سفر خود در نظر بگیرند. اما حتی در این میان هم راهی برای کاهش هزینه های سفر و تعیین قیمت بلیط هواپیما توسط خود مسافر وجود دارد. حتماً می‌پرسید چگونه؟ برای یافتن پاسخ تنها کافی است تا با قاصدک 24 در ادامه این مطلب با عنوان ” چگونه قیمت بلیط هواپیما پرواز خود را تعیین کنیم؟ ” همراه باشید.

بلیط هواپیما خود را آنلاین بخرید

اگر تمایل دارید تا به هنگام خرید بلیط هواپیما بتوانید مجموعه ای بزرگ از بلیط ها را مشاهده و بررسی نمایید حتماً بلیط خود را به صورت آنلاین بخرید. با خرید اینترنتی بلیط هواپیما، انتخاب بلیط سفر شما دیگر محدود به سلیقه احتمالی اپراتور فروش نخواهد بود و شما می‌توانید بلیط های موجود در هر تاریخ دلخواه را در مسیر مورد نظرتان مشاهده نمایید و پس از ارزیابی تمامی آنها بلیط مورد نظرتان را خریداری کنید. بنابراین راحت تر قیمت بلیط هواپیما را با بودجه سفر خود مقایسه می‌کنید و در زمان کوتاهتری به بلیط سفر متناسب با بودجه و سلیقه خود دست می‌یابید.

از فیلتر تعیین بازه نرخی قیمت بلیط هواپیما استفاده کنید

اگر در بودجه سفر خود سقفی را برای خرید بلیط هواپیما مشخص کرده اید، آن را به عنوان ماکسیمم قیمت در بازه نرخی صفحه جستجو در بخش فیلترها، مشخص نمایید. به طور مثال اگر قصد دارید یک بلیط هواپیما کیش را با نهایت قیمت 800 هزار تومان خریداری کنید، در بخش فیلترها نشانگر را بر روی این عدد قرار دهید. بدین ترتیب فهرست جستجوی خود را تنها به بلیط هایی محدود می‌کنید که قیمت آنها زیر 800 هزار تومان است. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید راحت تر تصمیم گیری نمایید و بلیط سفرتان را در سریع ترین زمان با قیمتی که خود آن را تعیین کرده اید، خریداری نمایید.

فیلتر تعیین بازه نرخی بلیط هواپیما

نوع کلاس پروازی را فراموش نکنید

همانطور که می‌دانید به طور کلی بلیط های هواپیما در سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزینس و اکونومی به مسافران عرضه می‌شود. بنابراین اگر شما جستجوی خود را تنها به بلیط های بیزینس کلاس محدود نمایید بدیهی است که در فهرست نتایج بلیط هایی با قیمت متوسط را مشاهده می‌کنید. همچنین در صورت انتخاب کلاس اکونومی، اقتصادی ترین بلیط های ممکن برای شما به نمایش در خواهند آمد. در حالی که برای تجربه یک سفر لوکس می‌توانید بخش فرست کلاس را انتخاب نمایید و یک بلیط هواپیما با قیمت بالاتر را خریداری کنید.

قیمت بلیط چارتر و سیستمی هواپیما با هم متفاوت است

قیمت بلیط هواپیما سیستمی توسط ایرلاین ها تعیین می‌گردد و این تعرفه از زمان مشخص شدن نرخ تا زمان پرواز تغییر نخواهد کرد. در حالی که بلیط چارتر از قبل توسط چارترکنندگان خریداری می‌شود و قیمت آن ممکن است در هر ساعت، با توجه به پیک سفر، مدت زمان باقی مانده تا پرواز و حتی مقصد سفر تغییر کند. بنابراین اگر تمایل دارید تا در صورت امکان با یک بلیط ارزان هواپیما به مقصد خود سفر کنید، بهتر است اگر در زمان پیک سفر قرار ندارید حتماً قیمت بلیط های چارتر را از چند روز مانده به پرواز بررسی نمایید تا اینکه بتوانید در زمان مناسب یک بلیط هواپیما با قیمت کمتر را تهیه کنید.

در مقابل در زمان هایی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما و سفر به مقاصد داخلی و خارجی زیاد است می‌توانید جستجوی خود را محدود به بلیط های سیستمی هواپیما نمایید. در چنین شرایطی معمولاً با خرید یک بلیط هواپیما سیستمی می‌توانید بهتر بودجه سفر خود را مدیریت نمایید و در بازه نرخی معقول تری بلیط هواپیما مورد نیاز خود را خریداری کنید. البته بد نیست بدانید که خرید هر یک از این بلیط ها مزایا و معایب خاص خود را دارد از این رو بهتر است قبل از رزرو بلیط هواپیما مورد نظر خود در خصوص بلیط های چارتر و سیستمی اطلاعات لازم را کسب نمایید. با این کار در صورتی که به هر دلیل ممکن مجبور به لغو سفر خود شوید می‌توانید خسارات ناشی از کنسلی و جریمه بلیط را به حداقل برسانید.

فیلتر تعیین چارتر یا سیستمی بودن بلیط هواپیما

در پایان یادآور می‌شویم که گاه با انتخاب یک ایرلاین خاص و همچنین جستجوی بلیط در روزهای میانی هفته نیز می‌توانید در زمان کوتاهتری به بلیط هواپیما دلخواه خود دست یابید. برای مثال اگر شما بلیط هواپیما ایران ایر را برای سفر خود انتخاب کرده باشید باید انتظار مشاهده قیمت های بالاتری را نیز داشته باشید. در صورتی که ممکن است بتوانید همان بلیط را از یک ایرلاین دیگر با قیمت ارزانتری خریداری نمایید. فراموش نکنید که برای تهیه انواع بلیط هواپیما به صورت آنلاین، بلیط اتوبوس و قطار، بیمه مسافرتی و حتی رزرو هتل می‌توانید از وب سایت و اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 استفاده کنید و در صورت نیاز، هر نوع بلیط خریداری شده را به صورت اینترنتی و از طریق این مجموعه کنسل و هزینه آن را مسترد نمایید.