چگونه در سفر دندان درد نگیریم؟

دندان درد در سفر

بسیاری معتقدند دندان درد یکی از وحشتناک ترین دردها است. دردی کلافه کننده و ممتد که شما را از خواب و خوراک می‌اندازد و اگر بخواهد در شرایطی خاص همچون سفر به سراغ انسان بیاید، ممکن است تمام برنامه های او برای سفر را تحت تاثیر قرار دهد. شاید فکر کنید دندان درد، دردی نیست که از قبل بتوان آن را پیشگیری کرد و ممکن است در هر شرایطی به آن گرفتار شد. اما جالب است بدانید که تنها با رعایت چند نکته کوچک می‌توانید از بروز درد دندان در سفر جلوگیری کنید. برای بررسی این نکات با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” چگونه در سفر دندان درد نگیریم؟ ” همراه شوید.

دندان درد در سفر

قبل از سفر به دندان پزشکی بروید

بعد از اینکه بلیط هواپیما، قطار و یا اتوبوس خود را رزرو کرده و برنامه سفر خود را قطعی کردید، سری به دندان پزشکی بزنید. وضعیت سلامت دندان های خود را چک کنید و اگر دندان پوسیده ای دارید آن را ترمیم نمایید. فراموش نکنید که تنها خود دندان ها نیستند که ممکن است شما را دچار درد کنند. از این رو باید از سلامت لثه های خود نیز مطمئن شوید و اقدامات لازم برای جلوگیری از عفونت یا درد آنها را نیز فراهم کنید.

مراجعه به دندان پزشکی

به خاطر داشته باشید که در سفرهای داخلی کمتر ممکن است به دندان پزشک معتمدی در شهر مقصد دسترسی داشته باشید. بنابراین بهتر است دندانی که از ریشه دچار خرابی و پوسیدگی شده و نیاز به درمان اساسی دارد را قبل از سفر و در شهر خود ترمیم نمایید. اگر هم برای یک سفر خارجی آماده می‌شوید این موضوع را جدی تر بگیرید. فراموش نکنید تنها به این دلیل که یک بیمه مسافرتی را خریداری کرده اید، نمی‌توانید تمام هزینه های دندان پزشکی خود را تا زمان سفر و حضور در کشور مقصد به تعویق بیاندازید. هزینه های دندان پزشکی در کشورهای دیگر ممکن است گاهی به قدری بالا باشند که مجبور شوید تمام بودجه سفر خود را صرف آن کنید. بنابراین بهتر است ریسک نکرده و قبل از سفر، همه دندان های پوسیده خود را ترمیم یا درمان نمایید.

داروهای ضد درد به همراه داشته باشید

حتی اگر تمامی دندان های خود را ترمیم کرده و از سلامت آنها مطمئن شده اید بهتر است باز چند قلم داروی ضد درد به همراه داشته باشید. فراموش نکنید به شرط اینکه منعی برای مصرف دارو نداشته باشید داروهای خوراکی می‌توانند بهترین روش برای تسکین درد دندان شما باشند. از این رو بهتر است برای مواقع ضروری یک ورق استامینوفن، ایبوپروفن و مفنامیک اسید به همراه داشته باشید و در صورتی که درد شدیدی را احساس کردید تا زمان مراجعه به دندانپزشک هر 6 ساعت یکبار یکی از این داروها را مصرف کنید.

داروی مسکن

قطره های گیاهی تسکین درد دندان نظیر قطره میخک نیز یکی از داروهایی است که می‌توانید برای کاهش موقت درد خود از آن استفاده نمایید. این قطره را می‌توانید به طور مستقیم در حفره دندان بچکانید یا یک قطره از آن را روی مسواک خود بریزید و دندان خود را مسواک کنید. در نهایت فراموش نکنید که این داروها تنها می‌توانند به صورت موقت درد شما را کاهش دهند و برای درمان اساسی دندان درد خود باید هر چه سریعتر به یک دندان پزشک مراجعه نمایید.

از تسکین دهنده های طبیعی استفاده نمایید

ممکن است با خرید یک بلیط قطار یا اتوبوس نتوانید بار زیادی را با خود حمل کرده و جای کافی برای داروهای ضد درد خود نداشته باشید. در این صورت می‌توانید مواد طبیعی نظیر سیر یا چای کیسه ای را در شهر مقصد تهیه کنید و از آنها برای کاهش درد دندان خود استفاده نمایید. سیر خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و با بی حس کردن دندان درد شما را در مدت زمان کوتاهی کاهش می‌دهد. برای این کار تنها کافی است سر خود را به سمت بالا نگه دارید تا فشار از روی دندان دردناک شما برداشته شود سپس یک حبه سیر را له کرده و آن را تا زمان تسکین درد، روی دندان پوسیده خود قرار دهید.

استفاده از سیر برای دندان درد

چای کیسه ای را نیز امروزه می‌توانید در همه جا پیدا کنید. به عبارت دیگر حتی با رزرو هتل در دورترین مقاصد دنیا نیز حتماً در سرویس اتاق خود به یک فنجان و یک عدد چای کیسه ای دسترسی خواهید داشت. فراموش نکنید که این چای باید مصرف شود و سپس به اندازه کافی خنک و نمدار باشد که بتوانید آن را برای تسکین درد، روی دندان خود قرار دهید.

آب نمک و روغن نارگیل غرغره کنید

نمک و روغن نارگیل از جمله دیگر موادی هستند که به راحتی در همه جا یافت می‌شوند. هر دوی این مواد خاصیت ضد عفونی کنندگی دارند از این رو می‌توانند با کاهش میکروب ها و باکتری های موجود در دهان، به سالم ماندن دندان ها کمک به سزایی نمایند. از این رو بهتر است در مدت زمانی که در سفر هستید هر روز صبح پس از بیدار شدن و هر شب قبل از خوابیدن یک لیوان آب نمک یا یک قاشق روغن نارگیل، غرغره کنید. جالب است بدانید با غرغره کردن روغن نارگیل علاوه بر اینکه دهان خود را ضدعفونی می‌کنید، باعث کاهش جرم و سفیدتر شدن دندان هایتان نیز می‌شوید.

غرغره آب نمک

دهانشویه مسافرتی را از یاد نبرید

هر چند که یک بطری دهانشویه مسافرتی جای زیادی را در چمدان یا کیف دستی شما اشغال نمی‌کند اما اگر به هر دلیلی  قادر به حمل آن تا مقصد نیستید به هیچ عنوان نگران نشوید. دهانشویه نیز از جمله مواردی است که در تمامی داروخانه ها پیدا می‌شود و با هزینه ای اندک قابل خریداری است. پس اگر فراموش کرده اید تا دهانشویه خود را در سفر به همراه ببرید حتماً در اولین فرصت یک بطری از آن را تهیه کنید و از آن برای بهداشت دهان و دندان خود بهره بگیرید.

دهانشویه مسافرتی

در نهایت اگر تمامی نکات مورد نیاز، برای کاهش درد دندان را در نظر گرفته اید با مراجعه به وب سایت قاصدک 24، بلیط اتوبوس، قطار یا هواپیمای خود را رزرو نمایید و با خرید یک بیمه نامه مسافرتی ملزومات سفر خود را تکمیل کنید. فراموش نکنید که در قاصدک 24 می‌توانید به راحتی هتل مورد نظر خود را نیز با بهترین قیمت در سراسر کشور رزرو نمایید.