چگونه خسارت کنسلی بلیط هواپیما داخلی را دریافت کنم؟

راهنمای استرداد انواع بلیط سفر

اغلب مسافران از ماه ها قبل برای انجام یک سفر برنامه ریزی می‌کنند. از این رو بدیهی است که کنسل کردن سفر به هر دلیل ممکن بعد از این برنامه ریزی طولانی مدت، تا حدودی برایشان سخت و حتی ناراحت کننده باشد. اما حقیقت این است که ما گاه به دلیل بروز برخی از مشکلات، مجبور به لغو سفر خود می‌شویم و باید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی خود را کنسل نماییم. البته همیشه لغو سفر از سوی مسافران اتفاق نمی‌افتد و گاه ایرلاین به دلیل نا مساعد بودن شرایط جوی، مشکلات فنی و حتی تغییر در برنامه های پروازی خود، مجبور به لغو یک پرواز می‌شود. خب سوال اینجا است که در هر دوی این حالات، تکلیف هزینه پرداختی جهت خرید بلیط هواپیما چه می‌شود و چقدر از این هزینه را می‌توان پس گرفت؟ برای یافتن پاسخ تنها کافی است تا با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” چگونه خسارت کنسلی بلیط هواپیما داخلی را دریافت کنم؟ ” همراه باشید.

نحوه دریافت خسارت کنسلی بلیط هواپیما داخلی در پروازهایی که از طرف ایرلاین کنسل شده است

اگر شما بلیط هواپیما کیش، شیراز، مشهد و… را به صورت آنلاین و از طریق یکی از سامانه های خرید اینترنتی بلیط سفر نظیر قاصدک 24 خریداری کرده باشید، در صورتی که پرواز از طریق ایرلاین لغو شود می‌بایست به این طریق عمل کنید. در پروازهایی که ایرلاین به دلیل نقص فنی، شرایط نامساعد جوی، تاخیر بیش از اندازه و مواردی از این دست قادر به انجام سفر نیست، مسافر می‌تواند کل هزینه بلیط خود را بدون پرداخت حتی ریالی جریمه پس بگیرد.

کنسلی بلیط از سوی ایرلاین

برای این کار خریدار تنها کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه نماید، روی بلیط مورد نظر خود کلیک کند، درخواست کنسلی بلیط را ثبت نموده و تیک گزینه ” استرداد بدون جریمه ” را بزند. پس از این کار، درخواست کنسلی مربوطه از سوی کارشناسان قاصدک 24 بررسی می‌شود و در صورت تائید صحت ماجرا ( کنسلی پرواز از سوی ایرلاین)، هزینه بلیط طی 48 الی 72 ساعت به حسابی که کاربر با آن خرید کرده است، باز می‌گردد. لازم به ذکر است اگر درخواست به صورت اشتباه ثبت شده باشد مسئولیت رد آن و افزایش جریمه کنسلی با خود مسافر خواهد بود.

نحوه دریافت خسارت کنسلی بلیط هواپیما داخلی در صورت انصراف مسافر از سفر

اگر شما خود به عنوان مسافر، به هر دلیل ممکن از انجام سفر خود منصرف شدید می‌توانید در اسرع وقت نسبت به کنسلی و استرداد بلیط هواپیما داخلی خود اقدام نمایید. البته اگر بلیط هواپیما شما از نوع سیستمی است برای این کار می‌توانید ابتدا جدول کنسلی بلیط های سیستمی پروازهای داخلی را در بخش قوانین و مقررات سایت قاصدک 24 مورد بررسی قرار دهید و سپس درخواست خود را ثبت نمایید.

برای کنسل کردن بلیط هواپیما در چنین شرایطی نیز باید به پنل کاربری خود مراجعه نمایید با این حال برای اینکه بتوانید مراحل کنسلی بلیط های هواپیما را به درستی طی کنید می‌توانید از راهنمای استرداد بلیط هواپیما در بخش فوتر وب سایت نیز کمک بگیرید. فراموش نکنید که روال کنسلی بلیط های سیستمی و چارتر هواپیما کمی از هم متفاوت است از این رو بهتر است این راهنما را به درستی مطالعه نمایید تا به هنگام ثبت درخواست با مشکلی مواجه نگردید.

لازم به ذکر است اگر به جای بلیط هوپیما یکی دیگر از انواع بلیط سفر یعنی بلیط قطار یا بلیط اتوبوس را نیز از قاصدک 24 خریداری کرده اید و حال مجبور به لغو سفر خود هستید، می‌توانید از سایر راهنماها برای کنسلی و استرداد آنلاین این بلیط ها کمک بگیرید. همچنین برای کسب اطلاعات لازم در خصوص کنسل نمودن بلیط هواپیما خارجی خود نیز می‌توانید مطلبی با عنوان ” شرایط کنسلی و ابطال بلیط هواپیما خارجی در قاصدک 24 ” را در وبلاگ قاصدک 24 مطالعه نمایید.

در پایان یادآور می‌شویم که کنسلی بلیط هواپیما داخلی سیستمی به قوانین ایرلاین مربوطه و کنسلی بلیط چارتر، به تصمیم چارتر کننده آن وابسته است. از این رو گاه ممکن است بلیط های چارتر قابل استرداد نبوده و در صورت کنسلی به صورت کامل سوخت شوند. از این رو بهتر است در صورتی که در انجام سفر خود با شک و تردید مواجه هستید برای پیشگیری از خسارات احتمالی یک بلیط هواپیما سیستمی را برای خود خریداری کنید. چرا که بخش بزرگی از هزینه این نوع از بلیط های هواپیما در صورتی که در زمان مناسبی کنسل شوند، به حساب شما باز می‌گردد و شما دیگر مجبور به پرداخت جریمه کنسلی بالایی نیستید.

همچنین فراموش نکنید که در وب سایت قاصدک 24 می‌توانید علاوه بر انواع بلیط هواپیما، بلیط قطار و اتوبوس خود را نیز به صورت آنلاین خریداری کنید و در صورت نیاز آنها را از طریق همین مجموعه به صورت اینترنتی کنسل نمایید. برای خرید بیمه مسافرتی و رزرو هتل در سراسر کشور به صورت آنلاین نیز تنها کافی است تا از سایر خدمات قاصدک 24 بهره بگیرید. در نهایت نیز برای سهولت بیشتر در خرید انواع خدمات مسافرتی می‌توانید نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 را از کافه بازار دانلود و آن را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب نمایید.