چگونه بدون ویزا سفر کنیم؟

سفر بدون ویزا

همانطور که می‌دانید برای سفر به مقاصد خارجی نیاز به دریافت ویزا یا همان اجازه ورود به کشور مورد نظر خود را دارید. این اجازه نامه انواع مختلفی دارد و برای مدت زمان خاصی به فرد اجازه می‌دهد تا به عنوان مهمان یا مسافر در کشور مقصد حضور داشته باشد. از این رو ضروری است تا بعد از تهیه بلیط هواپیما یا قطار خود و بررسی مدت زمان اعتبار گذرنامه تان، متناسب با نوع سفرتان و مدت زمان آن، از کشور مقصد ویزا بگیرید. برای دریافت ویزا به طور معمول باید به سفارت خانه کشور مقصد در ایران مراجعه نمایید و مراحل اداری این کار را طی کنید البته در این میان کشورهایی نیز وجود دارند که با عقد قرارداد با ایران به گردشگران ایرانی اجازه می‌دهند تا بدون ویزا به مقاصد تفریحی و شهرهای توریستی در کشورشان سفر کنند. کشورهای دیگری نیز وجود دارند که برای سفر به آنها به ویزا نیاز دارید اما لازم نیست برای دریافت این ویزا به سفارت خانه کشور مقصد خود مراجعه کنید و می‌توانید ویزای خود را پس از ورود به مقصد، در فرودگاه کشور مورد نظر دریافت نمایید. در ادامه مطلب ” چگونه بدون ویزا سفر کنیم؟ ” به بررسی کشورهایی می‌پردازیم که با برداشتن لزوم دریافت ویزا، ورود ایرانیان به کشور خود را تسهیل نموده اند و یا برای گردشگران ایرانی ویزای فرودگاهی صادر می‌کنند؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

سفر بدون ویزا

به کدام کشورها می‌توانیم بدون ویزا سفر کنیم؟

یازده کشور در آسیا، اقیانوسیه، کارائیب و آمریکا وجود دارند که به ایرانیان اجازه می‌دهند که بدون دریافت ویزا به آنها سفر کنند. این کشورها قراردادهایی را با ایران منعقد کرده اند که بر اساس آن موظف هستند گردشگران ایرانی را بدون ویزا در کشور خود پذیرش کنند. البته برای انجام این سفر، ایرانیان حتماً باید گذرنامه معتبر با اعتبار کافی در اختیار اشته باشند و پس از اتمام مدت زمانی که مجاز هستند در کشور مقصد حضور داشته باشند، به ایران بازگردند. بنابراین اگر قصد ندارید تا دردسرهای دریافت ویزا برای یک سفر خارجی را تحمل کنید و ترجیح می‌دهید سفری بدون دغدغه را تجربه کنید می‌توانید یکی از مقاصد زیر را برای سفر خارجی خود انتخاب نمایید.

کشورهای بدون نیاز به دریافت ویزا برای ایرانیان

جالب است بدانید با انتخاب مقصد سفرتان از لیست بالا، این امکان را نیز برای خود فراهم می‌کنید که به راحتی از آفر بلیط استانبول یا ارزان ترین بلیط هواپیما خارجی استفاده نمایید و سفر کم هزینه تری را تجربه نمایید. به عبارت دیگر عدم نیاز به دریافت ویزا موجب می‌شود تا بتوانید بلیط خود را در هر زمان دلخواه خریداری نمایید و سفر خود را با بودجه کمتری به انجام برسانید.

ویزای فرودگاهی و ویزای الکترونیک چه تفاوت هایی با هم دارند؟

کشورهایی در دنیا وجود دارند که به گردشگران ایرانی اجازه می‌دهند تا بدون نیاز به مراجعه به سفارت، اجازه ورود به مقصد را دریافت کنند. این کشورها خدمات خود را به صورت الکترونیک به گردشگران ارائه می‌دهند و به آنها امکان می‌دهند تا با دردسر کمتری به مقصد مورد نظر خود سفر کنند. پروسه دریافت این ویزا باید قبل از خرید بلیط سفر و برنامه ریزی برای آن صورت پذیرد از این رو تفاوت های بسیاری با ویزای فرودگاهی دارد. چرا که مسافر برای دریافت ویزای فرودگاهی حتماً ملزم به سفر با هواپیما است و نمی‌تواند به طور مثال یک بلیط اتوبوس را به کشور مورد نظر خود خریداری نماید. همچنین برای دریافت ویزای فرودگاهی نیاز به انجام کاری قبل از تهیه بلیط سفر نیست چرا که کلیه مراحل دریافت و صدور ویزا بعد از پرواز و در فرودگاه مقصد به انجام می‌رسد. شایان ذکر است کشورهایی که سفر گردشگران ایرانی را با صدور ویزای الکترونیکی تسهیل کرده اند به شرح زیر هستند:

ویزای الکترونیک برای ایرانیان

جالب است بدانید که نزدیک به 30 کشور در دنیا وجود دارند که به گردشگران ایرانی ویزای فرودگاهی ارائه می‌دهند. البته دریافت ویزای تمام این کشورها ساده نیست و گاهی نیاز است جهت دریافت آن، مدارکی را از قبل مهیا کرده و برای دریافت ویزا به متصدی مربوطه در فرودگاه ارائه کنید. از این رو بهتر است بعد از انتخاب مقصد خود از میان کشورهای زیر، در خصوص شرایط دریافت ویزای فرودگاهی آنها نیز تحقیق و پرس و جو نمایید.

ویزای فرودگاهی برای ایرانیان

در نهایت اگر قصد دارید به کشوری سفر کنید که در هیچ یک از سه لیست بالا به آن اشاره نکرده ایم، می‌توانید به سفارت کشور مربوطه در ایران مراجعه نمایید و با ارائه مدارک خود برای دریافت ویزا درخواست دهید. البته فراموش نکنید که این کار برای دریافت ویزای همه کشورها نیز امکان پذیر نمی‌باشد و گاهی برای دریافت ویزا به یک کشور خاص نیازمند سفر به یک کشور ثانی هستید. به طور مثال اگر می‌خواهید به آمریکا سفر کنید می‌توانید به سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه مراجعه نمایید و مراحل دریافت ویزای خود را پیگیری نمایید.

ویزا

در پایان یاداور می‌شویم که بعد از انتخاب مقصد خود و دریافت ویزای سفرتان می‌توانید جهت خرید بلیط هواپیما خارجی با بهترین قیمت ممکن به وب سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید. فراموش نکنید این مجموعه برای سفر به کشورهایی که نیاز به دریافت ویزا ندارند نیز خدماتی را ارائه می‌کند از این رو می‌توانید جهت خرید بلیط لحظه آخری مورد نظرتان نیز به این سایت مراجعه نمایید. خرید بلیط هواپیما داخلی، بلیط قطار، اتوبوس، رزرو هتل و بیمه مسافرتی نیز از جمله دیگر خدمات قاصدک 24 برای مسافران محترم است. شایان ذکر است برخی از مهمترین این خدمات در حال حاضر در اپلیکیشن اختصاصی قاصدک 24 نیز به مشتریان ارائه می‌شوند از این رو می‌توانید نسخه اندروید این نرم افزار را از کافه بازار دانلود نمایید.