چگونه بدون تور سفر کنیم؟

معایب سفر بدون تور

هر چند که بسیاری از گردشگران معتقدند سفر با تورهای مسافرتی مزایای خاص خود را دارد اما عده ای دیگر نیز تصور می‌کنند که برای لذت بردن از زیبایی های مقصد، حتماً باید بدون تور به آن سفر کرد. این افراد اغلب نمی‌توانند با برنامه های گروهی هماهنگ شوند یا روش های روتین بازدید از اماکن گردشگری را نمی‌پسندند. از این رو ترجیح می‌دهند خود به شخصه رهبری سفری را که در پیش دارند بر عهده بگیرند و آنطور که باید از آن لذت ببرند. اگر شما هم ترجیح می‌دهید سفر به نقاط  مختلف دنیا را به تنهایی تجربه نمایید، قاصدک 24 را در ادامه مطلب ” چگونه بدون تور سفر کنیم؟ ” همراهی کنید.

آماده سفر شوید

اینکه می‌گوییم بدون تور سفر کنید به این معنا نیست که برای سفر خود برنامه نداشته باشید. اتفاقاً در شرایطی که بدون تور سفر می‌کنید حال چه تنها هستید و چه یک سفر خانوادگی را در پیش دارید، می‌بایست بیش از هر زمان دیگری برای سفر برنامه بریزید. در این برنامه باید به بهترین مقصد برای سفر فکر کنید، نوع وسیله نقلیه را تعیین نمایید و بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس مورد نظرتان را تهیه کنید، بودجه ای را برای سفرتان کنار بگذارید و مطابق با بودجه برای سفر، حمل و نقل و اقامتگاه خود هزینه کنید. در نهایت نیز بهتر است فهرستی از اماکن گردشگری مقصد تهیه کنید تا بدون کوچکترین وقفه ای، سفر خود را آنطور که باید به سرانجام برسانید.

برنامه ریزی سفر

مقدمات سفرهای خارجی را فراهم کنید

اگر قرار است به یک سفر خارجی بروید کمی پیش از موعد سفر خود، اعتبار پاسپورتتان را چک کنید و اقدامات لازم را برای دریافت ویزا انجام دهید. کمی پول چنج کرده یا ارز مسافرتی تهیه کنید و در زمان مناسب بلیط هواپیما خارجی خود را خریداری نمایید. اگر نخستین باری است که از مرز خارج می‌شوید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید و مراحل را با دقت بیشتری سپری کنید. در شرایطی که مجبور به رزرو هتل و دریافت واچر هستید به هیچ عنوان بی گدار به آب نزنید و تنها در زمانی که از تاریخ سفرتان اطمینان یافتید باقی مراحل را سپری کنید. در نهایت فراموش نکنید که برای سفرهای خارجی خود حتماً بیمه مسافرتی تهیه کنید تا در صورت لزوم بتوانید خسارات احتمالی را جبران کنید.

پاسپورت و ویزا برای سفرهای خارجی

متفاوت بیاندیشید

ممکن است شما نیز همانند بسیاری از گردشگران، مقصدی را برای سفر انتخاب کرده باشید که خوراک تورهای مسافرتی است. به طور مثال اگر قرار است به کیش بروید سعی کنید زمانی را برای سفر انتخاب کنید که در آن خبری از ازدحام گروه های گردشگری نیست. برای این کار بهتر است به سفر در یکی از فصول پاییز و زمستان بیاتندیشید و یا هتلی را رزرو کنید که ممکن است کمتر کسی برای رزرو آن مشتاق باشد. مثلاً اگر همه برای اقامت به سراغ هتل های لوکس و 5 ستاره می‌روند شما یک اقامتگاه بومگردی را برای این کار در نظر بگیرید. از متفاوت اندیشیدن نترسید و سعی کنید همانطور که دلتان می‌خواهد از سفر لذت ببرید.

سفر به کیش

دور پیک سفر را خط بکشید

از ازدحام دوری کنید و سفر در ایام پیک را به فراموشی بسپارید. در چنین شرایطی قادر خواهید بود هزینه های سفر خود را تا اندازه چشمگیری پایین بیاورید و با هزینه کمتری به هر کجا که دلتان خواست سفر کنید. برای این کار می‌توانید سفر در فصول دیگر را امتحان کنید مثلاً به جای اینکه برای سفر در ایام نوروز برنامه ریزی کنید، به مقاصدی بیاندیشید که برای سفرهای زمستانه مناسب هستند. برای دستیابی به فهرست این مقاصد می‌توانید به مطلبی با عنوان ” زمستان کجا بریم؟ ” در قاصدک 24 مراجعه نمایید.

سفر در زمستان

زبان شهر یا کشور مقصد را بیاموزید

اگر قرار است به استانبول سفر کنید کمی ترکی استانبولی بیاموزید یا برای ایجاد صمیمیت بیشتر با گیلانی ها، چند کلمه از گویش گیلکی را فرا بگیرید. زبان آموزی به شما کمک می‌کند تا بهتر با مردم محلی شهر یا کشور مقصد ارتباط برقرار نمایید و در مواقع لزوم برای مسیریابی، درخواست کمک یا … از آنها کمک بگیرید.

اپلیکیشن های آفلاین را فراموش نکنید

ممکن است در مقصدی که برای سفر انتخاب کرده اید، در زمان هایی به اینترنت دسترسی نداشته باشید اما در همین مواقع به ترجمه، مسیریابی، دریافت کمک، تبدیل واحدهای پولی و … نیازمند باشید. خب در چنین شرایطی باید چه کار کنید؟ جواب روشن است از اپلیکیشن های آفلاین کمک بگیرید. جالب است بدانید برای پاسخگویی به اغلب نیازهای شما در سفر، اپلیکیشن هایی طراحی شده اند که به صورت آفلاین نیز کار ‌می‌کنند. این نرم افزارها می‌توانند تابلوها و نوشته ها را برای شما ترجمه کنند، مسیرهای منتهی به اماکن گردشگری را به شما نشان دهند و حتی به جای شما برای سفرتان برنامه ریزی کنند.

اپلیکیشن های آفلاین

البته نرم افزارهای دیگری نیز وجود دارند که تنها به صورت آنلاین کار می‌کنند اما در کوتاهترین زمان هر نوع نیاز شما را در سفر مرتفع می‌سازند. به طور مثال اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 یکی از این نرم افزارها است که با دسترسی به اینترنت، به شما امکان می‌دهد تا در کوتاهترین زمان ممکن انواع بلیط سفر مورد نظر خود اعم از بلیط قطار، اتوبوس یا هواپیما را به صورت آنلاین خریداری نمایید. شما با استفاده از این نرم افزار قادر خواهید بود به سادگی کلیه بلیط های موجود در مسیر درخواستی خود را مشاهده و بررسی نمایید و در نهایت بهترین بلیط موجود را خریداری و آن را در آدرس ایمیل خود دریافت کنید.

معایب سفر کردن بدون تور

هر چند که ممکن است مزایای سفرهای بدون تور برای شما به حدی باشد که به طور کلی معایب آن را فراموش کنید. اما بد نیست به خاطر داشته باشید که سفر کردن بدون تور معایبی نیز دارد که ابداً نمی‌توان آنها را انکار کرد. یکی از مهمترین معایب سفرهای بدون تور، تنهایی و استرس است که به ویژه در نقاط نا آشنا یا مقاصدی که برای اولین بار است که به آنها سفر می‌کنید، بیشتر خود را بروز می‌دهد. البته این مشکلات نیز راه حل های مخصوص به خود را دارند که به طور مثال برای رفع آنها می‌توانید سفرهای خانوادگی را جایگزین سفرهای مجردی کنید. همینطور با جمع آوری اطلاعات لازم در خصوص مقصد قبل از آغاز سفر قادر خواهید بود شرایطی را برای خود فراهم سازید که بدانید برای حل مشکلات، در چه زمان و مکانی از سفر می‌بایست دقیقاً چه عکس المعلی از خود نشان دهید.

معایب سفر بدون تور

در نهایت یادآور می‌شویم برای خرید کلیه خدمات مسافرتی اعم از رزرو بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما، بیمه مسافرتی، رزرو هتل و … می‌توانید به سامانه جامع خرید بلیط سفر قاصدک 24 مراجعه نمایید. با این کار می‌توانید بلیط خود را در کوتاهترین زمان ممکن رزرو کرده و از پشتیبانی شبانه روزی تیمی مجرب از کارشناسان نیز برخوردار شوید.