چگونه با بلیط قطار به قشم سفر کنیم؟

سفر به قشم

سفر کردن به برخی مقاصد از طریق هواپیما ساده تر است به همین خاطر برخی معتقدند خرید بلیط هواپیما تنها راه سفر به مقاصدی همچون کیش یا قشم است. اما واقعیت این است که شما با خرید بلیط قطار و یا حتی اتوبوس نیز می‌توانید به این مقاصد سفر کنید. البته برای این کار باید نکاتی را در نظر بگیرید. به همین منظور توصیه می‌کنیم تا با قاصدک 24 در ادامه این مطلب با عنوان ” چگونه با بلیط قطار به قشم سفر کنیم؟ ” همراه باشید تا با هم جزئیات سفر زمینی به قشم را بررسی کنیم.

برنامه ریزی برای سفر زمینی به قشم

پیش از هر چیز باید بگوییم بدیهی است که نمی‌توانید خود را با خرید یک بلیط اتوبوس یا قطار به قشم برسانید و سفر زمینی پیش روی شما در حقیقت یک سفر ترکیبی است. از این رو باید بخشی از مسیر را با استفاده از قطار یا اتوبوس طی کنید و سپس خود را از راه دریا به قشم برسانید. بنابراین خود را برای یک سفر چند مرحله ای مهیا کرده و سعی کنید تا در این برنامه ریزی، نیازهای خود در هر بخش از سفر را در نظر بگیرید.

به طور مثال اگر با اتوبوس سفر می‌کنید بد نیست بدانید که مسیری طولانی را پیش رو دارید. از این رو بهتر است برای زمان خواب و استراحت خود تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید. همچنین حمل مقداری کمی تنقلات و یک کتاب یا چند فیلم سرگرم کننده نیز می‌تواند به شما در سپری کردن مسیر کمک کند. بنابراین تمامی نکات را در نظر بگیرید و سپس چمدان خود را برای سفر مهیا کنید.

سفر به قشم

خرید بلیط قطار بندرعباس و سفر به قشم

برای اینکه بتوانید با استفاده از قطار به قشم سفر کنید بهتر است که در گام اول یک سامانه اینترنتی را برای خرید بلیط سفر خود انتخاب نمایید. برای این کار می‌توانید از قاصدک 24 کمک بگیرید تا در زمان کمتری به فهرست کاملی از انواع بلیط سفر مورد نظر خود دست یابید. بنابراین برای این کار تنها کافی است به بخش مربوط به فروش اینترنتی بلیط قطار در سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید و با تعیین مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود به جستجوی قطارها بپردازید.

البته فراموش نکنید که برای سفر به قشم باید بلیط قطار خود را به مقصد بندرعباس خریداری کنید. سپس از بندرعباس به وسیله کشتی خود را به قشم برسانید. این کار معمولاً به شما در کاهش هزینه های سفر کمک می‌کند اما در مواقعی خرید بلیط چارتر می‌تواند بسیار مقرون به صرفه تر باشد. از این رو بد نیست تا قبل از خرید بلیط قطار خود کلیه راه های سفر را بررسی کنید.

چطور از بندرعباس به قشم برویم؟

بعد از آنکه خود را با قطار به بندرعباس رساندید می‌توانید یک بلیط هواپیما را به مقصد قشم خریداری کرده و خود را با پرواز به این جزیره برسانید. این ساده ترین راه برای رسیدن به جزیره تفریحی قشم است که با توجه به کوتاهی مسیر هزینه چندانی را هم بر دوش شما نمی‌گذارد. اما اگر همچنان دیگر راه های سفر را به مسافرت با هواپیما ترجیح می‌دهید می‌توانید پس از پیاده شدن از قطار، خود را به اسکله شهید حقانی بندرعباس برسانید. در این اسکله قایق های تندروی بسیاری وجود دارند که مسافران قشم را از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب به جزیره انتقال می‌دهند و سپس مسافران بندرعباس را از جزیره به اسکله حقانی برمی‌گردانند. با این وجود معمولاً توصیه می‌شود اگر قصد ندارید تا شب را در جزیره قشم سپری کنید قبل از ساعت 9 شب سوار قایق ها شوید و به بندرعباس بازگردید تا به طور اتفاقی از قایق ها جا نمانید.

اسکله شهید حقانی

البته اگر برای یک سفر بلند مدت برنامه ریزی کرده اید بهتر است یکی دو شب را نیز در بندرعباس اقامت کنید و از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن بازدید نمایید.  اگر از مبدا تهران عازم این سفر هستید بد نیست بدانید مسافرانی که می خواهند از طریق قطار از تهران به سمت بندرعباس حرکت کنند، از قطارهای غزال بنیاد و چهار تخته مهر البرز با ظرفیت کوپه چهار نفر بهره مند خواهند شد. ضمن اینکه امکان انتخاب قطارهای لوکس شش نفری را هم دارند. اگر شما یکی از مسافران این مسیر هستید بلیط قطار تهران بندرعباس را خریداری نمایید و بدانید که پس از سوار شدن در ایستگاه تهران، باید 13 ایستگاه و مسیری 18 تا 20 ساعته را پشت سر بگذارید تا به بندرعباس برسید. این ایستگاه ها عبارتند از: محمدیه در قم، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، سیرجان، تزرج و فین.

در پایان یاداور می‌شویم علاوه بر بلیط قطار بندرعباس می‌توانید انواع بلیط هواپیما و اتوبوس را نیز از طریق وب سایت قاصدک 24 خریداری نمایید. همچنین برای رزرو هتل و اقامتگاه، تنها کافی است به بخش مربوط به این خدمت در سایت قاصدک مراجعه نمایید. فراموش نکنید که حتی بیمه مسافرتی و تور خود را نیز می‌توانید به صورت آنلاین از این مجموعه خریداری نمایید. پس از این امکانات بهره بگیرید و مقدمات سفر خود را با سهولت بیشتری مهیا کنید.