چگونه از سفر خود ویدئو بسازیم؟

عکاسی و فیلمبرداری در سفر

بسیاری از ما در سفر از اماکن دیدنی، جاذبه های طبیعی و حتی مردم محلی فیلم و عکس می‌گیریم و با این روش خاطره سفر خود را ماندگار می‌کنیم. اما بدیهی است که خیلی از این صحنه ها با اصول، عکاسی یا فیلمبرداری نمی‌شوند و شاید بعدها با دیدن آنها نتوانیم آنطور که باید خاطره سفر خود را در ذهن مجسم کنیم. علاوه بر اینها اغلب ما با ویدئو بیشتر از عکس ارتباط برقرار می‌کنیم و دوست داریم حس و خاطره سفرمان را درست همانگونه که آن را تجربه کردیم به یاد بیاوریم؛ یعنی همانقدر زنده و با نشاط. به همین جهت است که اغلب جهانگردان حرفه ای از سفرهای خود کلیپ یا ویدئو می‌سازند و حتی آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند. اما ما چطور می‌توانیم همانند آنها عمل کنیم و خاطره ای ماندگار از سفر خود بسازیم؟ برای یافتن پاسخ با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” چگونه از سفر خود ویدئو بسازیم؟ ” همراه باشید.

برای عکاسی و فیلمبرداری خود، تجهیزات حرفه ای تهیه کنید

بعد از اینکه بلیط هواپیما یا قطار خود را خریداری کردید و تمامی مقدمات سفرتان را فراهم نمودید حال باید چمدانی برای سفر ببندید. در این مرحله بسیاری از کسانی که قصد ندارند تا یک سفر خارق العاده را تجربه کنند وسایل معمول و مورد نیاز در یک سفر را در چمدان خود جای می‌دهند و نهایتاً عکس های سفرشان را نیز با دوربین تلفن همراه خود می‌گیرند. اما اگر شما جز کسانی هستید که می‌خواهید از سفر خود یک آلبوم یا ویدئو تهیه کنید بهتر است پا را از این فراتر بگذارید و لوازم سفر خود را ارتقا دهید. برای این کار شما می‌توانید یک دوربین حرفه ای را در میان لوازم خود جا داده یا برای گوشی خود پکیجی از لنزهای حرفه ای را خریداری نمایید. بدین ترتیب اولین گام تهیه یک ویدئو را محکم برمی‌دارید و با تجهیزات کامل سفر خود را آغاز می‌کنید. البته کار به همین جا تمام نمی‌شود و شما باید فکری برای شارژ کردن تلفن همراه یا دوربینتان در مواقع ضروری نیز بکنید بنابراین بهتر است یک باطری اضافه یا پاور بانک نیز به همراه داشته باشید. همچنین برای اینکه فضای کافی برای ذخیره عکس های خود داشته باشید باید حتماً از یک حافظه جانبی استفاده نمایید پس این موضوع را نیز نادیده نگیرید.

تجهیزات حرفه ای برای فیلمبرداری

از تمامی مراحل سفرتان عکاسی یا فیلمبرداری کنید

برای اینکه یک ویدئو یا آلبوم تمام عیار درست کنید بهتر است از تمامی مراحل سفرتان عکاسی و فیلمبرداری کنید. به عبارت دیگر شما باید کار تهیه ویدئو را از همان مراحل آغازین سفر شروع کنید و حتی عکسی از بلیط قطار یا اتوبوس خود نیز در آلبومتان داشته باشید. با این کار می‌توانید تمامی مراحل سفر را پشت هم بچینید و یک کلیپ حرفه ای از سفرتان درست کنید. با همه اینها بد نیست به این نکته نیز توجه کنید که شما قرار نیست دنیا را تنها از دریچه دوربین خود ببینید پس سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که همان اندازه که زمان به فیلمبرداری اختصاص می‌دهید برای بازدید از اماکن دیدنی نیز وقت صرف نمایید. با این کار هم در لحظه، لذت کافی را برده اید و هم برای آینده خود چیزی را به یادگار ثبت کرده اید.

عکاسی و فیلمبرداری در سفر

برای ویدئوی خود یک سوژه در نظر بگیرید

سعی کنید روی چیزی به غیر از خودتان به عنوان سوژه تمرکز کنید به طور مثال شما می‌توانید فضای فرهنگی مقصد خود و مردمان آن را سوژه سفرتان قرار دهید. با این کار قاعدتاً در نهایت ویدئویی خواهید ساخت که برای دیگران نیز جالب توجه و لذت بخش است اما اگر خود را سوژه عکس هایتان کنید قطعاً این تنها خود و دوستانتان خواهید بود که از این ویدئو لذت می‌برید. فراموش نکنید که برای انجام بهتر این کار و یافتن سوژه مناسب می‌توانید از قبل درباره مقصد خود تحقیق کنید و داستان ویدئوی خود را در ذهن مجسم سازید. مثلاً اگر قرار است با خرید یک بلیط هواپیما هند به سرزمین هندوها سفر کنید و در مراسم جشن هولی، شرکت نمایید می‌توانید ویدئوی خود را به گونه ای بسازید تا داستان این جشن را روایت کند. پس علاوه بر سوژه باید روی داستانی بودن ویدئو نیز تاکید کرده و در مسیر آن گام بردارید.

جشن هولی در هند

در تمام مراحل فیلمبرداری، به ویرایش ویدئوی سفرتان فکر کنید

فراموش نکنید که قرار است از تمام سفر چند روزه شما، یک ویدئوی چند دقیقه ای به یادگار بماند پس در گرفتن فیلم و عکس خسیس نباشید و در تمام مراحل فیلمبرداری، به ویرایش ویدئوی سفرتان فکر کنید. به خاطر داشته باشید وقتی که در حال ادیت ویدئوی سفرتان هستید ممکن است بارها مجبور به بریدن قسمتی از فیلم خود شوید و بخشی از فیلم ها را به جهت اینکه تصویر یا صدای مناسبی را ثبت نکرده اند، حذف کنید. بنابراین بهتر است به اندازه کافی فیلم و عکس در اختیار داشته باشید تا با ویرایش آنها بتوانید بهترین خروجی را از فیلم خود تهیه کنید. البته بهتر است ویرایش ویدئو را به زمان بازگشت به خانه موکول نمایید و از سفر خود بیشترین بهره را ببرید. با این کار می‌توانید حتی بعد از سفر نیز خاطرات خوش تمامی آن لحظات را با خود مرور کرده و از آنها لذت ببرید. فراموش نکنید که ادیت ویدئو به اندازه مراحل قبلی یا همان تهیه فیلم خام برای آن، مهم است بنابراین از نرم افزارهای تخصصی در این زمینه کمک بگیرید و بهترین خروجی را از زحمات خود بگیرید.

ویرایش ویدئوی سفر

خود را به یک روش فیلمبرداری محدود نکنید

بهتر است همیشه در پشت دوربین قرار نگیرید و گاهی نیز از خود فیلم تهیه کنید. البته فراموش نکنید که این دو روش تنها راه های موجود برای فیلمبرداری نیستند و شما می‌توانید در بسیاری از اماکن با اجازه متصدی مربوطه از هلی شات نیز بهره بگیرید و نمایی متفاوت را در فیلم های خود به ثبت برسانید. البته برای این کار بهتر است از قبل با این وسیله کار کرده و تجربه کافی را برای فیلمبرداری با آن به دست آورید. چرا که با این کار، مانع از احتمال صدمه زدن غیرعمدی به دیگر گردشگران می‌شوید.

استفاده از هلی شات

در نهایت اگر تمامی مقدمات سفرتان را فراهم کرده اید، خود را برای تهیه یک ویدئوی جذاب آماده کنید و با مراجعه به وب سایت قاصدک 24 انواع بلیط سفر اعم از بلیط اتوبوس، قطار یا هواپیما را برای مسافرت خود خریداری نمایید. فراموش نکنید که با قاصدک 24 شما می‌توانید سفرتان را نیز بیمه نماید و هتل دلخواه خود را در سراسر کشور رزرو نمایید.