چه وسایلی را نباید با خود به سفر ببریم؟

بار مجاز در سفر

اغلب ما قبل از سفر، چک لیست بلندی از وسایلی که باید با خود به سفر ببریم را تهیه می‌کنیم. البته برخی از موارد این لیست با خرید بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس تغییر می‌کند چرا که هر نوع از سفر، چک لیست مخصوص به خود را می‌طلبد. اما آنچه که در همه این لیست ها مشترک است این است که این فهرست باید شامل وسایل مورد نیاز و ضروری ما در سفر باشد نه چیزهایی که در طول سفر به آنها نیازی نداریم. از این رو بد نیست در مواردی، فهرستی از وسایلی که نباید آنها را با خود به سفر ببریم نیز تهیه کنیم و قبل از سفر، محتویات چمدان خود را با آن چک کنیم. این کار سبب می‌شود تا اگر تصادفاً یکی از این وسایل را در چمدان خود جای داده بودیم، آن را از کیف سفری خود بیرون آورده و بار سفرمان را سبک تر کنیم.

همانطور که می‌دانید فهرستِ نبایدها، می‌تواند شامل داروهای ممنوعه در پرواز، لوازم شخصی غیر ضروری، زیورآلات گران بها و یا مواردی از این دست باشد. با این حال بهتر است برای بررسی بیشتر این فهرست و آشنایی با مهمترین موارد آن با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” چه وسایلی را نباید با خود به سفر ببریم؟ ” همراه باشید.

به نوع سفر خود بی توجه نباشید!

اگر سفر شما یک سفر خانوادگی یا دوستانه است و شما برای شرکت در جلسات مهم کاری و اهداف تجاری سفر نمی‌کنید، نیازی به قرار دادن لباس های رسمی و اتو کشیده در چمدان خود ندارید. فراموش نکنید که محتویات چمدانتان را باید متناسب با نوع سفر خود انتخاب نمایید. پس اگر قرار است چند روزی را برای فرار از زندگی روزمره و تغییر روحیه به سفر بروید، دکمه های سر آستین، کت و شلوار رسمی و کفش های مجلسی را از چک لیست خود حذف نمایید. علاوه بر این موارد، بهتر است اتو و سشوار را نیز از چمدان خود بیرون بکشید و چند روزی را با لباس های راحتی بگردید. چرا که اگر به فرض محال هم به این موارد نیاز پیدا کنید می‌توانید به راحتی آنها را در هتل محل اقامت خود بیابید. با این حال اگر در نهایت مجبور به حمل چنین وسایلی هستید و نمی‌توانید بدون سر کردن روسری یا شال اتو شده از هتل بیرون بروید، حتماً از اتو یا سشوار مسافرتی استفاده نمایید.

لباس های رسمی در سفر

تجمل گرایی را در سفر فراموش کنید

در سفر نیازی به استفاده از زیورآلات گران قیمت ندارید و کمتر ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که مجبور به پوشیدن دستبند یا ساعت های لوکس شوید. بنابراین این وسایل را در خانه بگذارید و آنها را با خود به سفر نبرید. چرا که با این کار طبیعتاً کمتر نگران این هستید که وسایل ارزشمند خود را در طول سفر گم کرده یا آنها را طعمه سارقان نمایید. با این حال اگر در موقعیتی قرار دارید که برای شرکت در یک مهمانی خاص به سفر می‌روید و باید لزوماً همراه با سرویس جواهرات خود سفر کنید، حتماً به محض رسیدن به اقامتگاه خود، جواهراتتان را به صندوق امانات هتل بسپارید. در نهایت فراموش نکنید که لوازم ارزشمند شما تنها به زیورآلاتتان خلاصه نمی‌شود بنابراین اگر یک مسافرت کاری را در پیش رو ندارید، بهتر است در سفر، از حمل لپ تاپ های گران قیمت و لوازمی از این دست نیز خودداری نمایید.

جواهرات در سفر

لوازمی که می‌توانید آنها را در مقصد خریداری نمایید

بهتر است دور لوازمی که می‌توانید آنها را به راحتی در مقصد خریداری نمایید را نیز خط بکشید. شاید فکر کنید که خب خیلی از وسیله ها را می‌توانیم در مقصد خریداری کنیم اما این کار چندان هم مقرون به صرفه نبوده و بودجه سفرمان را افزایش می‌دهد. باید بگوییم که بله تصور شما تا حدودی درست است اما مقصود ما از این وسایل، لوازم سوپرمارکتی و دارویی است که در هر شهر کوچکی نیز یافت می‌شود. از این رو می‌توانید خوراکی های فاسد شدنی، شامپو، خمیردندان، مسواک، قرص های مسکن و مواردی از این قبیل را از لیست خود خط بزنید و با چمدانی سبک تر به سفر بروید.

لوازم سوپرمارکتی در سفر

انواع سلاح و مهمات!

شاید چمدان شما با خرید یک بلیط قطار یا اتوبوس، مورد بازرسی قرار نگیرد اما حتماً به هنگام سوار شدن به هواپیما بررسی می‌شود. پس انواع سلاح گرم و سرد نظیر چاقو، پیچ گوشتی نوک تیز، مهمات، مواد آتش بازی و مواردی از این دست را از چک لیست سفر خود حذف نمایید و فراموش نکنید که این وسایل، جز موارد ممنوعه در پروازهای داخلی و خارجی هستند. هر چند که بهتر است آنها را در هیچ سفری به همراه خود نبرید.

سلاح سرد در سفر

به محدوده مجاز بار در سفر، توجه نمایید

سفر با هر وسیله نقلیه، قوانین خاص خود را دارد بنابراین اگر شما یک بلیط اتوبوس را برای سفر خود رزرو نموده اید، قطعاً نمی‌توانید 100 کیلوگرم بار را با خود حمل کنید. از این رو بهتر است به هنگام بستن چمدان سفرتان به محدوده مجاز بار در هر وسیله نقلیه توجه نمایید و چمدان خود را متناسب با وسیله ای که برای سفر انتخاب کرده اید، ببندید. این کار به شما کمک می‌کند که در مسافرت با اتوبوس، برای هر روز از سفر خود یک پیراهن جداگانه در نظر نگیرید و سعی کنید سفر خود را در نهایت با دو دست لباس که از تناسب رنگی کافی نیز با هم برخوردار هستند، سپری نمایید.

بار مجاز در سفر

در نهایت مواردی نظیر شلوار جین های اضافه، لوازم آرایشی و بهداشتی متعدد، کتاب و مجلات قطور، کفش های پاشنه دار و ناراحت، حجمی عجیب از دارو و وسایلی دیگری از این دست را نیز از چمدان خود حذف نمایید. فراموش نکنید که پس از بستن چمدان و بار و بنه سفر خود می‌توانید برای خرید انواع بلیط سفر به وب سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید. در قاصدک 24 شما می‌توانید سفر خود را نیز بیمه کنید و اقامتگاه مورد نظرتان را نیز به راحتی در سراسر کشور رزرو نمایید. شایان ذکر است که برای بهره گیری از این خدمات علاوه بر سامانه جامع خرید بلیط سفر قاصدک 24 می‌توانید از نسخه اندروید اپلیکیشن این مجموعه نیز استفاده نمایید.