چه عواملی باعث کاهش قیمت بلیط هواپیما می‌شود؟

سفر در لو سیزن

اگر از میان انواع بلیط سفر همواره بلیط هواپیما را انتخاب می‌کنید و به سفرهای هوایی، علاقه بسیاری دارید حتماً در مواقعی نیز به دنبال خرید یک  بلیط ارزان هواپیما بوده اید. البته این امر کاملاً طبیعی است که هم بخواهید سریعتر به مقصد خود برسید و هم هزینه کمتری را برای آن بپردازید. با این حال تا زمانی که با عوامل مختلفی که بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارند آشنا نباشید نمی‌توانید این کار را به درستی انجام دهید. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب با عنوان ” چه عواملی باعث کاهش قیمت بلیط هواپیما می‌شود؟ ” به شما در خرید ارزانترین بلیط هواپیما کمک کنیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

زمان پرواز در شبانه روز

شاید تصور کنید زمان حرکت یک هواپیما تاثیری بر روی قیمت بلیط آن نداشته باشد. اما بد نیست بدانید که یکی از مهمترین عواملی که می‌تواند موجب شود شما یک بلیط را ارزانتر یا گرانتر از حد معمول بخرید همین زمان پرواز است. خب حال سوال اینجا است که در این میان چه بلیط هایی ارزانتر است؟ در پاسخ باید بگوییم معمولاً پروازهایی که صبح خیلی زود از مبدا به سمت مقصد حرکت می‌کنند بلیط ارزان قیمت تری دارند. همچنین پروازهایی که در زمانی غیر مناسب مثلاً نیمه شب به مقصد می‌رسند نیز اغلب ارزان قیمت ترند. این امر موجب می‌شود کسانی که محدودیتی در زمان پرواز ندارند برای کاهش هزینه های سفر خود به خرید این نوع از بلیط ها روی آورند.

پروازهای سحرگاهی

کلاس های پروازی و امکانات هواپیما

همانطور که می‌دانید هواپیماهای بین المللی دارای سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی هستند که در هر یک از این کلاس ها امکانات متفاوتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. البته در ایرلاین های ایرانی بخش فرست کلاس وجود ندارد بنابراین مسافران می‌توانند بلیط خود را در یکی از دو بخش تجاری یا اقتصادی رزرو نمایند. با این حال بدیهی است که مسافری که بلیط هواپیما خود را در بخش تجاری رزرو می‌کند باید هزینه بیشتری را نسبت به مسافری که قصد دارد با کلاس اکونومی سفر کند پرداخت نماید. به عبارت دیگر این امر درست شبیه به خرید بلیط اتوبوس برای دو نوع اتوبوس معمولی و وی آی پی است. با این تفاوت که در اتوبوس ها با توجه به به نوع بلیط، نوع اتوبوس نیز متفاوت است اما در هواپیما هر دو کلاس مذکور در یک پرواز قرار دارند.

فصل سفر و میزان استقبال از آن

علاوه بر زمان پرواز، فصل سفر نیز تاثیر بسیاری بر روی قیمت بلیط هواپیما دارد. به همین خاطر اغلب مسافرانی که پیک سفر را برای خرید بلیط هواپیما خود انتخاب می‌کنند هزینه بیشتری را در قبال آن می‌پردازند. این در حالی است که مسافری که به دنبال خرید بلیط ارزانتر است لو سیزن را به عنوان زمان سفر خود انتخاب می‌کند. این کار موجب می‌شود مسافر هم هزینه کمتری را برای خرید بلیط هواپیما بپردازد و هم بتواند در رزرو هتل و اقامتگاه خود اقتصادی تر عمل کند. در نتیجه به راحتی قادر خواهد بود بودجه سفر را نیز کاهش داده و با هزینه کمتری سفر کند.

خرید بلیط سفر به صورت آنلاین و از جشنواره های تخفیفی

در طول سالهای اخیر از مزایای خرید آنلاین انواع بلیط سفر نظیر بلیط قطار و هواپیما بسیار شنیده ایم. از این رو می‌دانیم که خریدهای اینترنتی موجب صرفه جویی در زمان خرید می‌شوند و به کار ما سرعت بیشتری می‌دهند. این گونه خریدها همچنین مقرون به صرفه تر نیز هستند چرا که اغلب فروشگاه ها برای جلب رضایت مشتریان خود تخفیفاتی همیشگی را بر روی کالا یا خدمات خود اعمال می‌کنند. تخفیفاتی که یا در قالب جشنواره ها به کاربران ارائه می‌گردد و یا به جهت رقابت با سایر فروشگاه ها موجب ارزانتر ارائه کردن انواع بلیط می‌شوند. بر این اساس مشتریان می‌توانند با یک مقایسه سریع و ساده بهترین سایت را انتخاب و بلیط سفر مورد نظر خود را با قیمتی کمتر از آن خریداری کنند.

البته در این میان کسانی که با سامانه جامع خرید بلیط سفر قاصدک 24 آشنایی دارند اغلب نیازی به این کار پیدا نمی‌کنند. چرا که قاصدک 24 با تجمیع انواع بلیط هواپیما بازه نرخی گسترده ای را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است تا آنها بتوانند با توجه به بودجه و سلیقه خود بهترین بلیط ممکن را خریداری و برای سفرشان مهیا شوند. نکته قابل توجه دیگر در خصوص این سامانه این است که قاصدک 24 تنها به فروش بلیط هواپیما نمی‌پردازد و انواع بلیط قطار و اتوبوس نیز از طریق این سامانه قابل خریداری است. از این رو مسافرانی که قصد دارند از راه زمینی سفر کنند نیز می‌توانند از خدمات قاصدک 24 استفاده کنند و حتی بیمه مسافرتی و تور خود را نیز از طریق این سامانه خریداری نمایند. البته قاصدک 24 برای رزرو هتل و اقامت در سراسر کشور نیز چاره اندیشی کرده است. از این رو شما می‌توانید به راحتی اقامتگاه خود را نیز از طریق این مجموعه رزرو نمایید و کلیه ملزومات مورد نیاز برای سفرتان را از طریق سایت قاصدک 24 خریداری کنید.