چطور در یک ساعت برنامه سفر بچینیم؟

برنامه ریزی برای سفر در کمتر از یک ساعت

شاید تصور کنید سفر کردن پروسه ای سخت و پیچیده است و نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارد. اما بد نیست بدانید افراد بسیاری در دنیا وجود دارند که تنها در یک ساعت تصمیم می‌گیرند که به کجا، چگونه و چطور سفر کنند. البته این کار برای بسیاری از ما غیر ممکن است؛ حساسیت بیش از اندازه برخی از مسافران در انتخاب مقصد و وسیله سفر موجب می‌شود تا این افراد حتی با گذشت یک هفته از زمان تصمیم گیری هم به نتیجه نرسند و نتوانند بلیط مناسبی را برای سفر خود رزرو نمایند. با این حال ممکن است در مواقعی در زندگی همه ما شرایطی پدید آید که مجبور شویم در کمتر از یک ساعت به سفر برویم. مثلاً بخواهیم بیشترین استفاده را از آخرین روزهای تعطیلات نوروزی ببریم و ترتیب برنامه سفری چند روزه را بدهیم و یا حتی در بدترین شرایط بخواهیم برای شرکت در مراسم ختم یکی از اقوام به شهرستان برویم. در چنین شرایطی مجبور هستیم در مدت زمانی کوتاه، برنامه سفر خود را فیکس کنیم اما به راستی این برنامه شامل چه مراحلی است و چگونه باید آن را به بهترین نحوه ممکن ساماندهی کنیم؟ برای یافتن پاسخ با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” چطور در یک ساعت برنامه سفر بچینیم؟ ” همراه باشید.

برنامه ریزی برای سفر در کمتر از یک ساعت

15 دقیقه از زمان خود را به انتخاب مقصد اختصاص دهید

گاهی ممکن است مجبور شوید در کوتاهترین زمان ممکن به یک سفر کاری یا خانوادگی بروید. در چنین شرایطی به طور مثال نیازی به صرف زمان برای انتخاب مقصد ندارید. اما اگر سفر شما یک برنامه تفریحی است بهتر است حداقل 15 دقیقه از زمان خود را به انتخاب مقصد در آن اختصاص دهید. فراموش نکنید که حتماً دوری یا نزدیکی محل سفر را با توجه به فرصتی که برای مسافرت کردن در اختیار دارید، انتخاب نمایید. مثلاً اگر قرار است سه روزه به سفر بروید می‌توانید خود را به خرید یک بلیط هواپیما مشهد مهمان کنید. اما برای سفرهای یک روزه بهتر است مقاصد نزدیکتری نظیر آنچه که در مطلبی با عنوان ” بهترین مقاصد برای سفرهای یک روزه در ایران ” به شما معرفی کرده ایم را مورد بررسی قرار دهید. در پایان سعی کنید تا جای ممکن مقصد خود را از میان شهرهای داخلی انتخاب نمایید تا دیگر نیازی به صرف زمان برای گرفتن ویزا و یا تمدید گذرنامه خود نداشته باشید.

انتخاب مقصد سفر

5 دقیقه از زمان خود را به انتخاب وسیله نقلیه اختصاص دهید

وسیله نقلیه را نیز می‌بایست با توجه به بعد مسافت و مدت زمانی که برای یک سفر در اختیار دارید، انتخاب نمایید . به طور مثال اگر قرار است تنها سه روز را در اهواز سپری کنید به هیچ عنوان منطقی نیست که بخواهید با خرید یک بلیط اتوبوس به سفر بروید و ساعات زیادی را در جاده سپری کنید. در عوض برای شهرهای نزدیک می‌توانید انتخاب های متعددی داشته باشید و با توجه به بودجه سفر خود یکی از راه های هوایی یا زمینی را برای مسافرت انتخاب کنید.

انتخاب وسیله نقلیه سفر

15 دقیقه از زمان خود را به رزرو هتل یا اقامتگاه اختصاص دهید

فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید بی گدار به آب بزنید پس قبل از اینکه حرکت کنید، از وضعیت اسکان خود مطمئن شوید. برای این کار می‌توانید از جستجوی پیشرفته سایت های معتبر رزرو هتل در ایران، نظیر جااینجاس بهره بگیرید و اتاق دلخواه خود را در هر هتلی از سراسر کشور رزرو نمایید. به یاد داشته باشید که پس از انتخاب هتل، حتماً از ظرفیت آن برای تاریخ انتخابی خود مطمئن شوید و رزرو خود را قطعی نمایید.

رزرو اینترنتی هتل

15 دقیقه از زمان خود را به رزرو بلیط سفر اختصاص دهید

برای اینکه بتوانید بلیط سفر خود را در کوتاهترین زمان ممکن خریداری نمایید، بهتر است دور روش های حضوری را خط بکشید. اگر شما بخواهید خود شخصاً برای خرید یک بلیط قطار، اتوبوس و … به آژانس های مسافرتی مراجعه نمایید و از متصدی فروش بخواهید تا بلیط مناسبی را برای شما رزرو نماید، دست کم می‌بایست بیش از 3 ساعت زمان را صرف انجام این کار کنید. در صورتی که اگر بلیط سفر خود را به صورت آنلاین و از سامانه های فروش اینترنتی بلیط سفر نظیر قاصدک 24 خریداری نمایید به چیزی کمتر از 15 دقیقه زمان نیاز دارید. چرا که برای خرید بلیط از وبسایت یا اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 تنها کافی است بخش مورد نظر خود را از میان سه بخش موجود یعنی هواپیما، قطار یا اتوبوس انتخاب کنید و با بررسی ظرفیت موجود، بلیط دلخواه خود را در تاریخ درخواستی رزرو نمایید.

فراموش نکنید در قاصدک 24 شما حتی می‌توانید سفر خارجی خود را نیز بیمه کنید که این کار نیز زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد. در نتیجه در کمتر از 15 دقیقه می‌توانید پس از مشاهده کلیه بلیط های موجود در مسیر درخواستی خود، بلیط سفر دلخواهتان را از نظر قیمت و امکانات با سایر بلیط های موجود مقایسه کرده و در نهایت بلیطی متناسب با بودجه و سلیقه خود را خریداری نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که با خرید از قاصدک 24 از بهترین نرخ ها در بلیط سفر برخوردار خواهید شد و حتی می‌توانید بلیط مورد نظر خود را با تخفیف و یا به صورت اقساطی نیز خریداری کنید.

خرید اینترنتی بلیط سفر

10 دقیقه پایانی را به تکمیل پروسه سفر اختصاص دهید

فراموش نکنید که برای سفر نیاز به یک بودجه مناسب دارید پس در این ده دقیقه زمان باقی مانده، بودجه ای را برای سفر خود تعیین نمایید. یکبار دیگر مندرجات درج شده بر روی بلیط خود را چک کنید و از رزرو هتل خود مطمئن شوید. فهرستی از وسایلی که قرار است در چمدان خود بچینید، آماده کنید و میزان بار مجاز وسیله نقلیه انتخابی خود را بررسی نمایید. در نهایت نیز مدارکی نظیر کارت شناسایی، دفترچه بیمه، گذرنامه، برگه پرینت شده رزرو بلیط و هتل و حتی مقداری وجه نقد را در دسترس قرار دهید تا بتوانید بدون کوچکترین مشکلی به سفر بروید. به یاد داشته باشید تا زمانی که با کمک حرفه ای ترین وب سایت های فروش بلیط سفر و هتل سفر می‌کنید به هیچ عنوان نباید از بی برنامه سفر کردن بترسید. بلکه بهتر است سعی کنید برای یکبار هم شده چنین هیجانی را در زندگی خود تجربه کنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.