پیاده روی با یک کوله پر از انرژی

پیاده روی یکی از ورزش های سالم و در عین حال سبک به شمار می رود. نیازی به وسایل و تجهیزات خاصی نداشته و برای همه از پیر و جوان ممکن است. اما این موضوع به این معنی نیست که باید اصول پیاده روی را نادیده بگیرید. بهتر است بدانید چه کنید تا شکم تان شما را در مسیر تنها نگذارد!

کوله گردی

صبحانه را فراموش نکنید

حتی اگر از آن دسته آدم هایی هستید که به ندرت سر میز صبحانه می نشینید، این نکته را بدانید که مصرف کالری در ساعات ابتدایی روز به شما بیشتر از آنچه فکرش را بکنید، کمک خواهد کرد. هیچ کسی نمی تواند شما را مجبور کند که حتما جو را در صبحانه خود بگنجانید. اما سعی کنید چیزی را میل کنید که دوست دارید و آن را با چیزهای دیگر مخلوط کنید. بهتر است روز خود را با ترکیب کربوهیدرات و چربی آغاز کنید، حتی اگر وعده تان خیلی مفصل نیست. کربوهیدرات ها با گرسنگی مقابله کرده و به سرعت برای مصرف انرژی در دسترس قرار می گیرند. چربی ها نیز فرایند هضم را کند کرده و شما را برای مدت طولانی تری سیر نگاه خواهند داشت.

کره بادام زمینی می تواند صبحانه خوبی باشد.

چربی، چربی و باز هم چربی

از آنجایی که چربی ها در طول روز به کندی انرژی آزاد می کنند، حتما باید به طور مداوم مصرف شوند. از سوی دیگر مصرف مداوم آنها در طول روز به کاهش گرسنگی شدید کمک خواهد کرد.  بهترین نمونه دانه های روغنی، روغن زیتون و حتی تن ماهی است.

آجیل

شیرینی جات هم می توانند مفید باشند

به یک منبع سریع انرژی نیاز دارید؟ شیرینی و کربوهیدرات را فراهم کنید اما آنها را با انواع دیگر کالری مصرف کنید. برای مثال آدامس هم می تواند به شما کمک کند تا مصرف وعده غذایی بعدی سرپا بمانید. علاوه بر آن، میوه خشک، آب نبات و پاستیل هم می تواند مفید باشد.

قبل از خواب خود را بسازید

اگرچه مصرف پروتئین در طول روز ضروری است، خوردن آن قبل از خواب می تواند به بدن زمان زیادی برای بازیابی خود بدهد. پروتئین به بهبود بافت ها و نسوج ریز در عضلات کمک کرده، در نتیجه بدن نمی تواند پروتئین اضافی ذخیره کند. بنابراین باید مطمئن شوید که به طور منظم پروتئین کافی دریافت می کنید. ورزشکاران استقامتی باید 1.5 تا 1.8 گرم در هر کیلوگرم از وزن بدن خود را روزانه پروتئین مصرف کنند. به علاوه پزشکان معتقدند که فیبر نیز خاصیت ضدالتهاب داشته و برای مصرف در عصرها و جلوگیری از بدن درد صبحگاهی مفید است. عدس، نخودها و حتی سوسیس هم می تواند انتخاب خوبی باشد.

میوه ها و سبزیجات تازه

اگر از یک فرد اهل پیاده روی حرفه ای سئوال کنید که معمولا هوس چه می کند، به شما خواهد گفت: میوه ها و سبزیجات تازه. مواد مغذی موجود در غذاهای تازه به ندرت در غذاهایی یافت می شود که بیشتر افراد در پیاده روی در مسیر خود مصرف می کنند. بنابراین قبل از اینکه شکم خود را با فست فود پر کنید، سالاد و میوه را در اولویت قرار دهید. اگرچه کاستی های بدن شما در طول روز جبران نخواهد شد، ویتامین های قابل حل در چربی مانند A،D، E و K  برای مصارف بعدی ذخیره خواهند شد. همچنین از مصرف لبنیات تازه مانند ماست یا شیر که می تواند ویتامین B  شما را تأمین کند، غافل نشوید.

میوه ها و سبزیجات تازه

علاوه بر توصیه هایی که قاصدک24 در بالا برایتان گردآوری کرده، دانستن این نکته هم ضروریست که بدن هر فردی آستانه تحمل و نیز نیازهای خود را دارد. بنابراین یادتان نرود که غذاهایی را مصرف کنید که از خوردن شان لذت می برید و شما را شاد می کند. نیازهای غذایی اولیه تان را تأمین کنید اما فراموش نکنید که اگر در هنگام غذاخوردن، لذت نبرید، پرانرژی هم نخواهید ماند.