همه چیز در مورد اتوبوس های وی آی پی

اتوبوس وی آی پی مان

سفر کردن با اتوبوس به ویژه در مسیرهای طولانی، شاید کمی سخت و طاقت فرسا به نظر برسد. اما اگر بلیط اتوبوس خود را درست و با دقت خریداری کنید حتی این سفر نیز برایتان راحت و لذتبخش خواهد بود. به عبارت دیگر اگر مایل به تجربه سفری راحت و بی دردسر با اتوبوس هستید، می‌بایست بلیطی را خریداری نمایید که ویژگی های خاصی داشته باشد. به طور مثال ساعت حرکت آن با برنامه روزانه شما تنظیم باشد و صبح خیلی زود یا آخر شب حرکت نکند، بلیط، مربوط به اتوبوسی باشد که امکانات رفاهی مناسبی دارد، قیمت بلیط با بودجه سفر شما همخوانی داشته باشد و مواردی از این دست که بد نیست در هنگام خرید بلیط به آنها دقت کنید. اما مهمترین نکته و ویژگی ای که باید به بررسی آن بپردازید این است که بلیط مورد نظر شما مربوط به چه نوع اتوبوسی است.

برای روشن تر شدن موضوع، فرض کنید برای سفر خود قصد خرید بلیط هواپیما را دارید. بدیهی است که بلیط هواپیمایی که مربوط به صندلی های بخش فرست کلاس است نسبت به بلیطی که در بخش اکونومی به فروش می‌رسد، امکانات بیشتری دارد. صندلی های بخش فرست کلاس حتی فضای خصوصی بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهند در حالی که در صندلی های اکونومی، شما حریم شخصی زیادی را در اختیار ندارید. در عوض بلیط های بخش اکونومی قیمت پایین تری دارند و ممکن است برای بودجه سفر شما مناسب تر باشند. البته این یک مقایسه ساده بین دو بخش در یک هواپیما است و اگر شما بلیط یک هواپیمای پیشرفته تر را خریداری کنید قطعاً به طور ملموس تری با این تفاوت ها آشنا خواهید شد.

فرست کلاس هواپیما

در اتوبوس نیز اوضاع به همین منوال است. ما در ایران دو نوع اتوبوس مسافربری داریم، اتوبوس معمولی و اتوبوس وی آی پی. این اتوبوس ها از نظر امکانات درست همانند هواپیماهای معمولی و لوکس هستند. با این تفاوت که شما برای سوار شدن به یک هواپیمای لوکس می‌بایست مبلغ قابل توجه تری را نسبت به یک هواپیماهای معمولی پرداخت کنید. در حالی که در اتوبوس ها این قیمت ها در بازه نرخی کمتری تغییر می‌کنند و آنچنان به جیب مسافر فشار وارد نمی‌کنند. در نتیجه مسافر می‌تواند با پرداخت اندک هزینه ای بیشتر، یک بلیط اتوبوس وی آی پی را خریداری کرده و سفری سرشار از آرامش را تجربه نماید. اما چه چیزی اتوبوس های وی ای پی را ویژه می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال، با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” همه چیز در مورد اتوبوس های وی ای پی ” همراه باشید.

ویژگی اتوبوس های وی آی پی

اتوبوس های وی آی پی نسبت به اتوبوس های معمولی، تعداد صندلی کمتری دارند. این اتوبوس ها معمولاً بین 20 الی 25 صندلی را در خود جای داده اند که بسیار راحت و بزرگ هستند. این صندلی ها تا زاویه 145 درجه خم شده و به راحتی به تخت تبدیل می‌شوند. با این حال بهتر است قبل از خم کردن صندلی خود با مسافر پشتی خود در این خصوص هماهنگ نمایید تا مشکلی برای حریم خصوصی او ایجاد نکنید.

نکته قابل توجه دیگر در این اتوبوس ها این است که اغلب صندلی های اتوبوس های وی ای پی دارای مانیتور شخصی است. این مانیتورها در طول سفر، مسافر را سرگرم می‌کنند و به او امکان می‌دهند تا فیلم مورد علاقه خود را تماشا کند یا به موسیقی دلخواه خود گوش کند. این اتوبوس ها همچنین دارای سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسبی هستند و از تهویه، یخچال، پرده، آفتاب ‌گیر برقی، جعبه کمک ‌های اولیه و… نیز برخوردار می‌باشند.

مانیتورهای خصوصو در اتوبوس های وی ای پی

در اتوبوس های وی ای پی، دیگر خبری از سر و صدای موتور و تکان های شدید اتوبوس نیست. چرا که بدنه این اتوبوس ها به خوبی عایق کاری شده است تا سر و صدای اضافه ای در آن شنیده نشود. سیستم چرخ ها و نحوه کار گذاشتن آنها در اتوبوس نیز به گونه ای تنظیم شده است تا مسافر حرکتی روان را در جاده حس کند و اگر حتی صندلی روی چرخ را رزرو کرده است، از حرکت اتوبوس بر روی دست اندازهای جاده کلافه نشود.

بهترین اتوبوس وی آی پی موجود در ایران

در ایران شرکت های حمل و نقل بسیاری وجود دارند که مسافران خود را با اتوبوس های وی آی پی جابجا می‌کنند. جالب است بدانید امروزه این شرکت ها خدمات خود را همچون کارگزاران ریلی که بلیط قطار خود را به صورت اینترنتی عرضه می‌کنند، به فروش می‌رسانند. از این رو بلیط اتوبوس های معمولی و وی آی پی به راحتی و در کوتاهترین زمان از طریق مجموعه های فروش آنلاین بلیط سفر نظیر قاصدک 24 قابل خریداری هستند. این بلیط ها برای انواع مختلفی از اتوبوس فروخته می‌شوند چرا که در حال حاضر شرکت های متعددی همچون ولوو، اسکانیا و مان اتوبوس های خود را هم به صورت معمولی و هم به صورت ویژه طراحی کرده و روانه بازار می‌سازند که البته در این میان اتوبوس وی آی پی شرکت مان طرفداران بیشتری دارد.

اتوبوس وی آی پی مان

بدنه این اتوبوس نسبت به دیگر اتوبوس های وی آی پی کشیده تر است و تعداد صندلی های بیشتری را در خود جای داده است. با این حال باز هم فضایی مناسب و راحت را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهد. این اتوبوس حتی در بین رانندگان نیز محبوب است چرا که رانندگی با آن بسیار راحت و به نوعی خوش دست است. سیستم تهویه این اتوبوس هم در نوع خود منحصر به فرد است و چرخ های اتوبوس نیز تکان های کمتری را به بدنه وارد می‌کنند. در نتیجه بسیاری از رانندگان و مسافران معتقدند اتوبوس های مان بهترین اتوبوس های وی آی پی موجود در ایران هستند.

در نهایت، خبر خوش اینجا است که بلیط اتوبوس مان همچون سایر بلیط های اتوبوس شرکت های حمل و نقل مسافری، به صورت اینترنتی در قاصدک 24 قابل خریداری است. قاصدک 24 همچنین مجموعه ای کامل از بلیط های قطار و هواپیما را نیز به فروش می‌رساند. بنابراین برای تجربه هر نوع سفری اعم از هوایی و زمینی مناسب است. نکته قابل توجه دیگر در خصوص این سامانه این است که خرید از قاصدک 24 بسیار ساده و آسان است به نوعی که این پروسه حتی با استفاده از گوشی های هوشمند تلفن همراه و اپلیکیشن جامع خرید بلیط قاصدک 24 نیز انجام پذیر است. امکان لغو سفر و استرداد آنی هزینه نیز از جمله دیگر خدمات قاصدک 24 است که با پشتیبانی تیمی مجرب از کارشناسان، صورت می‌پذیرد. در نهایت آنچه که قاصدک 24 را به مجموعه ای جامع بدل می‌سازد پاسخگویی به همه نیازهای مسافران با ایجاد امکان رزرو هتل و بیمه کردن سفر در این سامانه است.