هدایای ممنوعه ی کریسمسی در هواپیما!

برخی از هدایای کریسمسی هستند که شامل محدودیت ها و قوانین گمرکی می شوند، به این معنا که شما اجازه ی حمل آنها با کیف دستی خود و ورودشان به کابین پرواز را ندارید و برای ورود این اشیاء به هواپیما، می بایست حتما آنها را در چمدان خود قرار دهید.
در ادامه فهرستی از هدایای ممنوعه ی کریسمس را فراهم کرده ایم، برای اطلاع از این لیست با قاصدک ۲۴ همراه باشید.

۱-
لوازم آرایشی و بهداشتی:

بردن هرگونه مواد مایع و روغنی مثل کرم و ژل های بهداشتی و… به داخل کابین هواپیما ممنوع است، مگر آنکه حجم این مواد کمتر از ۱۰۰ میلی گرم باشد از این رو توصیه می کنیم، از قراردادن هرگونه هدایای روغنی در کیف دستی خود خودداری کنید.

farhangnews_130573-370797-1434178651

۲ – پنیر کممبر:

مواد غذایی ای نظیر پنیر کممبر و کره، مدتی پس از پرواز و با تغییر دما از شکل جامد به حالت مایع درمی آیند از این رو ورود آنها به کابین هواپیما ممنوع است.

a6dd6ae9-ee5c-43bd-bf45-4622c2bebc5e-Camembert

۳ – سس کرنبری:

سس کرنبری هم جز مایعات محسوب می شود و حمل آن حتی به میزان کمتر از ۱۰۰ میلی گرم هم در کیف دستی ممنوع است.

cranberry-and-orange-sauce-min

۴ – مربا، عسل و شربت:

مربا، عسل و شربت هم جز مواد غذایی مایع محسوب می شوند پس یا به هنگام خرید از بازارهای کریسمس، این مواد را در حجم کمتر از ۱۰۰ میلی گرم تهیه کنید و یا آنها را در چمدان خود بگذارید.

51071


۵ –
دربازکن:

دربازکن ها از آن هدایایی هستند که به هیچ وجه امکان ندارد نیروهای امنیت هواپیما اجازه ی حملشان با کیف دستی و ورود آنها به هواپیما را به شما بدهند پس حتما آنها را در چمدان خود قرار دهید.

۶ – تجهیزات ورزشی:

حمل اشیای ورزشی نظیر اسنوکر، چوب گلف، راکت، دارت و تجهیزات هنرهای رزمی به هواپیما، علاوه بر اینکه ممنوع است، چندان هم خوشایند به نظر نمی رسد پس قبل از پرواز آنها را در چمدان خود بگذارید.

2015102215122870a

۷ – فندک:

اگر در کیف دستی خود یک عدد فندک خاموش داشته باشید به شما اجازه ی حمل آن داده می شود اما دقت کنید فقط یک عدد!
ورود بیش از یک فندک در کیف دستی به هواپیما ممنوع است.

فندک-تلسکوپی-آشپزخانه

۸ – ابزارآلات:

حمل پیچ گوشتی، کلید، مته، چکش، انبردست و چاقو نیز در کیف دستی ممنوع است.

103

و اما اشیایی وجود دارند که حتی در چمدان نیز، نمی توان آنها را به همراه داشت؛ ورود این وسایل به هواپیما ممنوع است و در صورت مشاهده با فرد خاطی به شدت برخورد می شود:

۱ – مواد منفجره:

حمل این وسایل هرچند به مقدار کم، یک تهدید امنیتی محسوب می شود و شامل قوانین خواهد شد. لذا ورود آنها به هواپیما چه در کیف دستی و چه در چمدان ممنوع است.

13911226000615_PhotoL

۲- شاه بلوط شیرین:

بلوط به نوعی نماد کریسمس است اما با این حال ورود آن به هواپیما، حتی به اندازه ی یک عدد نیز ممنوع است. (حمل بلوط با هواپیما، تنها از اروپا به آمریکا ممکن است!)

27201762674352835464


۳ –
گیاهان و مرکبات:

اگر از کشورهای اروپایی عازم انگلستان هستید، قوانین پرواز شامل ممنوعیت گیاهان نمی شود اما اگر مبداتان جزایر قناری یا قبرس شمالی است بهتر است بردن گیاه لیمو و نهال زیتون را فراموش کنید.

Citrus mitis 14

۵- تاج گل و درخت کریسمس:

قوانین و آداب و رسوم، اجازه ی حمل و ورود درخت کریسمس به هواپیما را به شما نمی دهند پس بهتر است به دنبال سوغاتی دیگری باشید.

Christmas-Tree

با آرزوی سالی سرشار از سلامتی و سفرهای خوش برای شما؛ قاصدک ۲۴