هتل «هالوو»؛ هتلی به سبک فیلم های ترسناک

برای کسانی که به فیلم های ژانر وحشت علاقه مند هستند، هتل ترسناک یادآور فیلم “درخشش” با بازی جک نیکلسون است. مرد نویسنده ای که فضای وهم آلود هتل او را پریشان کرده و قصد قتل همسر و فرزندش را می کند. این هتل بخشی از یک داستان غیر واقعی است اما هتل “هالوو” که قاصدک 24 در ادامه آن را به شما معرفی خواهد کرد، با الهام از یک داستان واقعی ساخته شده و فضای آن می تواند به همان اندازه خوفناک باشد. اگر می خواهید بیشتر در مورد این هتل بدانید، با ما همراه شوید.

هتل هالوو

اگر چند قدم از ایستگاه متروی “برموندسی” در لندن فاصله بگیرید و هفت دقیقه به سمت جنوب حرکت کنید، می توانید دهه ها و هزاران مایل به عقب برگردید و خود را در یک هتل آمریکایی حس کنید که شاهد چند قتل بوده است. هتل” هالوو” که در محل کارخانه بیسکویت در شهر برموندسی واقع شده، درست شبیه یک اتاق فرار است و بازدیدکنندگان شب را در آن نمی مانند. فرضیه این است که بعد از یک بسته شدن غیر مترقبه از بازدیدکنندگان دعوت شده تا در بازگشایی هتل شرکت کنند. بازدیدکنندگان در بار و پذیرش هتل مورد استقبال قرار گرفته اما خیلی سریع به اتاق های شخصی خود رفته اند و این همان جایی است که داستان آغاز می شود.

در یک تجربه روانی وحشتناک که چیزی در حدود یک ساعت و نیم به طول می انجامد بازدید کنندگان می توانند انتخاب کنند که داستان شبانه آنها چگونه باشد. برای این نمایش هفت سناریو وجود دارد که بسته به اینکه بازدید کنندگان چگونه با اشیا و نیز شخصیت های مختلف تعامل می کنند، متفاوت خواهد بود. هر سناریو پر از پیچ و تاب  است و حتی اگر بازدیدکندگان کشته شوند هم داستان ادامه پیدا خواهد کرد.

راهرو هتل هالوو

گفته می شود که این هتل توسط یک گروه بزرگ تئاتری به نام difference Engine  طراحی شده که قبلا نمایشی به نام heist را طراحی کرده بود که قرار بود سه هفته طول بکشد اما به دلیل محبوبیت زیادش بیش از نه ماه ادامه پیدا کرد. بلیط های غیر قابل استرداد این هتل از 65 دلار شروع می شود و مهمانان می توانند برای دو تا شش نفر سوئیت رزرو کنند. این نمایش برای سنین 18 سال و بالاتر است و از 17 آوریل تا 17 ژوئن آغاز می شود.

بر مبنای یک داستان واقعی

هتل هالوو بر مبنای داستان واقعی اچ.اچ هولمز که  یکی از مشهورترین قاتلان سریالی آمریکا بود، ساخته شده است. هولمز  به حداقل 28 قتل اعتراف کرده بود، اما توانسته بود تا زمان اعدامش در سال 1896 نزدیک به 200 نفر را به قتل برساند. مدت کوتاهی قبل از سال 1893 هولمز به برموندسی مهاجرت کرد و یک هتل سه طبقه را در انگل وود ساخت. مردم محلی در ابتدای ساخت این ساختمان را قلعه می نامیدند .پس از پایان ساخت، هولمز برای جذب زنان کارگر جوان از آگهی های تبلیغاتی در روزنامه استفاده کرد. در طبقات بالایی هتل، اتاق کار هولمز و بیش از 100 سوئیت قرار داشت. گفته می شود که حتی برخی از این اتاق ها ضد صدا بوده و به لوله های گاز مجهز بودند.

نمایی از هتل هالوو

درهای ورودی ، چشمی های در و راهروهایی که در واقع به ناکجا منتهی می شود، فضای هتل را تبدیل به خانه ای وحشتناک در واقعیت کرده اند. پله های مخفی منتهی به زیر زمین راهی برای انتقال جنازه های هولمز به آزامایشگاهش بود. در این آزمایشگاه بود که هولمز جنازه ها را تشریح می کرد، آنها را در بشکه های اسید حل می کرد یا به طریق دیگری از بین می برد. هولمز بعد از رکود اقتصادی که شیکاگو را هم مانند سایر نقاط دنیا تکان داد، قلعه خود را رها کرده و زندگی خود را به کلاهبرداری های بیمه ای و قتل های برنامه ریزی نشده گذراند. البته همه اینها تا زمانی بود که پلیس او را دستگیر کند. مدت کوتاهی بعد از تحقیقات پلیس قلعه یا همان هتل هولمز خریداری شده و نامش به “قلعه وحشت هولمز” تغییر پیدا کرد و به یک جاذبه توریستی تبدیل شد. هر آنچه که از طبقه اول باقی مانده بود هم سرانجام تخریب شد و امروزه اداره پست آمریکایی در خیایان والاس جای آن را گرفته است.

هتل ترسناک هالوو

منبع: نشنال جئوگرافیک

این مطالب را هم بخوانید:

زیباترین گورستان های جهان

عجیب ترین موزه های دنیا