ناگفته های خرید اینترنتی بلیط قطار و استرداد آن

سفر با قطار کوپه ای

امروزه خرید اینترنتی انواع بلیط سفر بسیار ساده و سریع به انجام می‌رسد. با این حال این پروسه نیز نیازمند در نظر گرفتن نکاتی است که در نهایت منجر به خرید بلیط مناسب تری از سوی مسافر می‌گردد. به طور مثال در خرید اینترنتی بلیط قطار توجه به نوع قطار از جمله نکات حائز اهمیت است، چرا که نحوه رزرو بلیط در سفرهای انفرادی و خانوادگی کمی با هم تفاوت دارد که جزئیات آن را می‌توانید در اینجا بخوانید. البته ناگفته های خرید اینترنتی بلیط قطار تنها به همین نکته ختم نمی‌شود از این رو قصد داریم تا در ادامه این مطلب با عنوان ” ناگفته های خرید اینترنتی بلیط قطار و استرداد آن ” به بررسی مهمترین آنها بپردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

سفر با قطار

به زمان پیش فروش ها دقت کنید

اگر قصد دارید تا بلیط قطار خود را برای سفر به یک شهر توریستی نظیر مشهد خریداری کنید حتماً به زمان پیش فروش های اینترنتی بلیط قطار دقت کنید. فراموش نکنید که بلیط قطار بر خلاف بلیط هواپیما که همیشه در دسترس است، در زمان پیک سفر معمولاً نایاب می‌شود. از این رو بهتر است برای سفرهای نوروزی خود از چند ماه زودتر برنامه ریزی کنید. چرا که بلیط قطار فروردین ماه را به طور معمول باید در پیش فروش بهمن ماه شرکت های ریلی، خریداری نمایید. از این رو بهتر است با دنبال کردن خبرنامه و شبکه های اجتماعی سایت های معتبری نظیر قاصدک 24 به موقع از این برنامه ها مطلع شوید تا بتوانید بلیط مناسبی را به صورت آنلاین خریداری کنید.

با توجه به نوع مسافرت خود، قطار سفرتان را مشخص کنید

معمولاً مسافران در سفرهای انفرادی به نوع قطار توجه چندانی نمی‌کنند اما واقعیت امر این است که مسافران تنها، در قطارهای سالنی احساس راحتی بیشتری دارند. چرا که قطارهای کوپه ای معمولاً توسط مسافرانی که به صورت گروهی یا خانوادگی سفر می‌کنند، رزرو می‌شود و قرار گرفتن در چنین جمع هایی کمی دشوار است. در مقابل به مسافرانی که سفرهای دسته جمعی پیش رو دارند توصیه می‌شود که به هنگام خرید اینترنتی بلیط به دنبال رزرو قطارهای کوپه ای باشند. البته ناگفته نماند که هر نوع قطاری نیز برای هر جمعی مناسب نیست. قطارهای کوپه ای دارای دو مدل 4 و 6 تخته هستند که معمولاً به مسافران توصیه می‌شود این نوع قطارها را به شکل کوپه دربست رزرو نمایند. از این رو تعداد همراهان در این نوع قطارها می‌توانند تعیین کننده نوع قطار و هزینه خرید بلیط آن باشند.

سفر با قطار کوپه ای

قبل از خرید بلیط، امکان استرداد آنلاین را بررسی نمایید

همانطور که می‌دانید در سالهای اخیر سامانه های بسیاری به فروش اینترنتی انواع بلیط سفر از جمله بلیط قطار روی آورده اند. با این حال برخی از آنها تنها مجاز به فروش بلیط هستند و خدماتی از قبیل استرداد اینترنتی را به کاربران خود ارائه نمی‌کنند. به همین خاطر بهتر است هنگام انتخاب یک سامانه و پیش از شروع پروسه خرید، کلیه امکانات موجود در سایت را بررسی نمایید. به طور مثال اگر شما سایت قاصدک 24 را برای خرید بلیط سفر خود انتخاب کرده باشید می‌توانید ضمن خرید انواع بلیط هواپیما چارتر و سیستمی، بلیط قطار و اتوبوس، عملیات کنسلی آنلاین و استرداد این بلیط ها را نیز از طریق این مجموعه به انجام برسانید. همچنین قاصدک 24 این امکان را به شما می‌دهد که بیمه مسافرتی مورد نیاز در سفرهای خارجی خود را نیز از همین مجموعه خریداری نمایید.  

استرداد آنلاین بلیط قطار

در گذشته بارها راجع به نکاتی که در خصوص استرداد آنلاین انواع بلیط سفر وجود دارد، صحبت کرده ایم. به طور مثال همانطور که می‌دانید از آنجایی که در خرید اینترنتی بلیط اتوبوس به صورت گروهی، نام تک تک مسافران به صورت جداگانه در سامانه ثبت نمی‌شود و کلیه بلیط ها به اسم خریدار ثبت می‌گردد، استرداد بلیط اتوبوس با سایر انواع بلیط سفر کمی متفاوت است. از این رو اگر کسی بخواهد بلیط اتوبوس خود را به صورت آنلاین کنسل نماید باید کلیه بلیط های رزرو شده خود در یک خرید را کنسل کند. چرا که امکان کنسلی آنلاین هر بلیط به صورت مجزا وجود ندارد.

با این حال در استرداد بلیط قطار چنین پروسه ای وجود ندارد. از این رو اگر شما بلیط قطار خود و همراهانتان را به صورت آنلاین و از قاصدک 24 خریداری کرده اید و حال سفر یکی از همسفران شما کنسل شده است، می‌توانید به راحتی به پنل کاربری خود در سایت قاصدک 24 مراجعه نموده و بلیط مورد نظر خود را کنسل کنید. برای این کار تنها کافی است پس از ورود به پنل از قسمت داشبورد، بلیط های قطار را انتخاب نمایید و در با انتخاب بلیط مورد نظر خود در این فهرست، درخواست کنسلی آن را ثبت کرده و برای همکاران ما در قاصدک 24 ارسال نمایید.

در پایان یادآور می‌شویم که شما با انتخاب قاصدک 24 می‌توانید ضمن خرید و استرداد انواع بلیط سفر، بیمه و تور مسافرتی مورد نیاز خود را نیز از این مجموعه خریداری کنید. همچنین برای رزرو هتل به صورت آنلاین در سراسر کشور تنها کافی است تا به بخش مربوط به این خدمت در سایت قاصدک 24 مراجعه کنید و با یک جستجوی ساده بهترین اتاق ممکن را در سریع ترین زمان برای اقامت خود رزرو نمایید.