ناگفته هایی که قیمت بلیط هواپیما را تعیین می‌کنند

فصل سفر و قیمت بلیط هواپیما

همانطور که می‌دانید عوامل بسیاری تعیین کننده قیمت بلیط هواپیما هستند که مردم برخی از آنها را می‌شناسند. بنابراین سعی می‌کنند بلیط هواپیما خود را در زمانی تهیه کنند که این عوامل بر روی آنها تاثیر نگذارند. به طور مثال بسیاری از مردم می‌دانند که اگر بلیط هواپیما خود را در روزهای پایانی هفته بخرند باید پول بیشتری را برای آن بپردازند در حالی که در روزهای دوشنبه و سه شنبه می‌توانند به راحتی یک بلیط ارزان هواپیما را خریداری کنند. البته این تنها روزهای هفته نیستند که بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارند بلکه رازهایی نیز در این میان وجود دارند که تعیین کننده این موضوع هستند. به همین خاطر نیز تصمیم گرفته ایم تا در مطلبی با عنوان ” ناگفته هایی که قیمت بلیط هواپیما را تعیین می‌کنند ” به بررسی این موضوع بپردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

شرکت های هواپیمایی و قیمت بلیط هواپیما

تعیین قیمت بلیط های سیستمی از قوانین مشخصی پیروی می‌کند با این حال شرکت های هواپیمایی نیز با توجه به برند خود، نوع هواپیمایی که در یک مسیر پروازی مشخص به کار می‌گیرند و شناسه های نرخی شان می‌توانند کمی این قیمت را بالا و پایین کنند. به همین خاطر این شرکت ها یکی از عوامل اصلی تعیین قیمت هستند. البته مسافرانی که فهرست بلیط های هواپیما موجود در یک روز را بررسی می‌کنند اغلب متوجه این موضوع می‌شوند که بلیط های هواپیما ارائه شده توسط ایرلاین های مختلف با قیمت های متفاوتی به فروش می‌رسند.

قیمت بلیط هواپیما و نام ایرلاین

چارتر کننده ها؛ ایفا کننده نقش اصلی در تعیین قیمت

اغلب مسافران از اینکه می‌بینند قیمت بلیط هواپیما چارتر در هر دقیقه تغییر می‌کنند، متعجب می‌شوند. اما اگر بدانند که چارتر کننده ها ایفا کننده نقش اصلی در تعیین این قیمت هستند شاید این موضوع چندان هم برایشان عجیب نباشد. چرا که ماهیت بلیط چارتر به گونه ای است که چارتر کننده آن باید برای کسب سود کافی و جلوگیری از ضرر و زیان، قیمت بلیط هواپیما را متناسب با ظرفیت باقی مانده از هواپیما و زمان پرواز تغییر دهد.

به عبارت دیگر چارتر، بلیط هواپیمایی است که از قبل توسط چارترکننده اجاره شده است. از این رو چارتر کننده تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا قبل از زمان پرواز همه بلیط های اجاره شده را به فروش برساند. به همین خاطر است که قیمت بلیط هواپیما چارتر اغلب در آخرین ساعات باقی مانده تا پرواز ارزان تر از ساعات ابتدایی عرضه همان بلیط است. بنابراین اگر شما از زمان پرواز خود مطمئن هستید و قصد سفر دارید بهتر است یک بلیط لحظه آخری را برای خود دست و پا کنید تا بتوانید هزینه کمتری را در قبال آن بپردازید.

سامانه های فروش آنلاین خدمات مسافرتی

همانطور که می‌دانید امروزه اغلب خدمات را می‌توان همچون کالاها به صورت اینترنتی خریداری نمود. به همین جهت است که سامانه های مختلفی خدمات مورد نیاز برای سفر کاربران خود را نیز به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. از این رو کاربران می‌توانند به سادگی بلیط قطار، اتوبوس و هواپیمای خود را به صورت غیر حضوری خریداری کنند و حتی برای رزرو هتل یا خرید بیمه مسافرتی نیز از همین مجموعه ها کمک بگیرند.

در این میان نکته قابل توجه، قیمت های متفاوت این خدمات مشابه در سامانه های مختلف است. چرا که این مجموعه ها این قدرت را دارند تا با کاهش سود خود از فروش هر خدمت، آن را با قیمت ارزانتری به مشتریان خود ارائه کنند. به همین خاطر است که قیمت یک بلیط هواپیمای مشخص در دو سامانه فروش آنلاین خدمات مسافرتی متفاوت است. به عبارت دیگر اگر قیمت بلیط هواپیما در یک سامانه نسبت به رقیب خود کمتر باشد این به آن معنا است که سامانه اول سود کمتری را از فروش بلیط به شما دریافت می‌کند و در واقع قیمت اصلی بلیط هواپیما در هر دو سامانه یکسان است.

فصل سفر و قیمت هایی که شما را تشویق به خرید بلیط می‌کند

فصل و زمان سفر نیز از جمله دیگر عواملی است که بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارد. به همین خاطر است که قیمت بلیط هواپیمای مقاصد سردسیر اغلب در زمستان ارزانتر است و برای خرید بلیط سفر به مناطق گرمسیری در تابستان معمولاً هزینه کمتری را می‌پردازیم. اما فصل سفر چگونه می‌تواند بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر بگذارد؟ در جواب باید بگوییم که اگر فصلی برای سفر به یک مقصد مشخص مناسب نباشد تقاضای مسافران برای خرید انواع بلیط سفر به آن مقصد کاهش می‌یابد در نتیجه دست اندرکاران حوزه گردشگری برای تشویق مردم به سفر، قیمت ها را تا حدودی کاهش می‌دهند. به همین خاطر نه تنها بلیط هواپیما بلکه قیمت بلیط اتوبوس و سایر انواع وسیله نقلیه نیز کمتر می‌شود.

فصل سفر و قیمت بلیط هواپیما

در پایان یادآور می‌شویم سامانه خرید اینترنتی بلیط سفر قاصدک 24 از جمله مجموعه های مسافرتی فعال در کشور است که انواع بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس را با قیمتی مناسب به مشتریان خود عرضه می‌کند. این مجموعه در کنار فروش انواع بلیط سفر، امکان رزرو هتل با بهترین قیمت را نیز برای کاربران خود در سراسر کشور فراهم نموده است. همچنین مسافران خارجی نیز می‌توانند به سادگی کلیه ملزومات مورد نیاز برای سفرشان نظیر بیمه مسافرتی را نیز از قاصدک 24 خریداری کنند. بنابراین کاربری که قاصدک 24 را انتخاب می‌کند با یک تیر چند هدف را نشانه می‌گیرد و در نهایت می‌تواند ارزانترین خدمات را با بهترین کیفیت و پشتیبانی 24 ساعته خریداری نماید.