مهمترین نکات در کنسلی آنلاین بلیط اتوبوس

استرداد آنلاین بلیط اتوبوس

بلیط اتوبوس از جمله پر فروش ترین بلیط های سفر است که با توجه به قیمت مناسبی که نسبت به بلیط سایر وسایل نقلیه دارد از گذشته تا به امروز مورد توجه مسافران بوده است. این بلیط به راحتی به مقصد شهرهای بسیاری در سراسر ایران و جهان فروخته می‌شود. چرا که هزینه ساخت یک ترمینال مسافربری نسبت به ساخت یک فرودگاه یا ایستگاه راه آهن بسیار کمتر است. از این رو حتی در دور افتاده ترین شهرها نیز می‌توان یک ترمینال پیدا کرد و با خرید بلیط اتوبوس برای یک سفر زمینی مهیج آماده شد.

خرید بلیط اتوبوس و تجربه سفر زمینی

با همه اینها گاهی ممکن است که مسافران به هر دلیلی مجبور به لغو سفر خود شده و بخواهند بلیط خود را کنسل کنند. در گذشته مسافران برای این کار به دفاتر خدمات مسافرتی یا پایانه های مسافربری مراجعه می‌کردند و پس از طی یک مسافت طولانی و مدت ها انتظار بلاخره موفق می‌شدند تا بلیط اتوبوس خریداری شده خود را به صورت حضوری کنسل کنند. اما این روش امروزه کاملاً منسوخ شده است چرا که انواع بلیط سفر نظیر بلیط هواپیما و قطار نیز قابلیت کنسلی به صورت آنلاین را دارند. به همین جهت در سالهای اخیر خریداران بلیط اتوبوس هم برای سرعت بخشیدن به عملیات خرید یا استرداد خود از سامانه های اینترنتی خدمات سفر نظیر قاصدک 24 استفاده می‌کنند.

خریدهای آنلاین هر چند که بسیار ساده هستند و برای تهیه بخش بزرگی از کالا و خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند اما استفاده از آنها ترفندهای مخصوص به خود را نیز دارد. به همین جهت قصد داریم در ادامه این مطلب با عنوان ” مهمترین نکات در کنسلی آنلاین بلیط اتوبوس ” شما را با برخی از این نکات آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

نحوه کنسل کردن بلیط اتوبوس در قاصدک 24

همانطور که گفتیم بسیاری از مسافران، وب سایت قاصدک 24 را برای خرید بلیط قطار، هواپیما یا اتوبوس خود انتخاب می‌‍‌کنند و گاه ممکن است در شرایط مختلف مجبور به لغو سفر خود شوند. معمولاً برای کنسل کردن بلیط هواپیما یا قطار کاربر می‌تواند پس از وارد شدن به پنل کاربری خود یکی از بلیط های موجود را انتخاب و آن را کنسل نماید. چرا که خریدار به هنگام خرید این دو نوع بلیط اسم تک تک مسافران را به صورت جداگانه وارد می‌نماید. اما برای خرید بلیط اتوبوس تمامی بلیط های انتخاب شده در یک خرید تنها به اسم خریدار آنها ثبت می‌گردد و در واقع مشخصات سایر همسفران در سامانه درج نمی‌شود.

از این رو برای کنسل کردن بلیط اتوبوس، تفاوتی ندارد که شما در هنگام خرید بلیط خود، یک صندلی را برای سفرتان رزرو کرده اید یا برای مثال برای 5 نفر از همراهان خود نیز در این خرید، بلیط تهیه نموده اید. چرا که شما در نهایت با انتخاب گزینه ” اطلاعات تکمیلی” تمامی این بلیط ها را کنسل می کنید به عبارت دیگر کنسلی بلیط اتوبوس به صورت کامل و با تمام صندلی های رزرو شده در یک خرید، به انجام می رسد. بنابراین اگر از قبل احتمال می دهید که ممکن است سفر شما یا یکی از همسفرانتان لغو شود، بهتر است بلیط ها را در خریدهای جداگانه تهیه نمایید تا در صورت لزوم بتوانید بلیط مورد نظر خود را کنسل نمایید.

درصد جریمه کنسلی بلیط اتوبوس چقدر است؟

درصد جریمه کنسلی بلیط اتوبوس برای سفرهای داخلی و خارجی متفاوت است. از این رو اگر مسافری بخواهد از زمان خرید بلیط اتوبوس داخلی تا یک ساعت قبل از حرکت آن را کنسل نماید باید 10 درصد مبلغ بلیط را به عنوان جریمه بپردازد. در حالی که این جریمه برای کمتر از یک ساعت مانده به حرکت و بعد از آن 50 درصد می باشد. برای کسب اطلاعات لازم در خصوص جریمه کنسلی بلیط های اتوبوس خارجی نیز می‌توانید به اینجا مراجعه نموده و یا با تماس با شماره 75269 – 021 از همکاران ما در این زمینه کمک بگیرید.

استرداد آنلاین بلیط اتوبوس

بهترین زمان برای کنسل کردن بلیط اتوبوس چه موقع است؟

همانطور که گفتیم شما می‌توانید در هر زمان که بخواهید بلیط اتوبوس خود را کنسل کنید. بنابراین از یک دقیقه بعد از خرید بلیط اتوبوس تا حتی بعد از حرکت آن برای این کار مناسب است. با این حال بد نیست بدانید که با توجه به قانون راهداری، شرکت تعاونی ها می توانند از دو ساعت قبل از حرکت اتوبوس، امکان کنسلی آنلاین را به مسافر خود ندهند. لذا در صورت مواجه با این مورد، می بایست بلیط اتوبوس خود را به صورت تلفنی یا حضوری کنسل نمایید. به همین خاطر توصیه می‌کنیم اگر قصد دارید بلیط خود را حتماً به صورت آنلاین کنسل نمایید، این کار را به دو ساعت پایانی موکول نکنید.

در پایان یادآور می‌شویم که شما می‌توانید علاوه بر انواع بلیط سفر، تور دلخواه و بیمه مسافرتی مورد نیاز خود را نیز از طریق مجموعه قاصدک 24 خریداری نمایید. همچنین با رزرو هتل به صورت آنلاین می‌توانید به سادگی اقامتگاه خود را نیز از طریق این مجموعه تهیه کنید و انواع بلیط سفر خریداری شده خود را به صورت آنلاین و از طریق سایت قاصدک 24 کنسل نمایید.