معطلی در کدام فرودگاه ها می تواند لذت بخش باشد؟

تاخیر در ساعت پرواز هواپیماها، یکی از اجتناب ناپذیرترین مسائل مربوط به سفرهای هوایی است. اختلال در هر یک از سیستم های ارتباطی، نامساعد بودن شرایط آب و هوایی و نقص های فنی از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است در هر پروازی رخ بدهند و آن را به تاخیر بیاندازند. هر چند که تاخیر در پرواز برای اغلب مسافران تجربه ای ناخوشایند است اما در صورتی که برای انجام کارهایتان  با زمان در رقابت نباشید، معطلی در برخی از فرودگاه های دنیا حتی می تواند لذت بخش نیز باشد. این فرودگاه ها اغلب مجهز به امکانات سرگرم کننده ی ویژه ای هستند و با طراحی های مدرن و منحصر به فرد خود می توانند تاخیر چند ساعته ی پروازتان را به یک گردش بی نظیر بدل کنند؛ برخی از آنها علاوه بر امکانات رفاهی و فروشگاهی معمول سایر فرودگاه ها، دارای سالن های سینما، زمین های گلف و حتی استخرهای سر پوشیده اند.
برای آشنایی با مجهز ترین فرودگاه های دنیا تنها کافیست با قاصدک 24 همراه باشید.

1- فرودگاه چانگی سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور که در سال 2000 با الهام از طرحی بلند پروازانه ساخته شد؛ یکی از بی نظیرترین فرودگاه های دنیاست. این فرودگاه نورگیرهای پروانه ای شکلی دارد که علاوه بر تامین نور لازم برای محیط  فرودگاه، میزان حرارت درون سالن را نیز با سنسورهای ویژه ای کنترل می کند. در فرودگاه چانگی فضای سبز عمودی 5 طبقه ای وجود دارد که به دیوار سبز شهره است. در این فضا آبشاری با ارتفاع بیش از 8 متر تعبیه شده است و 40 نوع گل مختلف از انواع کاکتوس گرفته تا ارکید در آن به چشم می خورد.
یک استخر در پشت بام، هتل های متعدد و بلندترین سرسره ی فرودگاهی چهار طبقه دنیا نیز از جمله دیگر امکانات این فرودگاه است؛ از این رو شاید قرار گرفتن فرودگاه چانگی برای سالهای متمادی در صدر جدول بهترین فرودگاه های دنیا، زیاد هم عجیب نباشد.

فرودگاه چانگی سنگاپور

۲- فرودگاه شیفول آمستردام

در این فرودگاه  یک شعبه ی کوچک از موزه ی موسیقی، هنر و ادبیات هلند یعنی همان موزه ی  “Riijkmuseum”  دایر شده است و یک سالن تئاتر۶XD نیز با نمایش فیلم هایی با افکت های ویژه به مدت 5 دقیقه میزبان مسافران شیفول است.

فرودگاه شیفول آمستردام

۳- فرودگاه بین المللی مک کاران لاس وگاس

ترمینال یک و دوی این فرودگاه به  1300 دستگاه بازی مجهز است. همچنین مسافران می توانند در زمان های انتظار از عکس ها و تصاویر موجود در موزه ی هواپیمایی دبلیو کانون که در ترمینال یک  مک کاران مستقر است، دیدن کنند؛ این موزه بیانگر تاریخ هواپیمایی نوادای جنوبی است که می تواند برای علاقمندان جالب توجه باشد.

فرودگاه بین المللی مک کاران لاس وگاس

۴- فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه دبی علاوه بر داشتن استخر، حمام و سایر خدمات معمول فرودگاهی، بزرگترین فروشگاه بدون تعرفه جهان که مساحتی بالغ بر 5388 متر دارد را نیز در خود جای داده است.

فرودگاه بین المللی دبی

۵- فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو

ترمینال دو این فرودگاه دارنده ی اولین سالن فرودگاهی یوگا در جهان است و مجموعه ای نفیس از کتابها و یک موزه ی هواپیمایی را میزبانی می کند.

فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو

۶- فرودگاه هانه دای توکیو

در مرکز ستاره شناسی فرودگاه هانه دا میلیونها ستاره پذیرای مسافران خواهند بود.  تست انواع غذاهای سنتی ژاپنی نیز در کافه ی استری این فرودگاه امکان پذیر است.

فرودگاه هانه دای توکیو

۷- فرودگاه مونیخ

اگر مایل به آزمودن مهارتهای موج سواری خود هستید می توانید از سالن های مجهز این فرودگاه بهره ببرید!

فرودگاه مونیخ

۸- فرودگاه بین المللی آستین- برگستروم

کنسرتهای موسیقی زنده در سبک های مختلف موسیقی را می توانید در این فرودگاه به تماشا بنشینید.

فرودگاه بین المللی آستین- برگستروم

۹- فرودگاه بین المللی آتن

بازدید از نمونه ی کوچکی از آثار باستانی دوران بیزانتین در یک موزه در فرودگاه آتن جهت بازدید علاقمندان مهیا شده است.

فرودگاه بین المللی آتن

۱۰- فرودگاه اینچئون سئول

هر چه که بخواهید و تصور کنید می توانید در فرودگاه اینچئون بیابید. این فرودگاه مجهز به دو سالن تئاتر، یک زمین اسکیت  روی یخ و هفت باغ است. مرکز فرهنگی این فرودگاه نیز علاوه بر اجرای موسیقی زنده، برنامه های تفریحی دیگری را هم برای علاقمندان در نظر گرفته است.
این فرودگاه همچنین معماری منحصر به فردی دارد که توسط طراح آن “کرتیس فنترس” و با الهام از فرهنگ کره ساخته شده است.

فرودگاه اینچئون سئول

۱۱- فرودگاه بین المللی ونکوور

آکواریوم عظیمی در این فرودگاه قرار دارد که 5 هزار گونه دریایی را در خود جای داده است. همچنین یک نمایشگاه دائمی از آثار هنرمندان بومی نظیر “بیل راید” در فرودگاه ونکوور برپاست.

فرودگاه بین المللی ونکوور

۱۲- فرودگاه بین المللی تائویوان

اگر علاقمند به مطالعه ی کتاب به زبان انگلیسی و چینی  هستید می توانید سری به کتابخانه الکترونیکی فرودگاه تائویوان تایپه بزنید و یک آی پد یا کتابخوان با 400 کتاب را کرایه کنید.

فرودگاه بین المللی تائویوان

۱۳- فرودگاه هیثروی لندن

در این فرودگاه به فروشگاهی به وسعت 11 هزار فوت مربع دسترسی خواهید داشت که تهیه تمامی مایحتاج شخصی اتان را ممکن می سازد؛ همچنین می توانید به یک گالری  از آثار هنرمندان معاصر انگلیسی دسترسی داشته باشید.

فرودگاه هیثروی لندن

۱۴- فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

این فرودگاه تمامی امکانات یک زمین گلف، یک پارک آموزشی و همچنین  یک سالن برای انجام جدیدترین بازی های پلی استیشن را در اختیارتان می گذارد.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

۱۵- فرودگاه زوریخ

محیط اطراف این فرودگاه به قدری بزرگ است که شما می توانید زمان  انتظار خود را با کرایه ی یک دوچرخه یا اسکیت و گشت و گذار در آن بپردازید.

فرودگاه زوریخ

برای خواندن مطالب جذاب گردشگری و سفر با هواپیما، با وبلاگ قاصدک24 همراه باشید.