مراحل خرید اینترنتی بلیط قطار برای رزرو کوپه دربست

قطار کوپه ای

شاید جالب باشد که بدانید قطارهای فعال در ایران یا از نوع سالنی هستند و یا کوپه ای. البته خود قطارهای کوپه ای نیز به دو مدل 4 تخته و 6 تخته تقسیم بندی می‌شوند و معمولاً نسبت به قطارهای اتوبوسی، وسیله مناسب تری برای سفرهای دسته جمعی یا خانوادگی هستند. اما در این میان گاه ممکن است اعضای یک خانواده، 5 صندلی از 6 صندلی موجود در کوپه را رزرو کرده باشند. در چنین شرایطی سیستم رزرواسیون به صورت خودکار، صندلی ششم را به یک مسافر تنها اختصاص می‌دهد. خب بدیهی است که این وضعیت ممکن است برای هر دو طرف ماجرا، ناراحت کننده باشد به همین خاطر نیز قابلیتی با عنوان ” کوپه دربست ” برای خرید بلیط قطار ایجاد شده است.

دربست کردن کوپه در واقع به معنای خرید صندلی های خالی به علاوه صندلی های پر است. به عبارت دیگر یک خریدار با خرید تمامی گنجایش موجود در یک کوپه، آن را به طور کامل رزرو می‌کند تا حریم خصوصی بیشتری در اختیار داشته باشد. اما آیا رزرو کوپه دربست مقرون به صرفه است؟ یا اینکه این کار را می‌توان به صورت آنلاین نیز انجام داد؟ برای یافتن پاسخ در ادامه این مطلب با عنوان ” مراحل خرید اینترنتی بلیط قطار برای رزرو کوپه دربست ” با قاصدک 24 همراه باشید.

قطار کوپه ای

خرید اینترنتی بلیط قطار

امروزه در کنار بلیط هواپیما و اتوبوس، امکان خرید اینترنتی بلیط قطار نیز در بسیاری از سامانه های آنلاین فراهم شده است. از این رو مسافر می‌تواند به راحتی با مراجعه به یکی از این سامانه ها مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را مشخص نموده و پس از یک جستجوی ساده، بلیط دلخواهش را خریداری کند. البته ناگفته نماند که اعتبار وب سایت مربوطه باید قبل از خرید بررسی شود تا مشخص شود که قطاری که بلیط آن در این سامانه ها به فروش می‌رسد اساساً وجود خارجی دارد یا خیر؟

با این حال اگر شما تصمیم دارید تا بلیط قطار خود را از قاصدک 24 خریداری کنید لازم نیست تا در این خصوص نگران باشید. چرا که این مجموعه به عنوان یکی از معتبرترین سامانه های فروش آنلاین بلیط سفر و خدمات گردشگری، این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید علاوه بر بلیط اتوبوس و هواپیما، بلیط قطار خود را نیز به صورت آنلاین از بهترین کارگزاران ریلی کشور خریداری نمایید.

رزرو کوپه دربست در قاصدک 24

اگر به صورت دسته جمعی سفر می‌کنید و نیاز به حریم خصوصی بیشتری دارید، بهتر است به دنبال رزرو بلیط قطارهای کوپه ای باشید. البته قبل از این کار باید نوع قطار خود را با توجه به تعداد همسفرانتان انتخاب کنید. به طور مثال اگر قصد دارید 8 نفره سفر کنید مسلماً رزرو دو کوپه دربست 4 تخته برای شما مقرون به صرفه تر از دو کوپه 6 نفره است. چرا که برای قطار 6 تخته یا باید قید کوپه دربست دوم را بزنید یا هزینه اضافه 4 صندلی خالی را نیز پرداخت نمایید. بنابراین اولین گام در رزرو کوپه دربست انتخاب قطار مناسب است. بر این اساس مبدا، مقصد، تعداد مسافران و تاریخ سفر خود را تعیین کنید و قبل از جستجو، تیک گزینه کوپه دربست را هم بزنید. با این کار قاصدک 24 تنها قطارهایی که به اندازه همسفران شما گنجایش خالی دارد را در فهرست نتایج نمایش می‌دهد. در نتیجه می‌توانید با کاهش گزینه های موجود، در مدت زمان کمتری این فهرست را بررسی نمایید و بلیط قطار مورد نظر خود را خریداری کنید.

دیگر نکته قابل توجه در خصوص رزرو کوپه دربست این است که شما پس از انتخاب قطار مورد نظر خود لازم نیست در خصوص صندلی های خالی کاری انجام دهید. مثلاً اگر یک کوپه 4 تخته را رزرو کرده اید و سه نفر مسافر هستید، در خرید اینترنتی بلیط قطار باید تنها نام خود و همسفرانتان یعنی در مجموع همان سه نفر را وارد نمایید. بدین ترتیب خود سامانه به صورت خودکار هزینه سه صندلی پر و یک صندلی خالی را با تخفیف برای شما محاسبه کرده و هزینه نهایی را به شما نمایش می‌دهد. پس از آن می‌توانید به درگاه بانکی متصل شوید و با پرداخت هزینه بلیط خود، نسخه پی دی اف آن را در آدرس ایمیل خود دریافت نمایید.

رزرو اینترنتی کوپه دربست

در این میان بد نیست بدانید که فروش بلیط قطار امروزه از طریق مراکز فروش حضوری و سامانه های آنلاین فروش بلیط قطار صورت می‌پذیرد. اما نکته قابل توجه در خصوص فروش بلیط قطار این است که کلیه اطلاعات موجود در سامانه های اینترنتی فروش بلیط، مراکز خرید حضوری و ایستگاه های راه آهن یکسان است. از این رو برای خرید بلیط قطار در یک مسیر خاص تنها کافی است به یکی از این مراکز مراجعه نمایید. بدیهی است که برای این کار بهترین و سریعترین راه، مراجعه به مراکز فروش اینترنتی بلیط است که برای این منظور می‌توانید از وبسایت قاصدک 24 کمک بگیرید.

شما در قاصدک 24 می‌توانید علاوه بر بلیط قطار رجا، فدک و سفیر، انواع بلیط چارتر، بیمه مسافرتی و تور را نیز خریداری نمایید. همچنین برای رزرو هتل خود به صورت آنلاین تنها کافی است تا به بخش مربوط به این خدمت در این سایت مراجعه کنید.