قطار یا هواپیما؛ بهترین راه برای سفر به جزیره سرخ هرمز کدام است؟

جزیره هرمز

هرمز جزیره ای کوچک و بیضی شکل با حدود 42 کیلومتر مربع مساحت است که در 8 کیلومتری بندرعباس قرار گرفته است. این جزیره زیبا به جهت دارا بودن جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری که دارد و همچنین به جهت نزدیکی به تنگه هرمز از دیرباز مورد توجه گردشگران و تجار بوده است. از این رو بسیاری از گردشگران برای سفرهای نوروزی خود بازدید از این جزیره را انتخاب می‌کنند. با این حال باید بگوییم که این جزیره به طور معمول مقصد سفری یک روزه است چرا که اغلب کسانی که به هرمز سفر می‌کنند به جهت نزدیکی این جزیره به بندرعباس و قشم، از این دو شهر مهم در استان هرمزگان نیز بازدید کرده و معمولاً تنها یک روز از سفر خود را به گشت و گذار در این جزیره زیبا اختصاص می‌دهند. همین امر نیز موجب شده است تا جزیره سرخ هرمز به طور معمول مقصد اولیه سفر اغلب مسافران نباشد و گردشگرانی که عازم بندرعباس یا قشم هستند در سفر خود از هرمز نیز دیدن کنند. در نتیجه می‌توان گفت که راه مستقیمی برای دسترسی به این جزیره وجود ندارد و برای سفر به آن باید در ابتدا یکی از شهرهای قشم یا بندرعباس را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب نمایید. به همین جهت در ادامه مطلب ” قطار یا هواپیما؛ بهترین راه برای سفر به جزیره سرخ هرمز کدام است؟ ” به بررسی بهترین راه سفر به هرمز می‌پردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

خک سرخ جزیره هرمز

سفر به هرمز از بندرعباس

اگر قصد دارید که از بندرعباس به هرمز بروید، می‌توانیم بگوییم که متنوع ترین راه را برای سفر به این جزیره زیبا انتخاب کرده اید. چرا که شما به سادگی می‌توانید برای سفر به بندرعباس بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس دلخواه خود را خریداری نمایید و سپس از اسکله حقانی به هرمز بروید. خب تا اینجای کار که همه چیز ساده است اما اینکه بهتر است کدام راه را برای سفر خود انتخاب کنید تا اندازه زیادی به مبدا سفر شما بستگی دارد. بدیهی است که اگر شما ساکن یکی از شهرهای جنوبی باشید خرید بلیط اتوبوس به مقصد بندرعباس برای شما مقرون به صرفه تر است. اما اگر قرار است از تهران به بندرعباس سفر کنید، می‌توانید بلیط قطار یا هواپیمای دلخواه خود را خریداری نمایید و پس از رسیدن به بندرعباس به اسکله حقانی بروید.

بندرعباس

فاصله فرودگاه بین المللی بندرعباس تا پایانه مسافری دریایی شهید حقانی حدودا 13 کیلومتر است و فاصله ایستگاه راه آهن بندرعباس تا این اسکله تنها برابر با 6.5 کیلومتر است. از این رو اگر مقصد سفر شما هرمز است با خرید بلیط قطار مسافت کمتری را تا این جزیره در پیش دارید اما می‌بایست زمان بیشتری را تا رسیدن به مقصد سپری کنید. در حالی که مدت زمان پرواز تهران بندرعباس تنها یک ساعت و نیم است بنابراین این ویژگی به راحتی می‌تواند مدت زمانی که می‌بایست برای طی کردن فاصله فرودگاه تا اسکه طی کنید را جبران نماید.  بدین ترتیب می‌توانید با توجه به اولویت های سفر خود و بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید یکی از انواع بلیط هواپیما یا قطار را برای سفر به بندرعباس انتخاب نمایید و پس از سپری کردن یک ساعت زمان در قایق های تندرو، از اسکله حقانی به جزیره هرمز برسید.

از جمله مزیت های سفر به هرمز از بندرعباس این است که قایق های تندرو در اسکله حقانی روزی چند نوبت به این جزیره زیبا رفت و آمد می‌کنند از این رو می‌توانید برنامه خود را راحت تر تنظیم کرده و در زمان دلخواه به این جزیره سفر کنید. در نهایت نیز پس از بازدید از زیبایی های هرمز اگر قادر به سپری کردن شب در چادرهای مسافرتی یا خانه های محلی نیستید باید قبل از حرکت آخرین قایق به اسکله مراجعه نمایید و به بندرعباس برگردید. چرا که هرمز هیچ هتلی برای اقامت ندارد و اگر تمایل داشته باشید که شب را در این جزیره زیبا بمانید باید دست به دامن محلی ها بشوید یا شب را تا صبح در ساحل سپری کنید.

سفر به هرمز از قشم

همانطور که می‌دانید قشم نیز از جمله جزایر ایران است که در خلیج همیشه فارس قرار گرفته است. از این رو اگر مقصد سفر شما قشم است تنها می‌توانید با خرید یک بلیط هواپیما به این جزیره زیبا سفر کنید و یا اینکه یک سفر ترکیبی را تجربه نمایید و خود را با قطار به بندرعباس رسانده و از آنجا با قایق به قشم بروید. برای سفر به قشم از بندرعباس، می‌توانید یکی از دو اسکله حقانی یا بندر پل را انتخاب نمایید و پس از طی کردن مسیر کوتاهی در دریا، به قشم رفته و خود را به اسکله ذاکری برسانید. اگر می‌خواهید که بلافاصله پس از رسیدن به قشم راهی هرمز شوید، باید بدانید که انتخاب بندر پل می‌تواند مسیر شما را به اسکله ذاکری دور کند بنابراین بهتر است از اسکله حقانی به این جزیره سفر کنید و در اسکله ذاکری از قایق پیاده شوید.

قشم

اما اگر به دنبال ساده ترین راه هستید بهتر است خود را با یک پرواز به فرودگاه قشم برسانید و از آنجا با طی 54 کیلومتر مسافت به اسکله ذاکری بروید. در اسکله ذاکری نیز باید قایق های تندروی هرمز را سوار شده و خود را به جزیره سرخ برسانید. اما بد نیست به یاد داشته باشید که در اسکله ذاکری برخلاف اسکله حقانی تنها یک یا دو نوبت در روز حرکت به سمت هرمز وجود دارد از این رو اگر شهر قشم را برای رسیدن به هرمز انتخاب کرده اید باید پیش از ساعت 7 صبح در اسکله ذاکری حضور یابید.

سفر با قایق به هرمز

در پایان یادآور می‌شویم که برای خرید انواع بلیط قطار و بلیط هواپیما داخلی و خارجی تنها کافی است تا به وب سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید. در قاصدک 24 شما می‌توانید انواع بلیط اتوبوس و بیمه مسافرتی را نیز به صورت آنلاین خریداری نمایید و حتی هتل دلخواه خود را نیز در سراسر ایران رزرو کنید. همچنین برای دستیابی سریعتر به انواع بلیط سفر می‌توانید از نسخه اندروید اپلیکیشن قاصدک 24 استفاده نمایید.