“قطار ایده”، سفر به آینده

 

وقتی حرف از شاهکارهای مهندسی در جهان به میان می آید، آلمان همیشه پیشرو بوده است. جدیدترین قطار با جالب ترین طراحی، متعلق به یک شرکت راه آهن دولتی به نام “دویچه بان” نیز از این قاعده مستشنی نیست. قطار متفاوتی که ظاهری مربوط به آینده دارد. قطار “Ideenzug” که در آلمانی به معنای “قطار ایده” است، اوائل نوامبر ۲۰۱۷ در “نورنبرگ” مورد پرده برداری قرار گرفت. این شاهکار جالب قرار است با صندلی های مدرن، امکانات فوق پیشرفته و نیز آشپزخانه های کوچک خود دنیای سفر با قطار را به ویژه برای مسافران صبحگاهی متحول کند. فقط تصور کنید با قطاری که تلویزیون و کنسول های بازی دارد در حال سفر هستید. با قاصدک ۲۴ سری به این قطار شگفت انگیز بزنید.

 

3

4

 

از امکانات دیگری که در این قطار وجود دارد می توان به استند تبلت های داخل دیوار ، صندلی های بی صدا، صندلی های چرخشی و نیز  یک بهشت بازی برای بچه ها اشاره کرد. اما شاید مهیج ترین بخش، یک باشگاه کوچک فیتنس با تجهیزات ورزشی و مربی های مجازی باشد. چیزی که با آن دیگر بهانه ای برای فرار از ورزش صبحگاهی نخواهید داشت.  به نظر می رسد این قطارها ایده کلاس های پروازی در ایرباس را تداعی کنند.

 

tra-we

6

 

قطار ایده که برای رقابت با واقعیت نه چندان دور ماشین های بدون راننده طراحی شده است، برای سال ها زیر دست طراحان و مهندسان خلاق آلمانی بوده است. اگرچه این قطار هنوز در مرحله پیشرفت قرار دارد، اما این اطمینان وجود دارد که صنعت مهندسی پرسابقه و پرافتخار مهندسی آلمان در اندک زمانی چرخ های این قطار را به حرکت اندازد.

 

web

5