قبل از پرواز این غذاها را نخورید

 

سفر به خودی خود حتی بدون تجربه یک سردرد یا دل درد ساده استرس آور است. مسافران با وجود غذاهای درون هواپیما به این نتیجه رسیده اند که برای رفع گشنگی خود در طول پرواز غذاهای سبک خود را به همراه بیاورند. ممکن است برخی از غذاها و اسنک هایی که با خود به درون هواپیما می آورید، سالم باشند؛ اما با کمال تعجب درخواهید یافت که برخی غذاها نه تنها سالم نیستند بلکه مضر و دردساز نیز هستند.

سایت گردشگری تریپ سیوی (tripsavvy) مصاحبه ای با یک متخصص تغذیه با ۲۵ سال تجربه و نویسنده یک کتاب پر فروش انجام داده است. کیت اسکارلاتا در این مصاحبه از تأثیراتی که برخی غذاهای خاص می توانند بر روی مسافران قبل و در طول پرواز بگذارند، صحبت می کند. اسکارلاتا می گوید: تخصص من سلامت گوارش است. آنگونه که بررسی ها نشان می دهد نزدیک به ۲۰ درصد از مردم در ایالات متحده از سندروم روده تحریک پذیر رنج می برند؛ چیزی که در هنگام سفر می تواند دردسرساز باشد. در مجموع افراد دوست ندارند در هنگام سفر مشکلات گوارشی را تجربه کنند؛ اما این چیزیست که به طور معمول اتفاق می افتد. از آنجایی که وجود گاز در هواپیما به طور طبیعی بیشتر است، وجود گاز در روده های شما نیز وضعیت را بدتر خواهد کرد. بنابراین باید غذاهای سبکی مصرف کنید که به بدتر شدن شرایط کمک نکند.

حالا که این مطالب را دانستید، در سفر بعدی حواس خود را بیشتر جمع کنید. این مقاله را در قاصدک ۲۴ بخوانید تا از غذاها و مواد غذایی که حال شما را در پرواز بد می کنند، اجتناب کنید.

 

غذاهای پروتئینی سرشار از سولفور

مصرف غذاهایی مانند پودرهای پروتئین، تخم مرغ و گوشت قبل از پرواز چندان مناسب به نظر نمی رسد. چرا؟ این غذاها باعث تغذیه میکروب هایی می شوند که گاز سولفید هیدروژن به وجود می آورند. در حدود سه تا ۵ ساعت بعد از زمان مصرف این غذاها، گازهای معده شروع به تولید شدن می کنند. بنابراین اگر قرار است یک پرواز یک ساعته را تجربه کنید، چندان مشکلی در مورد غذایی که قبل یا در حین پرواز میل می کنید، پیش نخواهد آمد. اما برای پروازهای طولانی تر برنامه ریزی در مورد غذایی که قبل از سوار شدن به هواپیما میل می کنید، مفید است.

 

plant-based-protein

 

دانه های روغنی

دانه های روغنی مانند پسته، فندق، بادام، بادام هندی، بلوط و تخمه سرشار از فیبر بوده و در عین حال منبعی ایده آل برای گازهای درون روده به شمار می روند. این فیبرها توسط میکروب های موجود در معده ما تحریک شده و اگرچه این غذاها برای سلامتی بیشتر افراد خوب هستند، می توانند منجر به تولید گازهای آزاردهنده ای در معده شما شوند. مشکل بزرگ تر این است که گازها درون معده با افزایش ارتفاع در یک کابین پر فشار بیشتر هم می شوند.

 

nuts

 

میوه های خشک

بیشتر میوه های خشک به ویژه در مقادیر زیاد، سوربیتول (نوعی ماده شیرین بلوری و سفید) و فیبر را وارد روده های ما می کنند. این امر منجر به جذب و خشک شدن آب درون معده شده و معده را پر از گازهای معدوی می کند. میوه های خشک همچنین قند و کالری بیشتری هم نسبت به سایر مودا غذایی دارند.

 

dried-fruit

 

آدامس نعنایی و بدون قند

شاید عجیب به نظر برسد اما این وعده های سبک سرشار از الکل های قندی چون مانیتول، سوربیتول و زایلیتول هستند. این الکل ها می توانند عملیت هضم و گوارش را اندکی سرعت بخشیده و منجر به نفخ و اسهال شوند. بدون شک شما نمی خواهید در یک پرواز خیلی طولانی با مشکلاتی این چنینی دست و پنجه نرم کنید.

 

gum

 

چیپس سیب زمینی

این اسنک ها علی رغم خوشمزه بودن سرشار از چربی و نمک بوده و ارزش غذایی اندکی نیز دارند. وجود نمک زیاد می تواند باعث شود تا مایعات بیشتری را از دست داده و در نتیجه دچار نفخ و تورم در دست ها و پاها شوید. به علاوه ریفلاکس معده نیز می تواند گریبانگیر شما شود.

 

chips

 

منبع:tripsavvy.com