فستیوال هایی که هوش از سر شما می برند

دنیا پر است از رسوم و سنت هایی که از گذشته تا به امروز تداوم پیدا کرده اند و شناسنامه ملل به شمار می روند. آمیخته شدن این رسوم با سبک زندگی مدرن، شکل جالب و مهیج تری به آنها بخشیده است. فستیوال ها نیز بخشی از این سنت ها هستند؛ غوطه خوردن در دنیایی از رنگ و گِل و نور. قاصدک24 شما را به دل این فستیوال های باشکوه می برد.

فستیوال رنگ یا  هولی در هند و نپال

فستیوال هولی که به نام فستیوال رنگ شناخته شده است، در اصل یک فستیوال متعلق به هندوها می باشد و با پاشیدن رنگ به دیگران در سراسر هند، نپال و بخش هایی که اکثریت جمعیت آنجا را هندوها تشکیل می دهند، برگزار می شود.

هولی چیست؟

فستیوال رنگ در حقیقت جشن پیروزی خیر بر شر است که به مروز زمان تبدیل به یک جشن مفرح با استفاده از رنگ ها شده است. شرکت کنندگان در یک نبرد خیابانی به سوی یکدیگر رنگ های پودری و آبی شاد و روشن پرتاب می کنند. رنگ های شاد و چشم نوازی که نشان دهنده آغاز بهار، قدرت عشق و بخشش بشر است.

فستیوال رنگ یا  هولی در هند و نپال

فستیوال هنر AgitAgueda در پرتغال

یکی از عریان ترین نمادهای این فستیوال زیبای پرتغالی نصب هزاران چتر رنگی است که از بالا بر فراز خیابان های شهر معلق مانده اند. علاوه بر این، بخش های دیگر شهر مانند پارک ها و حتی تیرهای چراغ برق با نمونه هایی از هنر خیابانی رنگ آمیزی می شوند و فضایی فوق العاده به شهر می بخشند.

این فستیوال برای چیست؟

هدف از برگزاری این فستیوال کمک به ارتقای پروژه های هنری و موسیقایی و نیز ایجاد فضای رقابت برای هنرمندان نوظهور می باشد. این فستیوال برای سه هفته برقرار می باشد و در تمام این مدت کنسرت های کوچک خیابانی هم برگزار می شود.

فستیوال هنر AgitAgueda در پرتغال

فستیوال فانوس ها در تایوان

فستیوال فانوس ها یکی از خیره کننده ترین فستیوال های جهان است. همزمان با شروع سال جدید قمری بیش از 200 هزار فانوس در آسمان شب رها می شوند. نور خیره کننده این فانوس ها در مقابل تاریکی شب، زیبایی فوق العاده ای را خلق می کنند. در این فستیوال همچنین تایلندی ها، فانوس های خود را با آرزوی خوش شانسی و اقبال بلند در آسمان رها می کنند. همین انرژی مثبت و حسن نیت شرکت کنندگان را به روشنایی این فانوس ها اضافه کنید تا حس و حال این فستیوال تماشایی را به خوبی درک کنید.

فستیوال فانوس ها در تایوان

فستیوال خرچنگ در راکلند آمریکا

این فستیوال در واقع یک جشن کوچک محلی برای افزایش علاقه جمعیت محلی این منطقه به غذاهای دریایی بوده که به تدریج تبدیل به یک فستیوال در سطح جهانی شده است. و این غذا چیزی نیست جز خرچنگ! گفته می شود که هر ساله نزدیک به 10 هزار کیلو از این موجودات دریایی در بیش از 750 کیلو کره طبخ شده و به مصرف می رسد. اما این فستیوال شامل چه چیزهایی می شود؟ از پخت و خوردن غذاهای دریایی گرفته تا مسابقه پرش از روی جعبه هایی در داخل آب یا شرکت در رژه الهه دریا. علاوه بر این ها مسابقه آشپزی هم وچود دارد و جایزه آن هم خرچنگ رایگان است!

فستیوال خرچنگ در راکلند آمریکا

فستیوال کارناوال در ونیز ایتالیا

صرف نظر از کرجی بان های خوش پوشی که با قایق های خود از کانال های شهر عبور می کنند، تصاویر نمادین دیگری هم از این شهر آبی ایتالیا در طول این فستیوال به چشم می خورد. مهمانانی که با ماسک هایی عجیب بر روی صورت خود در این فستیوال حاضر شده اند. این کارناوال که ریشه آن به عصر رنسانس برمی گردد، فرصتی برای تجربه یک لذت بی پایان بود و ماسک ها نیز هویت شرکت کنندگان را مخفی نگاه می داشتند. هر چند که این جشن بعدها به مذاق شاه خوش نیامد و این فستیوال تا قرن بیستم میلادی ممنوع بود. امروز بیش از 3 میلیون نفر با ماسک هایی بر صورت در خیابان های سنگفرش ونیز در این فستیوال شرکت می کنند.

فستیوال کارناوال در ونیز ایتالیا

فستیوال گِل در کره جنوبی

این فستیوال یعنی با تمیزی برای ساعاتی خداحافظی کنید. بسیاری از کره ای ها معتقدند که گل خاصیت درمانی دارد. بنابراین برای تمام کسانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند، شرکت در این فستیوال و فرو رفتن در گل از سر تا پا، با یک تر دو نشان زدن است! این گل های سرشار از املاح معدنی میلیون ها نفر را به خود می خوانند. شرکت کنندکان به فعالیت های مختلفی از غلطیدن تا سر خوردن در گل و حتی نقاشی با گل روی بدن می پردازند. اما اگر به این فکر می کنید که شرکت کنندگان گلی قرار است این همه گل را چطور از بدنشان پاک کنند، بدانید که حمام رایگانی هم برای افراد تعبیه شده است. ضمن اینکه اقیانوسی در نزدیکی شهر وجود دارد که بسیاری در آن به آب تنی و گل روبی می پردازند.

فستیوال گِل در کره جنوبی