عوامل موثر در قیمت پرواز اهواز تهران و بلیط قطار اهواز

بهترین راه برای سفر به اهواز

اهواز از جمله کلان شهرهای ایران است که در جنوب کشور قرار دارد. این شهر هم از نظر اقتصادی و صنعتی و هم از نظر گردشگری، یکی از مهمترین شهرهای ایران به شمار می‌رود. از این رو مسافران بسیاری در طول سال، برای تفریح و سیاحت و یا کار و تجارت به این شهر یعنی مرکز استان خوزستان سفر می‌کنند. این مسئله موجب شده است که مسیرهای هوایی منتهی به اهواز و حتی خطوط ریلی آن، همیشه پر تردد بوده و قیمت بلیط هواپیما و قطار این شهر، تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار بگیرد. عواملی که گاه موجب می‌شوند مسافران بتوانند بلیط لحظه آخری اهواز را با بهترین نرخ ممکن خریداری نمایند و گاه برای پرواز اهواز به تهران پول زیادی را هزینه کنند. از این رو اغلب به مسافران توصیه می‌شود که برای خرید ارزانترین بلیط هواپیما و قطار اهواز، نسبت به این عوامل اطلاعات لازم را کسب کنند تا بتوانند در زمان دلخواه بلیط سفر خود را با بهترین نرخ ممکن خریداری نمایند. موضوعی که ما را بر آن ساخت تا در قاصدک 24 و در مطلبی با عنوان ” عوامل موثر در قیمت پرواز اهواز تهران و بلیط قطار اهواز ” به توضیح کامل این عوامل بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

بلیط هواپیما اهواز

در میان پروازهای اهواز، بلیط هواپیما تهران اهواز و بالعکس و بلیط هواپیما اهواز مشهد از جمله پر فروش ترین ها هستند. بلیط هایی که هم به صورت سیستمی و هم چارتر به فروش می‌رسند و از بازه نرخی متفاوتی برخوردار هستند. از این رو اولین عاملی که بر روی قیمت این بلیط ها تاثیر می‌گذارد، مسیر پرواز و بعد مسافتی این بلیط ها است. به همین جهت است که قیمت بلیط هواپیما اهواز تهران با قیمت بلیط هواپیما اهواز مشهد متفاوت است. نوع بلیط نیز دومین عامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما در این مسیر است. از این رو قیمت بلیط پرواز اهواز در بخش اکونومی و بیزینس هواپیما با هم متفاوت است. نوزاد، کودک یا بزرگسال بودن مسافران نیز می‌تواند در تعرفه بلیط تاثیرگذار بوده و قیمت آن را کاهش یا افزایش دهد. از این رو مسافری که بلیط اهواز را برای خود و کودکش رزرو می‌کند در حقیقت دو بلیط با نرخ های متفاوت را خریداری کرده است. البته این موضوع در بلیط های چارتر کمی با بلیط های سیستمی فرق می‌کند چرا که در بلیط چارتر تنها دو تعرفه نرخی نوزاد و بزرگسال وجود دارد و کودک بالای دو سال نیز بزرگسال تلقی می‌گردد.

بلیط هواپیما اهواز

بلیط قطار اهواز

راه آهن جنوب از جمله نخستین خطوط ریلی راه اندازی شده در ایران است که یکی از زیباترین آنها نیز به شمار می‌رود. مسیر منتهی به ایستگاه راه آهن اهواز، از میان جاذبه های طبیعی استان لرستان می‌گذرد که مناظری سرسبز و رودخانه هایی پر آب را در معرض دید مسافران خود قرار می‌دهد. از این رو به اغلب خریداران بلیط قطار اهواز توصیه می‌شود تا بلیط قطار خود را در ساعاتی رزرو نمایند که بتوانند از این مناظر زیبا در روز دیدن کنند. چرا که بلیط قطار تهران اهواز ساعت حرکت مشخصی ندارد و قطارهای این مسیر 24 ساعته بوده به گونه ای که معمولاً در طی روز چند قطار در این خط ریلی  تردد می‌کنند. البته این ویژگی بدینیست چرا که سبب می‌شود تا مسافر بتواند راحت تر بلیط قطار مورد نظر خود را خریداری کرده و آن را بسته به اولویت ها و بودجه سفر خود انتخاب نماید.

بلیط قطار اهواز

نا گفته نماند که در این میان قطارهای مختلفی در خط ریلی تهران اهواز تردد می‌کنند که از ایستگاه های قم، محمدیه، اراک، مومن آباد، شازند، ازنا، دورود، شوش، تنگ هفت، اندیمشک عبور می‌کنند و در نهایت به ایستگاه راه آهن اهواز می‌رسند. از این رو برخی از قطار تهران اهواز، با عنوان قطار تهران اندیمشک نیز یاد می‌کنند.  به همین جهت علاوه بر مسافت، نوع قطار نیز در قیمت بلیط این مسیر ریلی تاثیرگذار است. دیگر عامل تاثیرگذار در قیمت بلیط قطار اهواز به ویژه در سفرهای خانوادگی، دربست کردن کوپه است. این قابلیت که در تمامی قطارهای کوپه ای موجود است به کاربر امکان می‌دهد تا به سادگی هزینه های سفر خانوادگی خود را مدیریت نموده و در نهایت بلیط قطار خود را با قیمت کمتری تهیه نماید.

هواپیما یا قطار؟ اقتصادی ترین راه سفر به اهواز کدام است؟

در حقیقت نمی‌توان به این سوال، جواب قطعی و مشخصی داد. چرا این موضوع تا اندازه زیادی به زمان سفر بستگی دارد. به طور مثال بلیط هواپیما اهواز در پیک سفر معمولاً به صورت چارتر به فروش می‌رسد و قیمت آن بالاتر از هر زمان دیگری در سال است. در حالی که قیمت بلیط قطار معمولاً در طول سال یکسان بوده و تغییرات محسوسی ندارد. بنابراین اگر شما می‌خواهید در تعطیلات نوروز به اهواز سفر کنید، بدیهی است که بلیط قطار انتخاب مقرون به صرفه تری برای سفر شما خواهد بود تا هواپیما. در مقابل نیز ممکن است زمانی برنامه سفر خود را چیده باشید که پیک سفر نیست، در این شرایط می‌توانید بلیط چارتر خود را با کمترین نرخ ممکن خریداری کرده و به اصطلاح با یک بلیط لحظه آخری اهواز سفر کنید. مشخص است که در این زمان هواپیما راه اقتصادی تری برای سفر شما بوده و هزینه کمتری را بر دوشتان می‌گذارد. از این رو انتخاب اقتصادی ترین راه برای سفر به اهواز، تا اندازه زیادی به زمان سفر شما بستگی دارد تا نوع وسیله نقلیه ای که با آن سفر می‎کنید.

بهترین راه برای سفر به اهواز

در پایان یادآور می‌شویم که انواع بلیط هواپیما و قطار اهواز در وب سایت قاصدک 24 موجود و قابل خریداری می‌باشد. از این رو برای خرید این بلیط ها تنها کافی است با توجه به نوع سفرتان به بخش مربوطه در این سامانه مراجعه نمایید و بلیط دلخواه خود را پس از مقایسه با سایر بلیط های موجود در سایت خریداری نمایید. لازم به ذکر است خدمات قاصدک 24 تنها محدود به این دو نوع از بلیط سفر نبوده و کاربران محترم می‌توانند انواع بلیط اتوبوس را نیز از سایت یا اپلیکیشن این مجموعه خریداری نمایند. همچنین گفتنی است امکان خرید اینترنتی انواع بیمه نامه مسافرتی و رزرو هتل به صورت آنلاین نیز در این سامانه مهیا می‌باشد.