عواملی که موجب می‌شوند خرید بلیط هواپیما چارتر را به بلیط سیستمی ترجیح بدهید

بلیط هواپیما چارتر دبی

همانطور که می‌دانید بلیط هواپیما به دو نوع چارتر و سیستمی تقسیم بندی می‌شود. در این میان هر دو نوع بلیط، مزایا و معایبی دارند. از این رو مسافران می‌بایست با توجه به اولویت های سفر خود یکی از بلیط ها را برای مسافرت انتخاب کرده و آن را خریداری نمایند. به طور مثال بلیط چارتر که به بلیط ارزان هواپیما نیز شهره است در مسیرهای گوناگونی به فروش می‌رسد و به مسافران امکان می‌دهد تا مقدمات سفر خود را با قیمت ارزانتری مهیا نمایند. خرید این بلیط نیز در هر مسیر پروازی، همچون سایر انواع بلیط هواپیما مزیت هایی دارد. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم تا در این مطلب با عنوان ” عواملی که موجب می‌شوند خرید بلیط هواپیما چارتر را به بلیط سیستمی ترجیح بدهید ” به بررسی این مزایا بپردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

بلیط چارتر هواپیما همیشه در دسترس است

در ایام پیک سفر بلیط های سیستمی هواپیما به جهت اینکه در صورت لغو سفر، راحت تر مسترد می‌شوند زودتر به فروش می‌رسند. در نتیجه اگر مسافری بخواهد برای مقصد مورد نظر خود یک بلیط هواپیما را خریداری کند ممکن است نتواند در هر زمان دلخواه بلیط مورد نظرش را پیدا نماید. در چنین شرایطی است که چارترکنندگان بلیط هایی که از قبل خریداری کرده اند را به فروش می‌رسانند. بلیط هایی که اغلب با قیمت های بالاتری به فروش می‌رسند اما همواره در دسترس هستند. از این رو مسافرانی که نتوانسته اند بلیط مورد نظرشان را برای سفر به مقصد دلخواهشان بیابند، می‌توانند از این بلیط ها استفاده کرده و به مسافرت بروند.

قیمت بلیط هواپیما چارتر ارزان تر است

نمی توان به طور یقین گفت که قیمت بلیط هواپیما چارتر در تمامی روزهای سال از بلیط هواپیما سیستمی ارزانتر است. با این حال قیمت این بلیط در اغلب روزهای سال از بلیط سیستمی هواپیما پایین تر است. این امر هم یک دلیل مشخص دارد و آن هم این است که چارترکنندگان می‌خواهند در هر شرایطی بلیط های خریداری شده خود را به فروش برسانند. اما گاه پیش می‌آید که چند ساعتی بیشتر به زمان پرواز نمانده است اما تعداد کثیری از بلیط های هواپیما هنوز به فروش نرفته است. در چنین شرایطی چارترکننده تصمیم می‌گیرد بلیط خود را با قیمت پایین تری به فروش برساند تا بتوانند تمامی بلیط ها را به مسافران عرضه کرده و از ضرر و زیان خود جلوگیری نماید. بنابراین مسافری که در آخرین ساعات مانده به پرواز، یک بلیط هواپیما چارتر را خریداری می‌کند می‌تواند گاهی آن را با قیمتی فوق العاده ارزان خریداری کرده و به نوعی با شرکت در یک معامله برد – برد، ملزومات سفر خود را با بهترین قیمت مهیا سازد.

بلیط هواپیما چارتر هم در مسیرهای داخلی و هم خارجی به فروش می‌رسد

بلیط هواپیما چارتر همچون بلیط هواپیما سیستمی هم در مسیرهای داخلی و هم در مسیرهای خارجی به فروش می‌رسد. از این رو اگر مسافر مایل به خرید یک بلیط هواپیما داخلی باشد می‌تواند از امکان خرید بلیط چارتر بهره بگیرد و هم در پروازهای خارجی خود از این امکان استفاده نماید. البته ناگفته نماند همانگونه که بلیط چارتر تنها در برخی از مسیرهای پر تردد داخلی به مسافران عرضه می‌شود، چارترکنندگان در مسیرهای خارجی نیز این بلیط را فقط در برخی مسیرهای پر طرفدار به فروش می‌رسانند. از این رو مسافران می‌توانند در صورتی که برنامه سفر در این مسیرها را داشتند از بلیط هواپیما خارجی چارتر نظیر بلیط هواپیما دبی استفاده نمایند.

بلیط هواپیما چارتر دبی

در این میان خبر خوب این است که مسافرانی که مایل به تهیه بلیط هواپیما خارجی چارتر هستند می‌توانند این نوع بلیط را از وب سایت قاصدک 24 خریداری کنند. این بلیط در مسیرهای گوناگونی در این مجموعه به فروش می‌رسد که برای کسب اطلاع از آنها تنها کافی است مقاله ای با عنوان ” آیا بلیط هواپیما خارجی چارتر هم در قاصدک 24 عرضه می‌شود؟ ” را در قاصدک 24 بخوانید.

امکان استرداد 24 ساعته بلیط هایی که از طرف ایرلاین کنسل شده اند

بلیط چارتر هواپیما به بلیط غیر استرداد نیز شهره است. چرا که کنسلی و استرداد این نوع بلیط با توجه به قوانین چارترکننده آن صورت می‌پذیرد و گاه چارترکننده با توجه به سیاست های داخلی مجموعه خود، هزینه بلیط را در برخی از مسیرها مسترد نمی‌کند و بلیط سوخت کامل می‌گردد. اما در صورتی که پرواز چارتری بیش از حد مجاز ( دو ساعت) تاخیر داشته باشد و مسافر دیگر مایل به ادامه سفر نباشد یا پرواز به هر دلیل ممکن از سوی ایرلاین کنسل شود، چارتر کننده موظف است طی مدت زمان 24 ساعت کل هزینه بلیط را به مسافر برگرداند که این مدت زمان در مقابل زمان استرداد بلیط هواپیما سیستمی که معمولاً 48 الی 72 ساعت می‌باشد، کمتر است.

استرداد آنی لیط پروازهای کنسل شده از سوی ایرلاین

در پایان یادآور می‌شویم انواع بلیط هواپیما چارتر و سیستمی از طریق وب سایت و اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 قابل تهیه می‌باشد. همچنین کاربران محترم می‌توانند بلیط قطار و بلیط اتوبوس مورد نیاز خود برای سفرهای زمینی را نیز از طریق این مجموعه خریداری کنند. امکان خرید اینترنتی بیمه مسافرتی و رزرو هتل به صورت آنلاین نیز از جمله دیگر خدماتی است که قاصدک 24 به مشتریان خود ارائه می‌کنند تا بتوانند کلیه ملزومات مورد نیاز خود برای یک سفر داخلی یا خارجی را بدون اتلاف وقت و از طریق یک مجموعه واحد خریداری نمایند.