طولانی ترین پروازهای جهان

اگر فکر می کنید تمام مسافران هواپیما در جهان با طی مسیری سه یا چهار ساعته به مقصد می رسند، سخت در اشتباه هستید. شاید خسته کننده به نظر برسد اما هستند مقصدهایی که مسافران برای رسیدن به آنها، باید بیش از ۱۷ ساعت را روی صندلی های هواپیما بنشینند. اگر دوست دارید با این پروازها آشنا شوید، طولانی ترین سفرهای هوایی جهان را در قاصدک۲۴ بخوانید.

سفر با هواپیما

  • پرواز لوس آنجلس به سنگاپور که در اکتبر ۲۰۱۷ انجام شد، طولانی ترین پرواز لقب گرفته است. مسافران این مسیر ۸ هزار و ۷۰۰ مایلی را در ۱۷ ساعت و ۵۵ دقیقه طی کردند. بوئینگ۷۸۷-۹ دریم لاینر شرکت هوایی یونایتد این مسافران را به مقصد می رساند.
  • در ژانویه ۲۰۱۸ یعنی درست چند روز پیش، پرواز ۱۷ ساعت و ۳۰ دقیقه ای از هوستون آمریکا به مقصد سیدنی برخاست تا یکی از طولانی ترین پروازها رقم بخورد. بوئینگ دریم لاینر۷۸۷-۹ شرکت هوایی یونایتد، پرواز در این مسیر ۸ هزار و ۵۹۶ مایلی را به انجام رساند.
  • پروازهای شرکت هوایی سنگاپور ایرلاین و یونایتد ایرلاین که از سان فرانسیسکو به سنگاپور هستند، ۱۷ ساعت و ۱۵ دقیقه به طول می انجامند. این پرواز بسیار طولانی برای نخستین بار در ژوئن و اکتبر ۲۰۱۶ و از طریق هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷-۲۰۰ اِل آر و نیز ایرباس اِی ۳۵۰-۹۰۰ آغاز شد.
  • پرواز ابوظبی به لوس آنجلس نیز از جمله طولانی ترین پروازهای جهان به شمار می رود. هواپیماهای شرکت هوایی الاتحاد، این مسیر ۸ هزار و ۳۹۰ مایلی را در ۱۶ ساعت و ۴۵ دقیقه طی می کنند. پرواز با این بوئینگ های ۷۷۷-۲۰۰ اِل آر برای اولین بار در ژوئن ۲۰۱۴ انجام شد.
  • یکی دیگر از طولانی ترین پروازهای جهان متعلق به مسیر جده به لوس آنجلس است که برای نخستین بار در مارس ۲۰۱۴ انجام شد. هواپیماهای شرکت هوایی” سعودیا” این مسیر را در ۱۶ ساعت و ۴۰ دقیقه پرواز می کنند. گفتنی است که این مسیر ۸ هزار و ۳۳۲ مایلی توسط بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ ای آر طی می شود.
  • پس از پرواز جده به لوس آنجلس، پرواز دیگری از خاورمیانه به آمریکای شمالی در فهرست طولانی ترین پروازهای جهان قرار دارد. پرواز دوبی به لوس آنجلس که توسط هواپیماهای ایرباس اِی۸۰۰-۳۸۰ و نیز بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰اِل آر انجام می شود، با طی مسیر ۸ هزار و ۳۳۹ مایلی و پس از ۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه به زمین می نشیند. این پرواز برای اولین بار در اکتبر ۲۰۰۸ انجام شد.
  • از دوحه قطر تا اوکلند نیوزلند، مسیر طولانیست؛ چیزی در حدود ۹ هزار و ۳۲ مایل. این مسیر طولانی را هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ اِل آر متعلق به شرکت قطر ایرویز، در فوریه ۲۰۱۷ در ۱۶ ساعت و ده دقیقه پرواز کردند.
  • در مارس ۲۰۱۶، مسافران شرکت هوایی Emirates مسیر دوبی به اوکلند در نیوزیلند را سوار بر هواپیماهای ایرباس اِی۳۸۰-۸۰۰ پیمودند. این پرواز که ۱۶ ساعت و ۵ دقیقه به طول انجامید، مسافتی در حدود ۸ هزار و ۸۲۴ مایل را طی می کرد.

هواپیمایی امارات

  • برای مسافرانی که می خواهند از سیدنی در استرالیا به دالاس در آمریکا پرواز کنند، یک پرواز ۱۵ ساعت و ۲۵ دقیقه ای در پیش است. هواپیماهای ایرباس اِی۳۸۰-۸۰۰ شرکت هوایی کانتاس، برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۴ این مسیر ۸ هزار و ۵۷۸ مایلی را پرواز کردند.
  • از آتلانتا به ژوهانسبورگ مسافتی در حدود ۸ هزار و ۴۳۹ مایل است. البته اگر بخواهید این مسیر را با هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ اِل آر شرکت هوایی دلتا بپیمایید. این پرواز طولانی که برای نخستین بار در ژوئن ۲۰۰۹ از زمین برخاست، ۱۵ ساعت و ۱۵ دقیقه به طول می انجامد.