شرایط کنسلی و ابطال بلیط هواپیما خارجی در قاصدک 24

بلیط هواپیما امارات ایرلاین

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که به دلایل مختلفی از انجام سفر خود منصرف شوید. در چنین شرایطی بدیهی است که تصمیم بگیرید تا با کنسل کردن بلیط سفر و اقامتگاه خود هزینه های آنها را پس بگیرید. اما آیا همه انواع بلیط سفر، شرایط کنسلی یکسانی دارند یا برای کنسل کردن بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس باید مراحل خاصی را دنبال نمایید؟ برای یافتن پاسخ این سوال تنها کافی است تا در ادامه این مطلب با عنوان “ شرایط کنسلی و ابطال بلیط هواپیما خارجی در قاصدک 24 ” با قاصدک 24 همراه باشید.

همانطور که می‌دانید بلیط هواپیما خارجی و داخلی از چند ماه قبل از تاریخ انجام سفر در دسترس مسافران قرار می‌گیرند. البته زمان دسترسی به هر بلیط با توجه به مسیر و نوع ایرلاین آن متفاوت است اما معمولاً بلیط ها از حدود 6 ماه جلوتر برای رزرو در سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما قرار می‌گیرند. در چنین شرایطی مسافران ممکن است به ویژه در پروازهای بین المللی، بلیط خود را از چند ماه جلوتر رزرو نمایند و در نزدیکی زمان سفرشان به هر دلیل ممکن از انجام آن منصرف شوند. به همین خاطر معمولاً به مسافران توصیه می‌شود تا برای کاهش جریمه خود، هر چه زودتر بلیط خود را کنسل و هزینه آن را مسترد نمایند.

بر این اساس اگر کاربر بلیط هواپیما خود را به صورت آنلاین و از سامانه معتبری نظیر قاصدک 24 خریداری کرده باشد، می‌تواند با مراجعه به پنل کاربری خود مراحل کنسلی بلیط را طی کند. در این میان اگر بلیط هواپیما متعلق به یک مقصد داخلی باشد روال کنسلی و ابطال بلیط بسیار ساده است و مسافر می‌تواند با استفاده از دستور العمل های موجود در سایت این کار را به تنهایی به انجام رساند. کنسلی بلیط هواپیما خارجی اما پروسه متفاوتی دارد که در ادامه به طور جامع به آن اشاره می‌کنیم.

مراحل کنسلی بلیط هواپیما خارجی ایرلاین های داخلی

اگر بلیط هواپیما خارجی خود را از یک ایرلاین داخلی خریداری کرده اید باید دو نکته را در نظر بگیرید. شما تنها در صورتی که پروازتان از سوی ایرلاین لغو شده باشد، می‌توانید بلیط خود را بدون جریمه کنسل نمایید. در غیر این صورت همه چیز وابسته به تصمیم ایرلاین مربوطه خواهد بود و شما ممکن است در صورت ثبت درخواست کنسلی حتی دو دقیقه بعد از خرید بلیط هواپیما مورد نظرتان نیز مجبور به پرداخت جریمه شوید. البته لازم به ذکر است که قوانین ایرلاین های داخلی در خصوص کنسلی بلیط های هواپیما با هم متفاوت است. با این حال شما باید برای هر نوع بلیط هواپیمایی، چه سیستمی و چه چارتر نرخ جریمه را از ایرلاین مربوطه جویا شوید. البته این کاری نیست که توسط مسافر به انجام برسد و کارشناسان بخش استرداد مجموعه قاصدک 24 پس از دریافت درخواست کنسلی شما، به آن رسیدگی خواهد کرد.

برای این کار شما در ابتدا لازم است به پنل کاربری خود در سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید و درخواست کنسلی بلیط مورد نظرتان را ثبت نمایید. سپس طی تماس با کارشناسان قاصدک 24 درصد جریمه مربوطه را جویا شوید و در صورتی که با آن موافق هستید در مدت زمان اختصاص یافته به شما بلیط خود را کنسل و مابقی هزینه آن را پس بگیرید. فراموش نکنید که برای کنسلی بلیط هواپیما قبل از سفر محدودیتی در زمان ندارید اما بهتر است این کار را به روزهای انتهایی مانده به تاریخ پرواز خود نیندازید تا به فرض مثال با جریمه 100 درصدی و سوخت کامل بلیط از سوی ایرلاین مواجه نگردید.

البته ناگفته نماند که در میان ایرلاین های داخلی، تنها شرکت هواپیمایی ایران ایرتور است که درصد جریمه های بلیط خارجی خود را همچون بلیط هواپیما داخلی مشخص کرده است. بر همین اساس اگر مسافر بلیط هواپیما استانبول، دبی، نجف و… خود را از این ایرلاین خریداری کرده باشد می‌تواند با مراجعه به بخش «قوانین و مقررات »، هزینه کنسلی خود را محاسبه و سپس درخواست خود را در سامانه ثبت نماید.  

بلیط هواپیما ایران ایر

مراحل کنسلی بلیط هواپیما خارجی ایرلاین های بین المللی

جالب است بدانید تفاوتی ندارد که شما یک بلیط هواپیما ماهان را برای سفر خود خریداری کرده اید یا اینکه بلیط خود را از یک ایرلاین خارجی رزرو نموده اید. چرا که در هر دو حالت برای کنسل کردن بلیط هواپیما خارجی خود می‌بایست درصد جریمه کنسلی بلیط خود را از کارشناسان قاصدک 24 جویا شوید. در این میان نکته قابل توجه این است که روال کنسلی بلیط هواپیما چه برای بلیط های یک طرفه و چه بلیط هایی که به صورت رفت و برگشت خریداری شده اند، یکسان است و مسافر قبل از استعلام جریمه کنسلی خود قادر به استرداد هزینه پرداختی نمی‌باشد.

بلیط هواپیما امارات ایرلاین

تفاوت ها در استرداد بلیط هواپیما خارجی و داخلی

برای کنسلی بلیط هواپیما داخلی نیز مسافر می‌تواند در صورتی که خود، تمایل به لغو سفرش دارد با مراجعه به پنل کاربری درخواستش را ثبت نماید. در چنین شرایطی گزینه «مطابق قوانین کنسلی » در پنل، توسط خریدار انتخاب می‌شود و مسافر می‌تواند در مدت زمان تعیین شده بلیط خود را با درصد جریمه مشخص شده کنسل نماید. بنابراین درصد جریمه های کنسلی در مسیرهای داخلی توسط چارترکنندگان و قوانین مصوب تعیین می‌گردد. در حالی که برای کنسلی و ابطال بلیط هواپیما خارجی همه چیز به تصمیم ایرلاین مربوطه وابسته است.

در پایان یادآور می‌شویم امکان خرید آنلاین و استرداد اینترنتی انواع بلیط قطار و بلیط اتوبوس نیز در قاصدک 24 مهیا استو. از این رو اگر هر نوع بلیط سفری را از این سامانه خریداری کرده اید اما مایل به لغو آن هستید می‌توانید در سریعترین زمان ممکن با توجه به دستور العمل های استرداد بلیط که در فوتر قاصدک 24 قرار گرفته است، به پنل کاربریتان مراجعه کرده و بلیط خریداری شده خود را کنسل نمایید.