سفر در سودای گنج

فکر می کنید که جستجوی گنج در زیر دریاها و یا فقط در فیلم های تخیلی اتفاق می افتد؟ سخت در اشتباه هستید. بعضی ها برای حس کردن کمی آدرنالین در خون خود، با یک نقشه گنج عازم سفر می شوند! اگر به ژانرهای ماجراجویانه علاقه دارید، بدون شک خواندن این مطلب، حس کنجکاوی و هیجان شما را قلقلک خواهد داد. قاصدک 24 در این مطلب، از مکان هایی نام می برد که گردشگران را به طمع سکه و البته هیجان به خود می خواند.

فلور دِ لا مار در تنگه های مالاکا

ناشناخته از تاریخ 1511 میلادی

ارزش تخمینی: 2 میلیارد دلار

کشتی پرتغالی فلور دِ لامار که در میان کشتی های غارتگر جایگاه ویژه ای دارد، داستان جالبی دارد. گفته می شود که این کشتی که از یک محاصره در یکی از بنادر ثروتمند مالزی به نام مِلاکا جان سالم به در برده بود، در هنگام بازگشت گرفتار طوفانی سهمگین شده و جایی در سواحل سوماترا غرق می شود. ارزش محتویات این کشتی چیزی در حدود 2 میلیارد دلار تخمین زده شده است. تا کنون جستجوهای زیادی برای کشف این باارزش ترین گنجینه غرق شده در جهان صورت گرفته، اما خبری از بقایای کشتی نبوده است. توجه داشته باشید شما می‌توانید برای خرید تور مالزی و آگاهی از قیمت با ما در تماس باشید.

جالب است بدانید که خیلی ها به امید پیدا کردن یکی از گنجیینه های گران مدفون شده در زیر آب، عازم جزیره کوچک  pulau weh در بخش شمالی سوماترا می شوند. سفری هیجان انگیز با غواصی در زیر آب های فیروزه ای رنگی که توسط کوسه ها نگهبانی می شود. اگرچه حتی چیزی از لاشه های این کشتی مرموز هم نصیب ماجراجویان نمی شود، اما حداقل فرصت یک نگاه کوتاه به کشتی معروف گالئون (کشتی های باری بزرگ که در قدیم توسط دولت های اروپایی مورد استفاده قرار می گرفتند) در شهر ملاکا برایشان فراهم می شود.

غواصی در جستجوی گنج

قطار طلای نازی ها در جنوب لهستان

ناشناخته از  تاریخ 1945 میلادی

ارزش تخمینی: 300 تن طلا، جواهر و آثار هنری

در شهر والبریچ در لهستان و در میان مردم محلی افسانه ای در مورد قطاری متعلق به دوره جنگ جهانی دوم و با غنائم به سرقت رفته وجود دارد. مردم محلی معتقدند که بعد از پیشروی ارتش سرخ در روزهای پایانی جنگ، افسران نازی گرانبهاترین اموال کشور را در یک قطار قرار داده و آن را به سمت جنوب و شهر والبریچ فرستادند تا در یک مکان مخفی زیرزمینی در دل کوه های اُل پنهان بماند. این داستان در سال 2014 غوغای رسانه ای برپا کرد. چرا که دو مرد ادعا کردند که این گنجینه پنهان را پیدا کرده اند. اگرچه جستجوی آنها در نهایت موفقیت آمیز نبود.

امروز کوه های اُل از مسیرهای پیاده روی پر شده اند. تورهای بیشماری علاقه مندان را به تونل هایی می برند که در روزهای جنگ جهانی دوم در زیرِ زمین توسط زندانیان حفر شده اند. ضمن اینکه برای برخی دیدن قلعه ksiaz که گفته می شود مقر اصلی هیتلر بوده هم به اندازه کافی مهیج است. اگرچه نازی ها به پنهان کردن آثار هنری در غارها و معادن برای محافظت از بمیاران های نیروهای متفقین شهره بودند و حتی شبکه های زیرزمینی نیز واقعی به نظر می رسند، با این حال هیچ سند تاریخی مبنی بر وجود این قطار وجود ندارد.

تونل های تاریخی

گنج فِن در کوه های راکی

ناشناخته از تاریخ 2010

ارزش تخمینی: 1 میلیارد دلار

فارست فِن، دلال آثار هنری با الهام از داستان های روزهای کودکی خود، یک جعبه برنزی شامل جواهراتی با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار را جایی در کوه های راکی پنهان کرد. فین همچنین برای راهنمایی دیگران به این گنج، شعری کوتاه را در یک شرح حال از خود به چاپ رساند که سرنخ های مرموز و عجیبی را در اختیار دیگران می گذاشت. از زمان بیرون آمدن این شرح حال در سال 2010، خیلی ها به دنبال گنج او رفته اند، اما ظاهرا هیچ کس تا کنون موفق نبوده است.

جدای از تحریک حس ماجراجویی و کنجکاوی خیلی ها، فن موفق شده پای بسیاری را به طبیعت زیبای کوه های راکی باز کند. اگرچه پایان برای همه هم خوب نبوده است و به گفته پلیس تا به حال دو نفر در این مسیر کشته شده اند. البته خبر خوش هم این است که بدون شک گنج پردردسر فِن جایی کاملا قابل دسترس در تپه های کوه راکی پنهان شده، چرا که او در زمان مخفی کردن این گنجینه، 80 سال داشت!

طبیعت زیبای کوه های راکی

جواهرات و تاج سلطنتی کینگ جان(شاه بد) در لینکلنشایر

ناشناخته از تاریخ 1216 میلادی

ارزش تخمینی: شایعات ارزش آن را چیزی در حدود 50 میلیون دلار می دانند.

در لینکلنشایر در انگلیس، مردم محلی هنوز به یک داستان قدیمی در مورد شاهِ بد، کینگ جان که در ابتدای قرن سیزدهم بر سراسر انگلستان حکمرانی می کرد،  باور دارند. بر اساس این داستان، کینگ جان جواهرات تاج خود را در حین عبور از یک تالابِ باتلاقی به نام واش که یکی از بزرگ ترین آبشارهای بریتانیا را شکل می دهد، از دست داد. گفته می شود که کشتی شاه در حال فرار از دست دشمنان خود گرفتار یک موج شده و تمام محتویات آن از جمله یکی از تاج های شاه در هم شکسته شد.

این داستان در طول سال ها اشتیاق فراوانی را برای جستجو در این منطقه ایجاد کرده است. بسیاری معتقدند که در صحت این داستان تردید وجود دارد. اگرچه کسی در وجود کینگ جان و سفر ناموفق او تردیدی ندارد، اما تا کنون هیچ سند تاریخی مبنی بر وجود چنین گنجی پیدا نشده است. خواه  گنجی در این منطقه نهان باشد یا خیر، حیات وحش و طبیعت این منطقه خود گنجی باورنکردنی است. برای نمونه می توان به بازار شهر(بازار king’s lynn) اشاره کرد که ویرانه های به جا مانده از قرون وسطی را در خود جای داده است.

لینکلنشایر در انگلیس

گنج Copper Scroll در دریای مردگان

ناشناخته از تاریخ 100 سال بعد از میلاد

ارزش تخمینی: بیش از 1 میلیون دلار

این گنجینه که در یک غار در ساحل شمال غربی دریای مردگان کشف شده، یکی از طومارهای دریای مردگان است؛ مجموعه ای از دست نوشته های تاریخی یهودی. به نظر می رسد این دست نوشته ها به جهت عمر، جنس و محتوا نسبت به سایر دست نوشته ها از اهمیت ویژه ای برخوردار باشند. این طومار همچنین بر خلاف سایر طومارها مشتمل بر نام 63 مکان است که در آنها اقلام مختلفی از طلا و نقره، مدفون و یا مخفی شده است.

این طومار در حال حاضر در موزه ای در اَمان، جایی که محتوای آن قابل خواندن است، در معرض دید عموم قرار دارد. اگرچه ممکن است برخی از نوشته های این طومار بسیاری را برای رفتن به این منطقه وسوسه کند، اما ابهام توصیفات قدیمی آن، تا کنون کسی را به طمع پیدا کردن حتی یک سکه از این گنجینه ارزشمند، به این منطقه نکشانده است. البته برخی معتقدند که این طومار نخستین نمونه یک دروغ مکتوب است، اما برخی نیز عقیده دارند که این گنج واقعی بوده و از یکی از معابد یهودیان در بیت المقدس آورده شده است.

دریای مردگان

منبع: lonelyplanet.com

مطالب مرتبط:

بهترین مقاصد جهان برای سفرهای ماجراجویانه