سفر به مقصد شکلات

چارلی و کارخانه شکلات سازی را دیده اید؟ داستان همان پسرک آرام که بلیت یک تور به کارخانه شکلات سازی را برنده و در آخر هم صاحب آن می شود؟ برای عاشقان شکلات، این فیلم یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما به حساب می آید. اگر شما هم یکی از آنها هستید، این را هم بدانید که 7 جولای روز جهانی شکلات است. حالا خود را جای چارلی بگذارید و در این تور شکلاتی با قاصدک24 همراه شوید.

گشتی در کارخانه شکلات سازی در Cadbury World, Bourneville بریتانیا

به هر مغازه یا حتی روزنامه فروشی در بریتانیا سر بزنید، شکلات های خوشمزه Dairy Milk به چشمتان خواهد خورد. اما در این کارخانه شکلات سازی که در حومه بیرمنگام قرار دارد، می توانید خیلی بیشتر از پولتان هم از این شکلات ها بخرید. بخشی از روستای بورنویل در اواخر قرن نوزدهم میلادی برای اسکان و آموزش کسانی که در این کارخانه کار می کردند، به وجود آمده است. همچنین می توانید نگاهی هم به معروف ترین کمپین های تبلیغاتی شرکت انداخته و به کافه های شکلات هم سری بزنید. بعد از اینکه دلی از عزا درآوردید هم قدم زدن در پارک ها و خیابان های بورنویل را فراموش نکنید. برای سوزاندن کالری به کارتان خواهند آمد.

گشتی در کارخانه شکلات سازی در Cadbury World, Bourneville بریتانیا

جشنواره شکلات در Perugia ایتالیا

رفتن به یک جشنواره شکلات می تواند به اندازه کافی مهیج باشد. این جشنواره که برای بیست و سومین سال متوالی و هر ساله در Perugia برگزار می شود، بیش از 900 هزار نفر را به این گردهمایی خوشمزه می کشاند. قرار است در این جشنواره شاهد چه چیزهایی باشید؟ از چشیدن شکلات و شرکت در کلاس های شکلات سازی تا تماشای مجسمه های شکلاتی وسوسه کننده! سری هم به کافه ها بزنید تا از محصولات بهترین شکلات سازان اروپا میل کنید. اما اگر حس کردید که شکلات دلتان را زده، با قدم زدن در خیابان های سنگفرش شهر به بنای تاریخی Basilica di San Petro هم سری بزنید. گفتنی است که این جشنواره از 14 تا 23 اکتبر هر سال برگزار می شود.

جشنواره شکلات در Perugia ایتالیا

نوشیدن یک فنجان هات چاکلت واقعی در مالاگا

در مالاگای اسپانیا می توانید خود را به صرف یک فنجان هات چاکلت کف دار با خامه مهمان کنید. در کافه های کنار خیابان در مالاگا طعم های مختلف هات چاکلت سرو می شود. در این کافه ها پیش خدمت ها با یک قوری هات چاکلت و یک بشقاب churros(شیرینی محلی اسپانیا) به استقبال شما خواهند آمد. فراموش نکنید که هات چاکلت را بعد از اندکی خنک شدن میل کنید.

خرید شکلات در بروکسل

در بلژیک نام های بزرگی چون Godiva در صنعت شکلات سازی وجود دارد. اما اگر به دنبال چیز خاصی می گردید، بروکسل میزبان چند تا از بهترین شکلات فروشی های جهان است. اما معروف ترین آنها، شکلات فروشی مِری در محله Rue Royal  است. نکته جالب این است که این شکلات فروشی به صورت خانوادگی اداره می شود و از زمان افتتاح آن در سال 1919، شکلات تلخ هایی با یک طعم را می فروشد. شکلات Truffette که از پودر کاکائو پوشیده شده، یکی از محبوب ترین شکلات های این مغازه است. یک شکلات فروشی مشهور دیگر، La Belgique Gourmande  است که در سراسر شهر هفت شعبه دارد. شکلات فروشی Pierre Marcolini هم شکلات های ساخت خود را که از دانه های کاکائو خانگی تهیه می شود، به فروش می رساند.

خرید شکلات در بروکسل

شکلات درمانی در حمام های آب گرم سنت لوسیا

هتل Boucan  که توسط یکی از شکلات سازان معروف به نام Hotel Chocolat اداره می شود، هتلی مجلل در سنت لوسیا است که همه چیز در آن حول محور کاکائو می چرخد. تورهای تفریحی به این منطقه و نیز کلاس های شکلات سازی به اندازه کافی درباره مراحل تهیه کاکائو توضیح می دهند. آنچه این هتل را متمایز می کند، درمان های مبتنی بر کاکائو است. دانه کاکائو که شکلات از آن تهیه می شود، به خاطر خواص جوانسازی خود شناخته شده است. ماساژ صورت با دانه های کاکائو، ماساژ بدن با دانه های کاکائو و پوست موز و نیز روغن کاکائو از جمله این درمان ها به شمار می رود.

توری به یک مزرعه کاکائو در پاناما

در عمق جنگل های سرسبز این گوشه از آمریکای مرکزی، می توان بهترین مزارع کاکائوی جهان را دید. برای گشت در این مناطق تورهای گردشگری وجود دارند که دریچه ای فوق العاده به این صنعت قدیمی می گشایند. برای نمونه می توان به تور شکلات Oreba اشاره کرد. این تور توسط کشاورزانی انجام می شود که متعلق به قبیله بومی Ngabe هستند. این کشاورزان شما را به گشت زنی در مزارع و دیدن درختان خواهند برد و برایتان از چگونگی تبدیل کاکائو به شکلات خواهند گفت. در این تورها شما فرصت خوردن یک وعده غذای محلی را هم خواهید داشت.

شرکت در یک کارگاه شکلات سازی در بریتانیا

شکلات های خوشمزه Divine  برای سالهاست که اعتبار زیادی برای خود دست و پا کرده اند. گفتنی است که 44درصد این شرکت که در بریتانیا واقع شده، توسط شرکت Kuapa Kokoo اداره می شود. شرکت فوق نیز از جمعی از کشت کنندگان کاکائو در غنا تشکیل شده و این یعنی کشاورزان در سود محصولات خود شریک هستند. دو شکلات ساز معروف شرکت دیواین کارگاهی آموزشی ترتیب داده اند که در آن به روایت تاریخ این شکلات و چگونگی ساخت آن می پردازند.