سال جدید و عادت های جدید سفر

سال جدید در پیش است و تکاپوها برای خرید عید و خانه تکانی هر روز بیشتر و بیشتر می شود. اما برای بعضی ها، تعطیلات عید بهترین فرصت برای رفتن به سفر است. شاید بهتر باشد در سال جدید عادت های آزاردهنده و دست و پاگیر مسافرت را هم کنار بگذاریم تا نو شدن سال را به معنای واقعی کلمه تجربه کرده باشیم. چه کنیم که سفر به کاممان شیرین تر شود؟ اگر از آن دسته افرادی هستید که سفر برایتان بیشتر دغدغه است تا آرامش خاطر، قاصدک۲۴ برایتان توصیه هایی دارد.

 

هر که بارش کم، دردسرش کمتر!

دفعه بعد که خواستید یک جفت کفش به دردنخور و یک شامپوی یک گالنی را در چمدانتان جای بدهید، این وضعیت را تجسم کنید: یک چمدان سنگین را که یک پایه آن هم به خاطر وزن زیاد شکسته، به سمت آسانسور می کشید. دگمه آسانسور را فشار می دهید. آسانسور خراب است. هوا گرم است و کلافه شده اید. حالا اگر این رویکرد” بار سفر بستن برای یک ماه” را به رویکرد” من از پس همه چیز برخواهم آمد” تغییر دهید، اوضاع برایتان بهتر خواهد شد. پس تا می توانید حجم چمدان خود را کم کنید.

 

web

 

بهتر عکس بگیرید

اگر از گرفتن عکس های عجله ای که به هیچ کار هم نمی آیند، خسته شده اید، این بار کمی دقت کنید. چه برای آلبوم خانوادگی تان عکس می گیرید و چه برای به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی، صرف اندک زمان و تلاش بیشتر، می تواند عکس های شمارا بسیار دیدنی کند. اگر فکر می کنید هنوز نمی دانید دقیقا چه باید بکنید، این مطلب را بخوانید.

 

در سفر حاجت هیچ استخاره نیست

خانواده، پول، کار و حتی ترس ممکن است شما را بارها و بارها تا مرز تصمیم گیری و رفتن برده و منصرف کند. اما وقتی دلایل خوبی برای رفتن به یک سفر مفرح دارید، چرا آن را اجرایی نکنید؟ شما فقط یک بار زندگی می کنید. بهانه گیری را متوقف کرده و همین الان برای سفر برنامه ریزی کنید. موانع سر راهتان را یادداشت کرده و برای هر کدام راهی بیندیشید. پول؟ کمی پس اندازتان را بیشتر کنید. مشغله کاری؟ از مرخصی هایتان نهایت استفاده را ببرید.

 

web2

 

تلفن همراه را کنار بگذارید

چک کردن تلگرام، توئیت کردن یا حتی به اشتراک گذاشتن یک عکس هنوز دلایل قانع کننده ای برای چسبیدن به گوشی در سفر نیستند. اگرچه به نظر می رسد، تکنولوژی مغز ما را در عطش همیشه در ارتباط بودن نگاه داشته، سفر می تواند یک پادزهر خوب به حساب بیاید. می توانید برای مدتی تمام حساب هایتان را در شبکه های اجتماعی غیرفعال کنید. به امتحانش می ارزد.

 

مسئولانه سفر کنید

تعداد گردشگران هر سال در حال افزایش است. نگاهی به اعداد از بیش از ۱ میلیارد مسافر در سال ۲۰۱۵ حکایت دارد. حالا تصور کنید این حجم از جمعیت چه تأثیری روی کره زمین خواهند گذاشت؟ پس تا آنجا که در توانتان است، سفر سبزی داشته باشید.

 

از اوقات فراغت خود به درستی استفاده کنید

گذران چنین اوقات ارزشمندی با رفتن به مهمانی های خانوادگی کار سختی نیست. اما اینکه چقدر با روحیه عالی به سر کارتان بازخواهید گشت، مسئله دیگریست. و البته این را هم فراموش نکنید که هر سال نسبت به سال گذشته از امکان کمتری برای دیدن زیبایی های دنیا بهره مند هستید. پس اشتباه نکنید. از لحظه لحظه این اوقات نهایت استفاده را ببرید. از پیش برنامه ریزی کنید تا همه چیز بهتر پیش برود.

 

در سفر، با مردم محلی گرم بگیرید

حالت ایده آل: به دست آوردن یک بینش واقعی به فرهنگ بومی مقصد سفر شما. حالت واقع بینانه: پیدا کردن چند دوست از مردم همان محل و در نهایت یک سوغات حقیقی با خود به خانه آوردن. حقیقت این است که گشودن پیچیدگی های یک فرهنگ سال ها زمان می برد. اما برای داشتن یک مواجهه معنادار و دوستانه با فرهنگ مقصد، راه هایی وجود دارد. مهارت های زبانی خود را بهبود ببخشید. شاید تعجب کنید اگر بدانید که گفتن hello  یا  please چه تأثیری می تواند داشته باشد.

 

از نقطه امن خود بیرون بیایید

سفر کردن راهی ساده و مؤثر برای تغییر حال شماست، اما حتی ماجراجویان حرفه ای هم ممکن است دچار مشکل شوند. پس از نقطه امن خود بیرون بیایید. هر چیزی هزینه ای دارد. خیلی خجالتی تر از آن هستید که به تنهایی سفر کنید؟ جرأت کنید و این کار را انجام دهید یا به یک تور گروهی بپیوندید. زیادی اهل برنامه هستید؟ برنامه سفر را دور بریزید و ببینید چه می شود؟ این را شعار خود کنید که خواستن توانستن است.

 

شاید زیبایی همینجا باشد

قرار نیست سفر شما حتما فرسنگ ها از حیاط خانه تان فاصله داشته باشد تا سفر به حساب بیاید. گاهی ما خیلی از مقاصد بکر و زیبایی را که در نزدیکی مان هستند، فراموش می کنیم. پس یک کتاب راهنما از جایی که در آن زندگی می کنید، تهیه کرده و نقاط توریستی را بشناسید. مقصد بعدی سفر شما می تواند در همین حوالی باشد!