زیباترین مسیرهای پروازی در جهان

کم نیستند مسافرانی که هنگام خرید بلیط هواپیما آرزو می کنند که صندلی کنار پنجره نصیبشان بشود. آنها دوست دارند از پس پنجره های کوچک هواپیما چشم به منظره های دیدنی مسیر دوخته و زمان سفر خود را کوتاه کنند. البته تمام مسیرهای پروازی جهان آنقدر دیدنی نیستند که شما انتظار دارید. قاصدک ۲۴ در زیر برخی از زیباترین مسیرهای پروازی جهان را برایتان فهرست کرده است.

پرواز شماره ۶۱۳ خطوط هوایی ایر نیوزیلند

مسیر: اوکلند به کویینزتاون

پرواز دو ساعته اوکلند به کویینز تاون در حقیقت تمام آن چیزهایی را که نیوزیلند را به یکی از زیباترین کشورهای جهان تبدیل کرده، در مسیر خود دارد. سفر با تپه های سر سبز نورث ایسلند آغاز می شود، از تنگه کوک عبور می کنید و ناگهان قله های سر به فلک کشیده و پوشیده از برف و دره هایی را می بینید که با یخچال های طبیعی شکافته شده و در سرتاسر دریاچه تِکاپو گسترده شده اند. هر چه به سمت جنوب پیش رفته و به کویینزتاون نزدیک می شوید، یکی از زیباترین فرودگاه های جهان بر فراز دریاچه ها و رودخانه هایی پدیدار می شود که توسط قله های ناهموار احاطه شده اند.

پرواز شماره ۲۰۹۳ خطوط هوایی یونایند ایرلاینز

مسیر: دالاس-فورت ورث به سانفرانسیسکو

پرواز شماره ۲۰۹۳ خطوط هوایی یونایتد ایرلاینز که از فورت ورث به سانفرانسیسکو حرکت می کند، یکی از زیباترین مسیرهای پروازی در آمریکا است. سفری ۴ ساعته که از مناطق پراکنده شهری دالاس آغاز شده و پیش از اوج گرفتن بر فراز بیابان بی آب و علف تگزاس به کوه های راکی در حومه یوتا می رسد. بلافاصله پس از آن  یکی از زیباترین چشم اندازهای این پرواز یعنی پارک ملی یوسمیتی در مقابل دیدگان شما نمایان می شود. با نزدیک شدن به فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو هم خلیج سانفرانسیسکو و پل گلدن گیت جاذبه های خود را در معرض دید شما قرار می دهند.

دالاس-فورت ورث به سانفرانسیسکو

پرواز شماره ۲۴۰ خطوط هوایی ایر وانواتو (Air Vanuatu)

مسیر: پورت ویلا به جزایر تانا (Tanna)

چشم اندازهای تمام جزایری که در این مسیر هستند، زیبا و یکی از بهترین ها در جهان می باشند. پرواز شماره ۲۴۰ خطوط هوایی ایر وانواتو که از پورت ویلا پایتخت وانواتو بر می خیزد بر فراز خلیج Mele پرواز می کند. هواپیما پیش از چرخش به سمت چپ و پرواز بر فراز اقیانوس بیکران آبی در مسیرش با یک جزیره آتشفشانی در میانه اقیانوس روبه رو می شود. با نزدیک شدن به فرودگاه در منطقه وایت گراس، چشم اندازها بیش از پیش باشکوه می شوند.

پورت ویلا به جزایر تانا (Tanna)

پرواز شماره ۲۵۷ خطوط هوایی کاتای پاسیفیک

مسیر: هنگ کنگ به فرودگاه هیثرو لندن

به همان اندازه که هنگ کنگ به عنوان یک مبدأ پروازی مکانی بسیار ایده آل است؛ فرودگاه هیثرو لندن نیز برای فرود بهترین مکان است. با این حال زیبایی این پرواز در میانه این سفر خود را به شما نشان خواهد داد: رشته های وسیع بیابان گوبی بر فراز چین، دشت های استپ مغولستان و بیابان های یخی سیبری.

هنگ کنگ به فرودگاه هیثرو لندن

پرواز شماره ۲۰۸۱ خطوط هوایی لاتام

مسیر: لیما به پورتو مالدونادو

پرو کشوری با تنوع جاذیه های طبیعی بیشمار است.  با پرواز از لیما به پورتو مالدونادو می توانید تمام این زیبایی ها را به صورت یکجا نظاره کنید. به محض اینکه پراکندگی های شهری پایتخت از بالای نوک بال های هواپیما ناپدید شدند، به تپه های دامنه کوه آند می رسیم؛ رشته کوه هایی که به سرعت به منظره باشکوهی بدل می شوند که ماچو پیچو را در خود جای داده اند. سرانجام روی دیگر این زیبایی خود را به شما نشان می دهد؛ شکوه جنگل های بارانی آمازون.

لیما به پورتو مالدونادو

پرواز شماره ۷۸۵ خطوط هوایی کاتای پاسیفیک

مسیر: هنگ کنگ به دِن پاسار (Denpasar)

پرواز شماره ۷۸۵ خطوط هوایی کاتای پاسیفیک با پرواز بر فراز دریای چین جنوبی زیبایی منحصر به فردی را برای شما به نمایش می گذارد. با رسیدن به بورنئو نیمه دیگر این زیبایی در مقابل چشمان شما نمایان می شود. این پرواز از شهر صباح در مالزی عبور کرده و پس از چند ساعت گشتن در رشته کوه های آتشفشانی، جنگل های انبوه و رودخانه های کالیمانتان، کوه های کینابالو را دور می زند.

هنگ کنگ به دِن پاسار (Denpasar)

شماره ۶۳ خطوط هوایی کانتاس

مسیر: سیدنی به ژوهانسبورگ

اگر نمی توانید بلیط هواپیما به قطب جنوب را خریداری کرده و از یکی از زیباترین پروازهای دنیا بهره مند شوید، یک راه دیگر هم وجود دارد. کوتاه ترین مسیر بین سیدنی و ژوهانسبورگ این است که به سمت جنوب پرواز کنید. برای اینکه مطمئن شوید نمایی بسیار دیدنی از توندراها و آیسبرگ ها را می بینید، سعی کنید که در قسمت چپ هواپیما بنشینید و امیدوار باشید که هوا خوب باشد.

سیدنی به ژوهانسبورگ

پرواز شماره ۵۳۷ خطوط هوایی آئرومار

مسیر: مکزیکو سیتی به پورتو اسکوندیدو

مکزیکو شهری است که تا زمانی که بر فراز آن پرواز نکرده باشید، بزرگی و وسعت حقیقی آن را درک نخواهید کرد. با دور شدن از شهر، از رشته کوه های سیه را مادره دل سور (Sierra Madre del Sur) و ارتفاعات اوکساکا، جاده های پر پیچ و خم کوهستانی و دهکده هاب کوچک عبور خواهید کرد و سپس در شهر بندری پورتو اسکوندیدو فرود خواهید آمد.

مکزیکو سیتی به پورتو اسکوندیدو

منبع: traveller.com