رفتارهای عجیب در هواپیما؛ مسافرانی که کارت قرمز می گیرند

پرواز هیجان انگیز است و مهمانداری هواپیما با پوشیدن یونیفرم های زیبا و سفرهای پی در پی یک شغل مهیج به شمار می رود. اما این تمام داستان نیست. گاهی سروکله زدن با مسافران عجیب و غریب، هیجانی متفاوت را به کار مهمانداران و سایر خدمه کابین تزریق می کند. آنقدر که پایان آن با اخراج مسافران از هواپیما رقم می خورد. قاصدک ۲۴ برای شما چند نمونه از این اتفاقات عجیب را شرح می دهد که پایان خوبی برای مسافران نداشته است.

 

وقتی رفاقت پرهزینه می شود

مسافر یکی از شرکت های آمریکایی که با فرست کلاس پرواز می کرد بعد از تلاش برای مهمان کردن دوستان خود به نوشیدنی رایگان در اکونومی کلاس از پرواز اخراج شد. این مرد چندین بار و پیش از پرواز درخواست نوشیدنی الکلی برای دوستانش کرده بود. اما به او گفته شده بود که او تنها مجاز به خرید یک نوشیدنی است. وی سپس اصرار کرده بود که نوشیدنی دوم برای مسافر بغل دستی اوست. این مسافر بعد از آنکه توسط مهماندار مورد سئوال قرار گرفته بود، به وی گفته بوده که در حال رفتن به سرویس بهداشتی بوده اما به او گفته شده بوده که یک سرویس بهداشتی هم در جلوی هواپیما ویژه مسافران فرست کلاس وجود دارد. بعد از اینکه بگو مگو بین مسافر و مهماندار بالا می گیرد، از وی خواسته می شود تا وسایل خود را جمع کرده و هواپیما را ترک کند.

 

airline-passengers

 

وقتی کیک تولد پرواز را تلخ می کند

یک خانواده چهار نفره که در یکی از پروازهای شرکت جت بلو از نیویورک عازم لوس آنجلس بودند، به خاطر یک کیک تولد از پرواز خود اخراج شدند! داستان از این قرار است که این خانواده محموله با ارزش خود را در محفظه بالای سر خود قرار داده بودند. پیش از آنکه مهماندار به آنها آموزش دهد که آن را در جای دیگری و سپس روی زمین در جلوی پای خود قرار دهند. هر چند که مسافران مخالفتی با این موضوع نداشتند، اما یکی دیگر از خدمه کابین مداخله کرده و خواستار جابجایی آن شده است. دعوا بالا می گیرد، به گونه ای که پلیس نیز وارد ماجرا شده و کل پرواز برای مدتی متوقف می شود. سرانجام هم این خانواده بدشانس از پرواز اخراج شده و مجبور به سفر با پرواز دیگری می شوند.

 

Flight-attendant-925976

 

وقتی گردشگران بلای جان می شوند!

 

گاهی اندازه هم مهم است

یک ورزشکار حرفه ای به قد ۲ متر و ۱۳ سانت از یک پرواز از صربستان به مسکو اخراج شد، آن هم فقط به خاطر قد بلند خود! الکساندر کیمِروف بعد از یک بگو مگوی شدید با یک مهماندار توسط پلیس به بیرون از هواپیما هدایت شد. چرا که مهماندار به او گفته بود که پاهای این بازیکن والیبال راهروی هواپیما را مسدود کرده است. کیمروف که با یک ایرلاین ارزان به نام پوبِدا سفر می کرده، درخواست صندلی دیگر با جای پای بیشتر را می کند، اما درخواست او رد می شود. در نهایت هم دعوا بالا می گیرد و پلیس مجبور به مداخله می شود.

 

tall-passenger

 

وقتی شلوار جین فاق کوتاه دردسرساز می شود

مسافری که با خطوط هوایی اسپریت از شیکاگو عازم اورلاندو بود، از هواپیما اخراج شد. چرا؟ چون شلواری که به تن داشت بیش از اندازه فاق کوتاه بود! سخنگوی اسپریت بعدها اعلام کرد که نکته این بوده که تمام بدن او نمایان بوده و این به هیچ وجه برای وجهه شرکت مناسب نیست. به علاوه مهمانداران می گویند که وی بعد از تذکر شنیدن با آنها جرو بحث کرده و رفتار بی ادبانه و پرخاشگرانه ای از خود نشان داده است.

 

وقتی یک پروانه مانع پرواز می شود

مسافر پرواز یکی از شرکت های هوایی آمریکن ایرلاینز از لوس آنجلس به هونولولو ادعا کرده بود یک پروانه درست در جلوی چشمان او از جیب یکی از صندلی ها بیرون آمده بود. این مسافر سپس شروع به تعقیب پروانه در کابین کرده و به داخل سرویس بهداشتی رفته بود تا آن را بکشد. رفتار او خدمه کابین را نگران کرده و ظن حمل مواد انفجاری را در آنها ایجاد کرده بود. در نهایت کاپیتان اعلام وضعیت خطر کرده و مسافر به همراه پلیس به بیرون از هواپیما هدایت شده بود. البته این مسافر بعدها گفته بوده که ظاهرا در پرواز بیمار و دچار توهم بوده است.

airline-passengers2

همه آنچه در بالا خواندید تنها نمونه های کوچکی از رفتارهای عجیبی است که مهمانداران شاهد آنها بوده اند. گاهی خدمه پرواز چیزهایی را در یک پرواز می بینند که حتی می تواند آن را مختل کرده و هواپیما را به زمین بنشاند؛ از وجود یک عنکبوت سیاه بزرگ گرفته تا پوشک کثیف بچه!

 

منبع: theindependent.co.uk