ردپای موجودات فضایی روی آثار باستانی

برای بسیاری وجود موجودات فضایی بدیهی به نظر می رسد. ساخت هزاران فیلم و سریال با همین موضوع هم آنها را بر عقیده شان استوارتر می کند. فرقی نمی کند این افراد 40 سال پیش در گوشه ای دور افتاده از جهان زندگی کرده باشند یا در سال 2018 در یک شهر مدرن. حتی برخی به وجود آثار و بناهایی استناد می کنند که برای ساخته شد به دست بشر زیادی پیچیده و عجیب به نظر می رسند. برای مثال زمانی مردم معتقد بودند که سازندگان اهرام ثلاثه از راهنمایی موجودات فرازمینی برای ساخت این بنای حیرت انگیز بهره برده اند.

هر چند که هیچ شواهدی وجود ندارد که به ما نشان دهد این موجودات مرموز تا کنون قدم به زمین گذاشته و حتی دست در دست آدم ها به ساختن این بناها پرداخته باشند. با این حال در دنیا آثار باستانی وجود دارند که مردم همواره آنها را ردپای موجودات فرا زمینی بر روی زمین دانسته اند. قاصدک 24 نام این مکان های هیجان انگیز و مرموز را برایتان بازگو می کند.

ساکسای هوآمان (Sacsayhuaman)

در بیرون از پایتخت قدیمی اینکاها به نام کوسکو (Cusco) دژی به نام ساکسای هوآمان در رشته کوه های آند در کشور پرو قرار گرفته است. این بنای شگفت انگیز از سنگ های عظیمی ساخته شده که با هنرمندی تمام تراشیده شده و مانند یک پازل در کنار یکدیگر چیده شده اند. برخی معتقدند که این بنا ممکن است اثر یک تمدن باستانی باشد که از موجودات فرا زمینی کمک گرفته است.

دیوارهای در هم پیچیده این دژ هزار ساله از صخره سنگ هایی ساخته شده که هر کدام 360 تن وزن دارند و پیش از بلند کردن و قرار گرفتن با دقت بالا بر سر جای خود بیش از 20 مایل جابجا شده اند. این سئوال که چگونه یک فرهنگ باستانی به چنین توانایی در مهندسی دست پیدا کرده بود، همچنان بی پاسخ باقی مانده است.

به نظر می رسد اینکاها در ساخت خانه ها و مجتمع های مستحکم به اندازه تماشای آسمان و نگه داری از تقویم ماهر بودند. در حقیقت ساکسای هوآمان تنها نمونه از یک بنای پیچیده نبود. دیوارهای مشابهی نیز در سراسر امپراتوری اینکا وجود داشتند. از جمله یکی در کوسکو جایی که یک سنگ 12 گوشه ای با دقت زیاد در مکان جاسازی شده بود.

ساکسای هوآمان

خطوط ناسکا (Nasca Lines)

بر روی یک زمین سطح خشک در 200 مایلی جنوب شرقی لیما بیش از 800 خط بلند، صاف و سفید ظاهرا به صورت تصادفی در یک بیابان در پرو ترسیم شده اند. همچنین 300 شکل هندسی و 70 تصویر حیوان از جمله یک عنکبوت، میمون و مرغ مگس خوار به این خطوط پیوست شده اند. طولانی ترین این خط ها که مانند یک کمان است تا چندین مایل ادامه پیدا می کند و بزرگ ترین این تصاویر نیز نزدیک به 1200 پا می باشد که از ارتفاع زیاد به خوبی قابل مشاهده است.

خطوط ناسکا

دانشمندان گمان می کنند که این نقاشی ها عمری نزدیک به 2 هزار سال داشته و به خاطر قدمت، اندازه، قابلیت دیده شدن از بالا و ماهیت مرموز خود اغلب به عنوان یکی از بهترین نمونه کارهای موجودات فضایی به آن استناد می شود. در غیر اینصورت کدام تمدن باستانی قادر بوده بدو اینکه بتواند پرواز کند چنین بنای عظیمی را طراحی کرده باشد و چرا؟

با این حال چگونگی ساخت این بناها تا حدود زیادی روشن است. این طراحی های معماگونه و مرموز که به آنها ژئوگلیف گفته می شود؛ از طریق زدودن لایه فوقانی صخره ها و در معرض قرار دادن شن های سفید روشن در زیر به وجود آمده اند.

اهرام مصر

در خارج از قاهره در جیزا مشهورترین اهرام مصری از دل بیابان برآمده اند. این اهرام که بیش از 4500 سال پیش ساخته شده اند، اهرام جیزا مقبره های یادبودی هستند که ملکه ها و فراعنه باستانی دفن شده اند. اما مصری ها دقیقا چگونه این بناهای خارق العاده را ساختند؟ اهرام بزرگ از میلیون ها سنگی که با دقت تراشیده شده اند، ساخته شده اند که هر کدام دو تن وزن دارند. حتی با جرثقیل ها و دیگر تجهیزات ساخت، ساختن چنین اهرام بزرگی مانند فرعون خوفو یک چالش سهمگین به نظر می رسد.

اهرام مصر

نکته جالب این است که این اهرام پیکربندی نجومی دارند که گفته می شود با کمربند منظومه جبار هم تراز است. به علاوه نظریه پردازان موجودات فضایی اغلب به این واقعیت اشاره می کنند که این اهرام ثلاثه شکل بهتری نسبت به اهرامی دارند که قرن ها بعد ساخته شدند. علی رغم تمامم این گمانه زنی ها، نمی توان پذیرفت که ساخت این اهرام کار موجودات فضایی بوده باشد. چرا که شواهد کافی وجود دارد که نشان دهد این مقبره ها حاصل تلاش هزاران دست زمینی هستند.

استون هِنج

یک دایره عظیم از سنگ ها که وزن برخی از آنها به 50 تن می رسد، در حومه شهر سالزبوری در انگلیس خودنمایی می کنند. این سنگ ها که به آنها استون هنج گفته می شود؛ بنای یادبودی متعلق به عصر نئولیتیک می باشند. نویسنده مشهور سوئیسی اریک وُن دانکن معتقد است که این بنا مدلی از یک سیستم خورشیدی بود که به عنوان مکانی برای فرود موجودات فضایی از آن استفاده می شد. با این حال این سئوال پیش می آید که این سنگ های عظیم چگونه تا صدها مایل دورتر از معدن خود حمل شده اند.

هیچ کس نمی داند که استون هنج دقیقا به چه معناست، اما مانند سایر مکان ها در این مجموعه، توضیح از آنِ موجودات فضایی نیست. در عوض دانشمندان معتقدند که ساخت چنین بنایی با استفاده از فناوری هایی که 5 هزار سال پیش وجود داشته اند، ممکن بوده است. ضمن اینکه این سنگ ها نیز با کسوف و خسوف هاهنگ بودند که نشان می دهد سازندگان آن حتی اگر از آسمان ها هم نیامده باشند حداقل نگاهشان به آسمان بوده است!

استون هِنج

مطالب بیشتر را بخوانید در:

سفر در سودای گنج

رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا

جالب ترین لباس های محلی دنیا

محلی ترین رستوران ها در سرزمین فراعنه

تئوتیهوکان (Teotihuacan)

این بنا که به معنی شهر خدایان است؛ یک شهر پراکنده باستانی در مکزیک است که بیشتر به خاطر معابد هرمی و هم ترازی های نجومی خود شناخته شده است. سن، قدمت و پیچیدگی تئوتیهوکان که 2 هزار سال پیش ساخته شده؛ آن را به اثری فرا زمینی شبیه ساخته است. با این حال دانشمندان گمان می کنند که در طول قرن ها، ترکیبی از فرهنگ های گوناگون مانند مایا، زاپوتِک و میکس تِک شهری را ساختند که می توانست بیش از 100 هزار نفر را در خود اسکان دهد. این بنا به همراه تمام نقاشی های دیواری، ابزارها، سیستم های حمل و نقل و نیز شواهدی از شیوه های کشاورزی پیشرفته خود می تواند متعلق به دوره پیش از آزتک ها در مکزیک باشد.

تئوتیهوکان

جزیره ایستر

معماهایی که موآی moai؛ چهره های سنگی جزیره ایستر را در بر گرفته اند، تا حد زیادی از همان داستانی تبعیت می کنند که در مورد سایر آثار گفتیم. مردمان راپا نوی Rapa Nui بیش از هزار سال پیش چگونه این چهره ها را طراحی کردند؟ چگونه این مجسمه های سنگی سر از جزیره ایستر درآوردند؟ 900 چهره انسانی تراشیده شده از سنگ در امتداد کناره های  آتشفشانی جزیره گسترده شده اند. این چهره ها که هر کدام به طور متوسط 13 پا طول و 14 تن وزن دارند؛ از سنگ های آتشفشانی نرم که در منطقه رانو پاراکو یافت می شوند، تراشیده شده اند. گفته می شود  بیش از 400 مجسمه هنوز در حالت های مختلف ساخت بوده و برخی از چهره های کامل شده نیز منتظر انتقال به محل استقرار خود هستند.

جزیره ایستر

به نظر می رسد دلیل ساخت این مجسمه ها هنوز در هاله ای از ابهام قرار داشته باشد اما احتمالا به دلایل مذهبی با آیینی ساخته شده اند. به علاوه روشن نیست که برای مردمان سازنده این چهره ها چه اتفاقی افتاده است، اما یک نظریه مهم معتقد است که این مردمان در اثر یک فاجعه زیست محیطی از بین رفته اند.

صورت روی مریخ

این اثر که در سال 1976 توسط کاوشگر وایکینگ کشف شد؛ در حدود دو مایل طول داشته و در منطقه ای به نام سیدونیا واقع شده است. منطقه ای که دشت های هموار شمال مارتیَن را از بیشتر زمین های جنوب جدا می کند. زمانی دانشمندان این اثر را تنها بازی سایه ها دانسته و آن را نادیده گرفتند، اما در طول دهه ها این اثر مورد توجه کسانی قرار گرفت که به موجودات فرا زمینی برای ساخت آن مشکوک بودند.

در سال 2001 ناسا با استفاده از یک دوربین با کیفیت بسیار بالاتر، نگاه دقیق تری به آن انداخت و در کمال تعجب هیچ صورتی ندید. گمان می رود که آنچه که به عنوان یک صورت به نظر می رسیده است، یک تپه دیگر در منطقه مارتیَن بوده است؛ چیزی شبیه زمین هایی با اشکال هندسی که بر بستر جنوب غربی آمریکا قرار گرفته اند.

صورت روی مریخ

*این مطلب از نشنال جئوگرافیک برای شما انتخاب شده است.