رازهای رزرو هتل که حرفه ای ها از آنها استفاده می‌کنند

رزرو هتل و انتخاب اتاق

اگر همیشه برای پیدا کردن هتل و محل اقامت خود در سفر دچار مشکل می‌شوید و نمی‌دانید چگونه باید در ایام پیک سفر برای رزرو هتل اقدام کنید، از خیلی از رازها بی خبرید! بله درست متوجه شدید حتی چگونه هتل رزرو کردن هم رازهایی دارد که مسافران حرفه ای از آنها استفاده می‌کنند و از قضا آنها را با شما در میان نمی‌گذارند. اما ما قصد داریم در ادامه این مطلب با عنوان ” رازهای رزرو هتل که حرفه ای ها از آنها استفاده می‌کنند ” به بررسی برخی از این رازها و ترفندها بپردازیم و به شما کمک کنیم تا سریع تر و آسان تر هتل مورد نظرتان را در سراسر ایران رزرو کنید؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

رزرو آنلاین یا رزرو حضوری؟

امروزه دیگر همه می‌دانند که بهترین راه برای خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس استفاده از سامانه های آنلاین فروش بلیط سفر است. با این حال هنوز عده ای وجود دارند که تصور می‌کنند سایر خدمات گردشگری و مسافرتی به جز بلیط سفر را باید به صورت حضوری تهیه کنند!

فکر کنید در ایام نوروز به شهری توریستی نظیر اصفهان سفر کرده اید. اگر تصمیم داشته باشید تا هتل خود را به صورت حضوری رزرو کنید باید تک به تک هتل های شهر را بگردید تا شاید بتوانید در آخر هتلی را پیدا کنید که یک اتاق خالی برای اقامت شما داشته باشد. خب بدیهی است که در چنین شرایطی پیدا کردن یک هتل مناسب زمان زیادی می‌گیرد و این کار برای بسیاری از مسافران خسته کننده و غیر ممکن است.

رزرو آنلاین یا رزرو حضوری؟

اما اگر در همین زمان به صورت آنلاین به دنبال هتل خود بگردید نه با دردسرهای عجیب و غریب رزرو حضوری مواجه خواهید شد و نه به احتمال زیاد هتل دلخواهتان را از دست خواهید داد. البته این را هم بگوییم که برای رزرو هتل در زمان پیک سفر نباید این دست و آن دست کنید و بهتر است بلافاصله پس از قطعی شدن زمان سفر خود و رزرو بلیط قطار یا هواپیمایتان، به دنبال یک هتل مناسب بگردید و آن را در سریع ترین زمان ممکن به صورت آنلاین رزرو کنید.

به جستجو در یک سایت اکتفا نکنید

برای رزرو هتل به صورت آنلاین، شما تنها کافی است تا قیمت، امکانات، موقعیت جغرافیایی و سایر مشخصات هتل های موجود در شهر مقصد را در سامانه های مختلف ارائه دهنده خدمات گردشگری بررسی نمایید. با این حال اگر به دنبال یک هتل خاص می‌گردید بهتر است به جستجو در یک سایت اکتفا نکنید و امکان رزرو هتل در چند سامانه را بررسی نمایید. البته اگر هتل خود را از سایت جامع و کاملی نظیر قاصدک 24 رزرو می‌کنید لازم نیست تا در این خصوص نگران باشید. چرا که این مجموعه در کنار انواع بلیط سفر، امکان خرید بیمه مسافرتی و رزرو هتل از یک فهرست کامل را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. از این رو می‌توانید به راحتی هتل مورد نظرتان را جستجو نموده  و آن را با بهترین قیمت و بیشترین تخفیف ممکن رزرو نمایید.

قیمت اتاق های مختلف را بررسی کنید

اگر بلیط اتوبوس، قطار یا هواپیمای خود را برای سفر در تعطیلاتی خاص خریداری کرده اید و به علت افزایش سفرها نمی‌توانید اتاق مورد نظر خود را در هتل دلخواهتان رزرو کنید، چرا به بررسی سایر اتاق ها نمی‌پردازید؟ اگر شما یک زوج جوان هستید ممکن است همیشه نتوانید در زمان پیک سفر یک اتاق با تخت دبل را برای اقامت خود رزرو کنید. در چنین شرایطی یا باید به دنبال رزرو هتل های دیگر باشید و یا سایر اتاق ها را بررسی نمایید. پس بد نیست نگاهی نیز به اتاق هایی که تخت توئین دارند بیندازید و یا با صرف هزینه بیشتر یک اتاق سه تخته را برای اقامت خود رزرو نمایید.

جریمه و کنسلی هتل

گاهی ممکن است هتل و بلیط سفر خود را رزرو نمایید اما نتوانید در زمان مقرر به مسافرت بروید. بدیهی است که در چنین شرایطی باید هتلتان را کنسل نمایید اما با کنسل کردن هتل چه مقدار از هزینه پرداختی را می‌توانید پس بگیرید؟ کنسلی هتل از قوانین خاصی تبعیت می‌کند و مشخص است که شما پس از لغو سفرتان باید درصدی از هزینه را به عنوان جریمه به هتل پرداخت نمایید. اما شرایط همیشه به همین شکل نیست. به همین خاطر اگر شما هتل خود را تا آخر تابستان از سایت جااینجاس رزرو نمایید می‌توانید بدون پرداخت جریمه آن را کنسل کنید. این جشنواره که از طرف تیم قاصدک 24 برگزار می‌گردد به شما این امکان را می‌دهد که در صورت انصراف از سفر بدون پرداخت حتی  یک ریال جریمه، هتلتان را کنسل کرده و هزینه آن را پس بگیرید.

البته ناگفته نماند که این شرایط همیشگی نیست اما شما به عنوان یک گردشگر حرفه ای بهتر است تا در زمان سفر خود، امکانات مختلف سامانه های رزرو آنلاین هتل را بررسی نمایید و سپس هتل مورد نظر خود را رزرو نمایید. در پایان فراموش نکنید که برای دسترسی ساده تر به کلیه خدمات سفر در یک مجموعه واحد تنها کافی است سری به قاصدک 24 بزنید و از این طریق، ملزومات سفرهای داخلی، خارجی، هوایی و زمینی خود را فراهم کنید. همچنین با دانلود و نصب نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 از کافه بازار می‌توانید مقدمات سفر خود را در زمان کوتاهتری مهیا کرده و ساده تر به کلیه این خدمات دست یابید.