ده کشور محبوب سال ۲۰۱۵ از نگاه گردشگران

سازمان جهانی گردشگری هر ساله لیستی از پربازدیدترین کشورهای دنیا منتشر می کند. در جدیدترین گزارش این سازمان (WTO)، فرانسه با میزبانی بیش از ۸۳ میلیون گردشگر‌، پربازدیدترین کشور جهان در سال ۲۰۱۵ نام گرفته است.
جالب است بدانید گردشگری در بسیاری از کشورها به عنوان یک صنعت شناخته می‌شود و زندگی بسیاری از افراد به آن بستگی دارد. در حال حاضر این صنعت در جهان سیری صعودی را طی می‌کند؛ به طوریکه بنا بر اعلام سازمان جهانی گردشگری، تعداد گردشگران خارجی جهان، از ۶۷۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۰ به یک میلیارد نفر در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است.
در ادامه به بررسی ۱۰ کشور محبوب گردشگران در سال ۲۰۱۵ می پردازیم تا شاید بتوانیم قبل از رزرو بلیط هواپیما برای سفر بعدی تان، کمکی برای تعیین مقصد کرده باشیم.

۱- فرانسه با ۸۳٫۷ میلیون گردشگر

فرانسه

پاریس‌، محبوب‌ترین شهر در دنیای سفر و گردشگری است و جای تعجب ندارد که این کشور پی در پی در صدر فهرست پر بازدیدترین کشورهای جهان قرار گیرد.
این شهر برای مسافران پر از جاذبه های گردشگری است که از میان آنها می توانیم به موزه لوور، برج ایفل، شهر بورد و دره لوار اشاره کنیم.‌
جالب است بدانید سفر در این کشور طرفداران خاص خود را دارد و کار آسانی هم به نظر می رسد زیرا که فرانسه مساحت نسبتا محدودی دارد و سفر از یک نقطه به نقطه ی دیگر آن، زمان اندکی را می طلبد.

۲- آمریکا با ۷۴٫۸ میلیون گردشگر

 آمریکا

ایالات متحده آمریکا از کالیفرنیا در غرب تا نیویورک در شرق با مساحتی برابر با ۳٫۷۹ میلیون مایل مربع، سرشار از جاذبه‌های گردشگری برای مسافران خارجی است.
براساس آمار و ارقام ارائه شده شهرهای نیویورک‌، لس‌آنجلس‌، واشنگتن دی‌سی و سانفرانسیسکو پربازدیدترین شهرهای آمریکا در سال ۲۰۱۵ بوده‌اند.

۳- اسپانیا با ۶۵ میلیون گردشگر

اسپانیا

آیا به اسپانیا سفر کرده اید؟
این سوالی است که از هر ۱۰ نفر اروپایی، ۹ نفر به آن پاسخ مثبت خواهند داد.
اسپانیا از دهه ۱۹۷۰ تا کنون، هرساله میزبان جمعیت کثیری از گردشگران اروپایی بوده است و سواحل زیبای این کشور در فصل تابستان مملو از گردشگران آلمانی‌، انگلیسی و هلندی است.
جالب است بدانید محوطه‌های تاریخی و فرهنگ غنی پایتخت نیز، از دیگر جاذبه های محبوب گردشگران در این کشور است.

۴- چین با ۵۵٫۶ میلیون گردشگر

 چین

از زمانی که کشور چین درهای خود را به سوی گردشگران خارجی باز کرد؛ تعداد این مسافران با جهش عظیمی روبه رو بوده است که ظاهرا قصد توقف نیز ندارد. البته این رشد از نظر بسیاری از صاحب نظران بیشتر به افزایش تجارت جهانی این کشور و مبادله فرهنگی آن با سایر کشورها برمی گردد و چندان هم به جاذبه های گردشگری مرتبط نمی شود، زیرا که محبوبیت گردشگری چین در سال های اخیر و پس از افتتاح شعب بسیاری از شرکت‌های معتبر جهانی، بانک‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در این کشور به طور چشمگیری افزایش یافت.


۵- ایتالیا با ۴۸٫۶ میلیون گردشگر

ایتالیا

از شهر زیبای آبی ونیز تا مناطق تاریخی رم و سواحل سنگی (آمالفی)،‌ کشور ایتالیا دارای جاذبه‌های متنوعی است که برای انتخاب از میان آنها کار دشواری خواهید داشت و بدون شک این کشور برای بسیاری از گردشگران یک مقصد رویایی محسوب می‌شود.

 ۶- ترکیه با ۳۹٫۸ میلیون گردشگر

ترکیه

کشور آسیایی- اروپایی ترکیه به سبب فرهنگ منحصر به فرد، سنت‌های دیرین و مناظر طبیعی گوناگونش از قله‌های پوشیده از برف (نمروت) تا دره فوق‌العاده زیبای (کاپادوسیا) مشهور است. این کشور همچنین میزبان تمدن‌های منحصربه فردی در طول قرون گذشته بوده و بقایای رومی‌ها و معماری‌ عثمانی در جای جای آن به چشم می خورد.

۷- آلمان با ۳۳ میلیون گردشگر

آلمان
کشور آلمان در فهرست منتشر شده سازمان جهانی گردشگری از لحاظ “مخارج صنعت گردشگری” در مکان نخست جای گرفته، اما به نظر می‌رسد تمامی هزینه‌های صرف شده در این صنعت، ثمر بخش بوده اند.
بسیاری از شهرهای اصلی آلمان به ویژه در فصل جشنواره‌ها مورد توجه گردشگران قرار دارند. شهر مونیخ به تنهایی بخش اعظمی از گردشگران ورودی به آلمان را به خود اختصاص می‌دهد و شهرهای برلین و فرانکفورت نیز در رتبه های بعد قرار دارند.

۸- بریتانیا با ۳۲٫۶ میلیون گردشگر

بریتانیا

گرچه تعداد گردشگران خارجی بریتانیا فاصله زیادی با کشوری چون ایتالیا دارد، اما این قلمرو نیز با جاذبه‌های تاریخی انگلیس‌، مناظر زیبای اسکاتلند و خط ساحلی ولز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

۹- روسیه با ۲۹٫۸ میلیون گردشگر

روسیه
در سال گذشته کشور روسیه یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان بود و صنعت گردشگری آن رشد چشمگیری را تجربه کرد.
این کشور پهناور دارای جاذبه‌های طبیعی چشمگیری چون دریاچه بایکال و محوطه‌های تاریخی فوق‌العاده‌ای در مسکو و سن‌پترزبورگ است و علاوه بر آن فرهنگ و زبان جذابش نیز سفر به این کشور را به تجربه‌ای منحصر به فرد برای گردشگران بدل می کند.

۱۰- مکزیک با ۲۹٫۱ میلیون گردشگر

مکزیک
مکزیک با پیمودن پله‌های ترقی، جای تایلند را در رتبه دهم فهرست سال گذشته پربازدیدترین کشورهای جهان از آن خود کرد.
این کشور در قاره آمریکا نیز با پیشی گرفتن از سایر کشورها توانسته است جایگاه دوم مقاصد محبوب گردشگری، پس از ایالت متحده را به نام خود ثبت کند.
شبه جزیره «یوکاتان»، بقایای کهن مایاها و جنگل‌های بارانی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری مکزیک محسوب می‌شوند و تعداد گردشگران خارجی آن نیز از کل تعداد گردشگران منطقه کارائیب (۲۲٫۸ میلیون نفر) بیشتر است.