دقیق ترین فرودگاه جهان کجاست؟

تأخیر یکی از چیزهایی است که همواره مسافران را کلافه می کند. ساعت ها معطل شدن در فرودگاه ها، می تواند اوقات خیلی ها را تلخ کند. اما حتی برای مسافران آن تایم هم شرکت های هوایی یا فرودگاه هایی هستند که به وقت آنها اهمیت دهند. پس از دقیق ترین خط هوایی جهان، دقیق ترین فرودگاه هم مشخص شد. با قاصدک24همراه شوید.

بدون شک فرودگاه بین المللی”میناپولیس سنت پل” آمریکا برای مسافرانی مناسب است که وقت شناس هستند. بر طبق گزارش دقت سنجی در سال 2018 این فرودگاه در میان فرودگاه های مهم جهان از بعد پروازهای به موقع هواپیماها، رتبه اول را به خود اختصاص داده است(بین 20 تا 30 میلیون پرواز در سال). این گزارش از مجموع اطلاعات جمع آوری شده توسط یک شرکت بریتانیایی که در زمینه سفرهای هوایی فعالیت می کند، حاصل شده است. شرکت OAG به رتبه بندی عملکرد فرودگاه ها و هواپیماها در آمریکا و خارج از آن می پردازد و داده های فوق را از سراسر سال 2017 به دست آورده است.

فرودگاه بین المللی میناپولیس سنت پل

گزارش شرکت نشان داد که 85.7 درصد از پروازهای نشسته و یا برخاسته از این فرودگاه به موقع بوده است و زمان برخاستن این هواپیماها در مدت 14 دقیقه و 59 ثانیه زمان برنامه ریزی شده، انجام گرفته است. باید افزود که تعداد پروازهای لغو شده نیز در این گزارش لحاظ شده است. با در نظر گرفتن این عامل نیز و حتی شرایط بد آب و هوایی در زمستان و بودن در رده شانزدهمین فرودگاه پرتردد جهان، این فرودگاه عملکرد بسیار عالی را از خود به نمایش گذاشته است.

نکته جالب این است که از میان لیست 20 تایی دقیق ترین فرودگاه های جهان 10 تای آنها در آمریکا واقع شده اند که عبارتند از فرودگاه دیترویت، فونیکس، هوستون، شارلوت، سیاتل، میامی، لاس وگاس، اورلاندو و بوستون.

همچنین در طبقه بندی غول های جهان که متعلق به فرودگاه هایی با 30 میلیون پرواز در هر سال است، فرودگاه “توکیو هانِدا” جایگاه مهمی دارد. فرودگاهی که 86.75 درصد عملکرد به موقع بودن پروازها را از خود به نمایش گذاشته است. برای خطوط هواییِ مسیرهای اصلی نیز شرکت هوایی”ایر بالتیک” با 90 درصد نشست و برخاست های به موقع هواپیماهایش در صدر است. همچنین شرکت هوایی هنگ کنگ و هاوایی در رده های بعدی قرار گرفته اند.

مطالب مرتبط:

آشنایی با فرودگاه

فرودگاه های آینده

10فرودگاه برتر آسیا در سال 2015

نخستین و قدیمی ترین فرودگاه ایران