خلاقیت زیر سر شما؛ عجیب ترین بالش های سفر

سفر کردن آداب خاص خود را دارد. البته ابزارهای خاصی هم در سال های گذشته برای آسان تر کردن سفر ابداع شده اند که گاهی شکل عجیب آنها بیشتر از کاربردشان مورد توجه بوده است. در میان این ابزارها، بالش های مسافرتی بیش از همه دستمایه خلاقیت طراحان شده اند. در این مطلب قاصدک 24 شما را با بالش های مسافرتی آشنا می کند که به صحنه نمایش خلاقیت طراحان بدل شده اند.

بالش شتر مرغی

بالش شترمرغی ممکن است کمی مسخره به نظر برسد، اما حس خوابیدن روی ابرها را به شما می دهد. این بالش در اصل برای افرادی طراحی شده که با مشکل بی خوابی مواجه هستند و در مدت کوتاهی هم توانسته توجه خیلی ها را به خود جلب کند. چرا نام این بالش شترمرغی است؟ درست همانطور که شترمرغ ها سر خود را درون ماسه ها فرو می کنند، شما می توانید به درون این بالش بروید و از استرس دنیای بیرون رهایی پیدا کنید. شکل این بالش به گونه ای است که یک سوراخ برای تنفس و دو سوراخ دیگر نیز در بالا برای دست ها قرار داده شده است.

بالش شتر مرغی

بالش مونپره (Monpere)

بالش هایی که برای کودکان طراحی می شوند، معمولا از حساسیت های خاصی برخوردار هستند. دلیل آن هم این است که ممکن است حس خفگی را به آنها القا کند. اما همه با این نکته موافق هستند که برای بچه ها هیچ جا امن تر از آغوش والدین نیست. همین موضوع هم الهام بخش خلق بالش های مونپره شده است. مونپره که ترجمه آن “پدر من” است، به آغوش باز والدین شباهت دارد. این بالش که به یک جفت دست شبیه است، دور صندلی هواپیما پیچیده شده و سر کودک را در میان می گیرد.

بالش مونپره

کلاهک خصوصی (Privacy Hood)

عجیب بودن بیش از حد این بالش باعث شده تا در لیست قرار بگیرد. هر چند که کلاهک خصوصی چندان هم شباهتی به بالش ندارد، شما می توانید از آن در هنگام سفر برای جدا کردن خود از محیط اطراف استفاده کنید. البته این به معنای این نیست که قرار است به طور کامل از محیط دور شوید. فقط می توانید کاری کنید که زمان برای شما هر چه سریع تر بگذرد.

کلاهک خصوصی

گهواره صورت

طراحی این بالش مورد علاقه خیلی ها نیست. بسیاری این بالش را شبیه تسمه های لاستیکی می دانند که گویی می خواهد شما را خفه کند! در این نوع بالش قرار است صورت خود را روی یک صفحه نرم که با بند به صندلی هواپیما یا مخاشین وصل می شود، قرار داده و استراحت کنید؛ چیزی شبیه معلق ماندن!

گهواره صورت

جعبه ابزاری برای سفرهای طولانی با قطار

از تیشرت سخنگو تا ماسک خواب؛ یک جعبه ابزار کامل برای سفر

بالش میگو

بالش میگو یک بالش از مد افتاده خوب با یک چهره جدید برای مسافران است. این بالش از مهره های نرم و برجسته برای القای حس خوابیدن روی یک کاناپه نرم استفاده می کند. ظاهر آن هم درست شبیه یک میگوی آماده خوردن است! به نظر می رسد طراحی این بالش کار یک طراح ژاپنی باشد.

بالش میگو

بالش وولیپ (Woollip)

بالش وولیپ که در سال 2016 به بازار عرضه شد، یکی از کاربردی ترین بالش های این لیست است. این بالش را می توانید باد کرده، با استفاده از آن یک آغوش گرم و نرم برای صورت خود ایجاد کرده و فضایی را هم به دست های خود اختصاص دهید. تنها چیزی که نیاز دارید این است که از سینی جلوی خود در جایی مانند هواپیما به عنوان تکیه گاه استفاده کنید. در پایان استفاده هم می توانید باد آن را خالی کرده و در کیف خود جای دهید.

بالش وولیپ

بالش جت کامفای (Jetcomfy)

هر چند که صندلی های کنار راهرو در هواپیما جای چندان مناسبی برای خوابیدن نیستند، اما جای پای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند. خلاقیت عجیب این بالش ها به آنها امکان می دهد تا مسافرانی که در صندلی های کنار راهرو نشسته اند تا به راحتی لم داده و اندکی چشم های خود را روی هم بگذارند. هر چند که ظاهر این بالش هم عجیب و کمی شبیه تجهیزات مطب پزشکان است، اما توجه خیلی ها را به خود جلب کرده است.

بالش جت کامفای

منبع: thetravel.com