حیواناتی که پایشان به هواپیما باز شده است

کم نیستند مسافرانی که بنا به دلایلی از جمله بیماری مجبور به آوردن حیوان همراه به هواپیما هستند. اما گاهی پیش می آید که مسافران یک هواپیما با حیواناتی روبه رو می شوند که انتظارش را ندارند. در این مطلب قاصدک 24 از حیواناتی می گوید که به هوای صاحبان خود مهمان صندلی های هواپیما شده اند.

پرواز کردن با یک حیوان خانگی صرف نظر از هزینه های اضافی به اندازه کافی سخت است. با این اوصاف تا کنون حیوانات عجیب و غریبی روی صندلی های هواپیما نشسته اند. هر چند که بسیاری از شرکت های هوایی اجازه می دهند که این حیوانات عجیب و غریب در قسمت بار هواپیما (جایی که جو در آن بدون فشار است و دمای هوا اغلب تنظیم نشده است) یا یک محفظه ای در کابین سفر کنند، برخی از این ایرلاین ها قوانینی را برای سفر حیواناتی تعیین کرده اند که قرار است برای صاحبان خود حمایت عاطفی ایجاد کنند. این شرکت ها می گویند که هر حیوانی البته به جز مار می تواند وارد هواپیما شود.

با این وجود از آنجایی که تنها سند مورد نیاز برای همراه آوردن حیوانات به داخل هواپیما تنها یک نامه از سوی پزشک است، این موضوع برای ایرلاین ها تبدیل به یک مسئله مهم شده است. در حقیقت تشخیص این موضوع که آیا نیاز به مدرکی هست و اینکه کدام حیوانات مجاز به آمدن به هواپیما هستند یا خیر، بر عهده شرکت های هوایی است. علیرغم این موارد، تا کنون مسافران شاهد حضور حیوانات عجیب و غریبی در هواپیما بوده اند که هرگز تصورش را هم نمی کرده اند. برخی از این حیوانات عبارت بوده اند از:

بوقلمون

در ژانویه 2016 تصویری به سرعت در شبکه های اجتماعی پخش شد. یک مهماندار هواپیما تصویری از یک حیوان خانگی همراه را که در کنار صاحبش پرواز می کرد، به اشتراک گذاشت. این تصویر بر خلاف تصور یک سگ یا گربه خانگی نبود، بلکه بوقلمونی بود که با یک روبان و کاغذ که به دور گردنش پیچیده شده بود، مسافر یکی از صندلی های هواپیما شده بود.

بوقلمون

خوک

در نوامبر 2014 یکی از مسافران که درست روز قبل جشن شکرگذاری از فرودگاه بین المللی برادلی عازم واشینگتن بود، خوک خانگی خود را با خود به هواپیما آورده بود. مسافران از دیدن این صحنه متعجب شده بود و همه چیز به خوبی پیش می رفت تا اینکه خوک هواپیما را آلوده کرده و بر سر صاحب خود که در حال تمیز کردن آن بود، نعره کشید. بعد از چنین اتفاقی مسافر و خوک از هواپیما به بیرون هدایت شده و پرواز نیز به تأخیر افتاد.

خوک

لاک پشت

در سال 2015 یکی از تولیدکنندگان شبکه ان بی سی به تحقیق در مورد اهمیت حضور حیوانات همراه در هواپیما پرداخت و دو لاک پشت را هم در دو پرواز مختلف با خود به هواپیما آورد. یکی از مهمانداران هواپیما حتی لحظه ای را که او لاک پشت را چسبیده به پنجره هواپیما پیدا کرده بود، در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. نکته جالب اینکه این لاک پشت حتی جوراب هم به پا داشت!

اسب مینیاتوری

در سال 2003 یک مرد نابینا به همراه حیوانات همراه خود در حال پرواز از بوستون به شیکاگو بودند تا در برنامه تلویزیونی اپرا وینفری شرکت کنند. این حیوانات خانگی نه خوک بودند و نه لاک پشت و بوقلمون؛ بلکه اسب های مینیاتوری بودند. از آنجایی که این اسب ها در کابین جا نمی شدند، به کابین فرست کلاس که جای بیشتری داشت ارتقا داده شدند.

کانگورو

شاید تصور کنید تنها جایی که می توانید یک کانگورو ببنید، باغ وحش یا دشت های استرالیا باشد. اما مورد نادری هم وجود داشته که در آن یک کانگورو در یک صندلی هواپیما در یکی از پروازهای آمریکن ایرلاینز چپانده شده بود. علیرغم عجیب بودن شاید برای کسی که تا کنون یک کانگورو را از نزدیک ندیده، نشستن کنار این حیوان فوق العاده لذت هم داشته باشد.

کانگورو

منبع: travelandleisure.com