توصیه هایی برای مسافران تنها

برای آنهایی که به تنهایی سفر می کنند، پیدا کردن کسی که بتوان چند دقیقه ای را با او گذراند، قدری چالش برانگیز است. اما بدون شک راه هایی هم وجود دارد که بتوانید از طریق آنها یک آشنایی چند روزه را رقم بزنید. این که این آشنایی چند روزه تبدیل به یک دوستی چندین ساله شود هم اصلا دور از انتظار نیست. با قاصدک24 باشید تا به اتفاق هم از این مرحله عبور کنیم.

به گروه های پیاده روی بپیوندید

این شیوه نه تنها یک راه بسیار عالی و نیز رایگان برای آشنا کردن خود با یک شهر جدید است، بلکه ماهیت این تورهای پیاده روی به گونه ای است که امکان یک مکالمه آسان را برای شما فراهم می آورد. اگر گروهی که به آن می پیوندید خیلی بزرگ نباشد، یک میزبان خوب نام همه را خواهد پرسید و اینکه اهل کجا هستند. این موضوع بدون شک بهانه خوبی به شما برای بیشتر کردن گفتگو با سایر شرکت کنندگان می دهد. توقف برای صرف غذا یا نوشیدنی هم می تواند فرصت خوبی برای پیدا کردن یک همراه در مسیر برای شما ایجاد کند.

به گروه های پیاده روی بپیوندید

آشنایی به شیوه آنلاین

در سال های گذشته جهش قابل توجهی در اپلیکیشن های طراحی شده برای ارتباط مسافران در جاده ها، اتفاق افتاده است. در این میان اپلیکیشن هایی چون Tripr و Backpacker سرآمد هستند که به شما کمک می کند که زودتر از موعد سفر با آنهایی که به مقصد مشابه شما سفر می کنند، آشنا شوید. یا اپلیکیشن EatWith  این امکان را به شما می دهد که در مهمانی شامی که توسط یک آشپز محلی میزبانی می شود، شرکت کنید. اپلیکیشنSofar Sounds هم شما را با موزیسین هایی که در مکان های غیررسمی، جشن های خودمانی ترتیب می دهند، ارتباط می دهد.

اقامتگاه ها را فراموش نکنید

اقامتگاه ها یک بخش ضروری برای مسافران تنها به شمار می آیند(البته همه این اقامتگاه ها هم خسته کننده نیستند). وجود خوابگاه های نزدیک به هم یا حتی صحبت در مورد تنظیمات یک دستگاه تهویه فرصت عالی برای شروع مکالمه است. به هر حال هر نوع فضای عمومی در این اقامتگاه ها را می توان به چشم یک فرصت برای ارتباط با سایر مسافران نگاه کرد. اگر هم قرار نیست در یکی از این اقامتگاه ها بمانید، برنامه رویدادهای اقامتگاه های دیگر را از طریق وب سایتشان چک کنید. خیلی از آنها برنامه هایی مثل تور گشت، شام یا دورهمی در کافه ها و بارها دارند.

یک اتاق کرایه کنید

چه از طریق سایتCouchsurfing و چه Airbnb به کرایه کردن یک اتاق می پردازید، جایی را انتخاب کنید که مستلزم ارتباط داشتن با میزبان است. ساکنان محلی که علاقه مند هستند تا خانه خود را در اختیار مسافران بگذارند، معمولا افراد اجتماعی هستند که به برقراری ارتباط و به اشتراک گذاشتن بینش های محلی با مسافران، مشتاق هستند. اینکه میزبان شما چقدر قابل اعتماد است را  می توان از پرسش از مهمانان قبلی فهمید.

غذای خود را در یک کافه یا بار میل کنید

خوردن غذا در یک رستوران یا بار نه تنها به شما اجازه می دهد که یک برنامه ناهار کنسل کننده نداشته باشید، بلکه فرصتی در اختیارتان می گذارد تا با دیگرانی هم که در آنجا هستند، گپی بزنید. از سوی دیگر کارکنان رستوران ها هم معمولا با مسافران تنها بیشتر از سایرین حرف می زنند. به علاوه این شانس یک پُرس غذای اضافی رایگان را هم بالا می برد!

غذای خود را در یک کافه یا بار میل کنید

به یک برنامه ملاقات بپیوندید

دوره های مختلف از آشپزی گرفته تا رقص، این فرصت را به مسافران می دهد که بر سر علایق مشترک با دیگران ارتباط برقرار کنند. اگر در تلاش برای پیدا کردن چیزی هستید که جذاب باشد، جمع Meetup بیش از 30 میلیون عضو در 184 کشور دارد. بدون شک این فرصت خوبی برای بودن در یک دورهمی جالب خواهد بود. خواه به دنبال یاد گرفتن چیزی در مورد عکاسی باشید و خواه یک بحث داغ فلسفی!

پیشنهاد عکس گرفتن بدهید

می خواهید از شما عکس بگیرم؟ گفتن این جمله به اضافه نشان دادن آن با زبان بدن که تقریبا در تمام جهان زبانی مشترک است، شاید ابتدایی ترین راه برای شروع یک مکالمه با یک غریبه در یک کشور خارجی باشد. اگر توریست دیگری را دیدید که در تلاش برای گرفتن سلفی است، تجربه خود را در اختیار او بگذارید: یک مقدمه ساده بر یک صحبت کلی که حتی ممکن است در پایان منجر به گرفتن یک عکس دونفره شود.

به یک تور گروهی بپیوندید

خواه در یک سفر زمینی به یک روستای دورافتاده باشید و خواه یک پیاده روی چند روزه، تورهای گروهی دوستانه تجربه های جالبی از سفر در اختیار شما قرار می دهند که ممکن است در سفرهای انفرادی به دست نیاورید. گروه های کوچک فضایی صمیمی و دوستانه خلق می کنند. به ویژه وقتی قرار باشد در فعالیت های چالش برانگیز مشارکت داشته باشید.

کارهای داوطلبانه انجام دهید

داوطلب شدن در فعالیت ها و مهارت های خاص، این فرصت را به مسافران می دهد که از حضور در جامعه محلی که به آن سفر کرده اند، بهره مند شوند. این کار همچنین شیوه بسیار خوبی برای برقراری ارتباط هم با محلی ها و هم سایر مسافران است. ضمن اینکه دایره تجربیات شما نیز گسترده تر می شود. با این حال مشکلات داوطلب شدن برای مسافران که از آن با عنوانVoluntourism یاد می شود، می تواند دشوار و پیچیده باشد. قبل از ثبت نام کردن در هر نوع فعالیت داوطلبانه، اطمینان حاصل کنید که سازمان و فعالیت مورد نظر برای شما تجربه های خوب به دنبال داشته باشد و نه ضرر.

کارهای داوطلبانه انجام دهید

فقط سلام کنید!

سفر کردن شاید تنها موقعیتی در زندگی باشد که تقریبا هر کسی که شما با آن آشنا می شوید، به شدت به دنبال پیدا کردن یک دوست است. دیگر مسافران تنها هم مثل شما از خانواده و دوستان خود دور هستند و بیشتر احتمال دارد که به دنبال گرم گرفتن با کسی باشند. بقای بشر برای بیش از 200 هزار سال مدیون توانایی او برای برقراری ارتباط است. شما در یک مکان غریبه هستید، کسی شما را نمی شناسد پس برای صرف یک نوشیدنی به کافه بروید، روی یک صندلی خالی بنشینید و به کنار دستی خود که غرق در تلفن همراهش است، سلام کنید. قرار نیست که چیزی را از دست بدهید، درست است؟!