بهترین و ارزان ترین سفرهای ریلی در جهان

در مورد لوکس ترین و مجلل ترین قطارهای دنیا زیاد سخن گفته شده است. این نوع سفرها به طور معمول به افراد خاصی تعلق دارد که چندان بودجه برایشان در اولویت قرار ندارد. اما تعداد مسافرانی که سایت های اینترنت را به دنبال مسیرها و قطارهای ارزان بالا و پایین می کنند، کم نیست. برخی از این قطارها علی رغم ارزان بودن، هم در درون قطار و هم در مسیر طعم یک سفر لوکس را به مسافر می چشانند. قاصدک 24 به شما می گوید که بهترین و در عین حال ارزان ترین مسیرهای ریلی در جهان کدام ها هستند.

قطار بانکوک به چیانگ مای

قطار شب رو از بانکوک به مقصد چیانگ مای تجربه متفاوتی از سفر را در اختیار مسافران قرار می دهد. از ازدحام جمعیت در ایستگاه و پیش از حرکت قطار تا جشن ها و دورهمی های شادی که در طول یک ساعت زمان غذا خوردن در واگن های غذاخوری برگزار می شود. می توانید با تایلندی ها از اقشار مختلف در این سفر 10 ساعته به شمال همراه شوید، بر روی تختی راحت در کوپه خود استراحت کنید یا اینکه از خوردن و نوشیدن غذاهای تایلندی لذت ببرید.

قیمت بلیط قطار یک طرفه در مسیر بانکوک به چیانگ مای، از 35 دلار است.

قطار بانکوک به چیانگ مای

قطار چنای به بمبئی

قطار چنای به بمبئی نه مانند قطار بانکوک به چیانگ مای یک قطار شاد است و نه حتی قطار توریستی. این قطار در واقع یک پنجره 24 ساعته به تمام چیزهایی است که هند واقعی برای عرضه کردن به مسافران دارد. همانطور که قطار هوهوکنان از شهری به شهر دیگر می رود و می توانید از پس پنجره های بزرگ قطار جریان زندگی هندی ها را تماشا کنید، در داخل قطار هم اتفاقات جالبی در جریان است. خانواده ها غذای خود را با شما شریک می شوند، فروشنده ها در راهروهای قطار چیزهای عجیب و غیر قابل تصوری را می فروشند، غریبه ها توقفی می کنند تا با شما گپی بزنند، مردم می روند و می آیند و این دنیای کوپچک در دل دنیایی بزرگ جریان می یابد.

قیمت بلیط قطار یک طرفه در مسیر چنای به بمبئی، از 30 دلار است.

قطار آمستردام به پراگ

سفرهای زیادی وجود دارد که می توانید با قطارهای سیتی نایت لاین تجربه کنید؛ هر جایی که از درون مرزهای آلمان می گذرد. این قطارها که متعلق به شرکت قطارهای دویچه بان می باشند، از معدود قطارهای شب رو ارزانی هستند که از اروپا می گذرند. یکی از محبوب ترین این سفرها، حرکت قطار بین دو مقصد عالی قاره سبز یعنی آمستردام و پراگ است.

قیمت بلیط قطار در مسیر آمستردام به پراگ، چیزی در حدود 229 دلار است.

قطار آمستردام به پراگ

قطار سن پترزبورگ به مسکو

کمان قرمز یکی دیگر از آن قطارهای نمادین روسی است که از سال 1931 بین دو شهر مشهور روسیه یعنی سن پترزبورگ و مسکو در رفت و آمد بوده است. این قطار اگرچه اندکی پر زرق و برق و مجلل به نظر می رسد اما این دقیقا همان چیزی است که شما در این سفر هزینه آن راپرداخت می کنید. سفری با قطار از عصری دیگر وقتی که همه چیز خوب و عالی به نظر می رسد و در عالم واقعی هم چنین بود. کمان قرمز به طور معمول پر از توریست های علاقه مند است اما تجربه آن برای افراد معمولی هم خالی از لطف نیست.

قیمت بلیط قطار در مسیر سن پترزبورگ به مسکو ، چیزی در حدود 98 دلار است.

قطار سن پترزبورگ به مسکو

قطار کیوتو به توکیو

شاید قطار کیوتو به توکیو چندان هم ارزان نباشد، اما سوار شدن به قطارهای شینکاسن یا قطارهای بولت ژاپن حتی برای علاقه مندان به سفر با قطار که نگران بودجه خود هم هستند، تجربه ای است که باید انجام شود. این سفر یکی از کلاسیک ترین سفرهای ریلی است؛ سفری دو ساعته که شما را از کوه فوجی گذرانده و با سرعت 320 کیلومتر در ساعت به پایتخت شلوغ و پر جنب و جوش ژاپن یعنی توکیو می رساند. در میانه مسیر شما می توانید در آرامش لم دهید و از خوردن بهترین غذاهایی که در قطار عرضه می شود، لذت ببرید.

قیمت بلیط قطار در مسیر کیوتو به توکیو ، چیزی در حدود 90 دلار است.

قطار کیوتو به توکیو

منبع: traveller.com.au