با این چمدان هرگز از پرواز جا نمی مانید!

تنها چند دقیقه به بلند شدن هواپیمایتان مانده است و شما از آن دسته از مسافران هستید که همیشه دیر به فرودگاه می رسید؟
حال تصمیمتان چیست؟ جمعیت را کنار بزنید؟ بلیط هواپیمای جدیدی بخرید و منتظر پرواز بعدی بمانید؟ شروع به دویدن کنید یا اینکه سوار چمدانتان شوید؟!
تعجب نکنید، از آنجایی که افراد زیادی در دنیا مشکل شما را داشته اند، عده ای با ایده ای عجیب به کمکتان آمده اند!
کوین ادانل (Kevin O’Donnell) که یک کارآفرین شیکاگویی است، برای حل این مشکل، دست به طراحی عجیبی زده است. ادانل به نوعی یک چمدان و یک موتور را ترکیب کرده است تا اولین چمدان موتوری دنیا را بسازد. این چمدان هوشمند که مدوبگ (Modobag) نام دارد، می تواند با سرعت 13 کیلومتر در ساعت حرکت کند و با هر بار شارژ نیز، 10 کیلومتر مسیر را طی می کند. از این رو می توانید به راحتی روی آن بنشینید و چمدان خود را همانند یک موتور سیکلت کوچک یا یک اسکوتر برانید.

چمدان هوشمند مدوبگ

مدوبگ سبک است و تنها 8 کیلوگرم وزن دارد اما با این حال بسیار جادار نیز است. قسمت نشیمن این چمدان ظرفیت تحمل 118 کیلوگرم وزن را دارد اما اگر مایل به نشستن روی چمدان خود نیستید می توانید دسته ی جمع شونده آنرا بیرون بکشید و چمدانتان را همانند سایر چمدان های معمول به دنبال خود بکشید.

چمدان موتوری

این چمدان هوشمند، علاوه بر مجهز بودن به دو موتور که هدایت آن را ساده تر می کنند، دو پورت USB برای شارژ کردن، سیستم GPRS-GSM، جیب‌ مخصوص نگه‌داری تلفن همراه و تبلت و محفظه زیپ‌دار مناسب برای لپتاپ ۱۷ اینچی نیز دارد.
همچنین یک اپلیکیشن موبایل نیز برای آن طراحی شده است که با سیستم عامل های ios و اندروید سازگار است؛ از این رو به راحتی می توانید با نصب این اپلیکیشن بر روی تلفن همراه خود از موقعیت چمدانتان نیز آگاه شوید.

یو اس بی در چمدان

شارژ تبلت با چمدان

با اینکه ابعاد مدوبگ، کاملا با محفظه ی بالای سر شما در هواپیما تناسب دارد و شرکت سازنده ی آن ادعا می کند که این چمدان هوشمند به طور کامل با استانداردهای اداره امنیت حمل و نقل و هوانوردی آمریکا سازگار است، به نظر نمی رسد که این ایده چندان در عمل  موفق باشد. منبع تغذیه ی داخلی بزرگی که درون چمدان قرار دارد، قطعا هنگام عبور از گیت های امنیتی شما را دچار دردسر می کند، از سوی دیگر کادر امنیتی فرودگاه ها نیز، به راحتی اجازه ی عبور افراد اسکوتر سوار را در سالن ها نمی دهند؛ از این رو با اینکه اینگونه چمدان ها می توانند حرکت افراد در سالن فرودگاه ها را راحتتر نمایند  اما در حقیقت فایده و کاربرد خاصی ندارند.

چمدان های مدوبگ

قیمت اولیه این چمدان در سایت ایندیگو، ۹۹۵ دلار پیش بینی شده است و طبق اعلام شرکت سازنده، مشتریان می توانند چمدان های خریداری شده ی خود را در ماه ژانویه سال آینده تحویل بگیرند.