با این ترفندها بهترین بلیط هواپیما را بخرید

سفر با ایرلاین های بزرگ و نامی

بسیاری از مسافران معتقدند بهترین بلیط هواپیما، بلیطی است که ضمن اینکه قیمت مناسبی دارد خدمات خوبی را نیز به خریداران خود ارائه می‌کند. از این رو یک بلیط هواپیما خوب باید ارزان اما با کیفیت باشد. اما آیا امکان خرید چنین بلیطی وجود دارد؟ و چگونه می‌توان آن را خریداری کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که بودجه ای که افراد مختلف برای سفر خود در نظر می‌گیرند متفاوت است. این امر در کنار سلایق مختلفی که مسافران نسبت به خدمات مسافرتی دارند، موجب می‌شود که بهترین بلیط هواپیما برای هر شخصی متفاوت باشد. با همه اینها ما تصمیم داریم تا در این متن با عنوان ” با این ترفندها بهترین بلیط هواپیما را بخرید ” به بررسی ترفندهایی بپردازیم که آگاهی از آنها به اکثر افراد برای خرید یک بلیط هواپیما مناسب کمک می‌کند. با قاصدک 24 همراه باشید.

قبل از خرید بلیط هواپیما، زمان سفر را در نظر بگیرید

در صنعت گردشگری دو اصطلاح با نام های های‌سیزن و لو‌سیزن وجود دارد. های سیزن همان زمان پیک سفر است که اغلب مسافران بلیط قطار، هواپیما یا اتوبوس خود را در آن خریداری می‌کنند. در پیک سفر آب و هوای مقصد بهتر است، اغلب مدارس و دانشگاه ها تعطیل است و خانواده ها زمان بیشتری برای با هم بودن دارند. از این رو اغلب برای سفرهای خانوادگی برنامه ریزی می‌کنند. در مقابل در لو سیزن که بیشتر با پاییز و زمستان مصادف می‌شود اغلب افراد تمایل کمتری به سفر کردن دارند. با این حال در این فصل از سفر معمولاً بلیط های هواپیما، قیمت کمتری دارند و مسافران برای رزرو هتل در مقصد هزینه کمتری را پرداخت می‌کنند.

با همه اینها پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید هم از قیمت های مناسب لو سیزن بهره مند شوید و هم آب و هوای خوب های‌سیزن را تجربه کنید، بین این دو فصل سفر کنید. با این کار هم از مزیت های هر دو فصل برخوردار خواهید شد و هم می‌توانید بلیط هواپیما خود را با قیمت مناسب تری خریداری کنید.

خرید بلیط هواپیما در های سیزن

نوع پرواز و تاثیرات آن بر قیمت بلیط هواپیما

جالب است بدانید که نوع پرواز نیز می‌تواند بر روی قیمت بلیط هواپیما انتخابی شما تاثیر بگذارد. مثلاً اگر شما پرواز مستقیمی را به یکی از مقاصد خارجی خریداری کنید باید هزینه بیشتری را برای خرید بلیط هواپیما آن بپردازید. با این حال اطمینان دارید که بدون دردسر و در سریعترین زمان ممکن به مقصد خود خواهید رسید. در حالی که پروازهای چند مسیره یا توقف دار اغلب بلیط هواپیما ارزانتری دارند. این مدل از پروازها هرچند که دیرتر به مقصد نهایی می‌رسند اما برای مسافرانی که محدودیت زمانی ندارند اما می‌خواهند تا در بودجه سفر خود صرفه جویی کنند، بسیار مناسب است.

فریب نام های بزرگ را نخورید

شاید تصور کنید که ایرلاین های نامی و بزرگ همیشه بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. اما باید بگوییم که این مسئله صحت ندارد چرا که بسیاری از شرکت های کوچک برای بقا و رقابت با این ایرلاین ها مجبورند تا بهتر و بیشتر از این هواپیمایی ها به مسافران خود رسیدگی نمایند تا بتوانند سهمی از این بازار داشته باشند. پس فریب نام های بزرگ را نخورید و گاهی هم بلیط هواپیما خود را از شرکت های کوچکتر خریداری کنید.

سفر با ایرلاین های بزرگ و نامی

صبح زود پرواز کنید

با اینکه همواره توصیه می‌کنیم که برای پیدا کردن یک بلیط ارزان هواپیما بهتر است زمان پرواز خود را محدود نکنید. با این حال باید بگوییم که این یک قانون نانوشته است اما معمولاً هواپیماهایی که صبح زود می‌پرند بلیط هواپیمای ارزانتری دارند. از این رو اگر غالباً سحرخیز هستید و با پروازهای صبحگاهی مشکلی ندارید بهتر است به هنگام جستجوی بلیط هواپیما مورد نظرتان قیمت این پروازها را نیز بررسی کنید.

پرواز یک طرفه یا دو طرفه؛ هر دو را بررسی کنید

گاهی خرید پروازهای دو طرفه از یک ایرلاین مشخص بسیار مقرون به صرفه تر از خرید پرواز یک طرفه آن ایرلاین است. البته این امر همیشگی نیست و گاهی شما با خرید دو پرواز یک طرفه از ایرلاین های مختلف می‌توانید هزینه سفر خود را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهید. بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر از زمان رفت و برگشت خود اطمینان دارید حتماً فهرست هر دو نوع بلیط را بررسی نمایید تا بتوانید با مقایسه آنها بهترین بلیط هواپیما را برای سفر خود بخرید و هزینه های مسافرتتان را کاهش دهید.

در پایان یادآور می‌شویم که اینها تنها بخشی از ترفندهایی هستند که می‌توانید برای خرید بهترین بلیط هواپیما از آنها استفاده کنید و برای مطالعه ترفندهای بیشتر می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید. فراموش نکنید که شما در قاصدک 24 می‌توانید علاوه بر بلیط هواپیما، بلیط اتوبوس و قطار خود را نیز خریداری نمایید و حتی بیمه مسافرتی و تور خود را هم از همین مجموعه تهیه کنید. همچنین امکان رزرو هتل در سراسر کشور نیز از طریق همین وب سایت برای مشتریان قاصدک 24 فراهم شده است تا این کاربران بتوانند کلیه خدمات مسافرتی مورد نیاز خود را از یک سایت تهیه کنند.