این وسایل را از هتل برندارید!

هر سفری هر چقدر هم طولانی باشد، یک روز به پایان می رسد. اما این به این معنی نیست که نمی توانید چیزی از آن سفر با خود ببرید تا خاطره آن را برایتان زنده کند. برای خیلی از ما این به معنای خرید یک اثر هنری یا حتی سوغات آن شهر است. اما برای بعضی ها برداشتن چیزی نه چندان قیمتی از هتل هم همانقدر خاطره انگیز است. بد نیست بدانید که مجاز به برداشتن چه چیزهایی هستید تا برچسب دزد هم به شما زده نشود.

اقامت در هتل

هتل ها پر هستند از چیزهایی که شما می توانید به عنوان یادگاری بردارید؛ از ظرف های کوچک شامپو گرفته تا دمپایی ها و لباس های راحتی. یک مدیر هتل در بریتانیا می گوید:” مسافران هر چیزی را که دستشان می رسد، برمی دارند. لباس های حمام، آویزهای لباس، روتختی ها، روتشکی ها، حوله ها، بالش ها و تقریبا هر چیز قشنگی که در اتاق است”. بدون شک اگر شما لوازم بهداشتی موجود در اتاقتان را بردارید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما برداشتن چیزهایی مثل حوله ها یا لباس های راحتی، نه تنها ایده خوبی به نظر نمی رسد، بلکه می تواند جرم تلقی شود. برای نمونه می توان به زنی اشاره کرد که به خاطر برداشتن تنها دو حوله از یک هتل در نیجریه به سه ماه زندان محکوم شد. اگر حتی زندان هم در انتظارتان نباشد، ممنوعیت از رفتن به هتل های مورد علاقه، کمترین مجازات خواهد بود. جالب است بدانید که خیلی از هتل های مهم لیستی از افرادی دارند که مجاز به اقامت در آنها نیستند. مسافرانی که حداقل بیش از یک بار یک ماگ قهوه را از اتاق هتل خود برداشته اند و هتل دیکر علاقه ای به پذیرش آنها ندارد. به علاوه هتل های زنجیره ای این لیست را در اختیار یکدیگر هم قرار می دهند. تصور کنید به سفر رفته اید و هیچ هتلی شما را نمی پذیرد فقط به این دلیل که در سفر قبلی خود چند حوله برداشته اید و اسمتان در لیست سیاه قرار گرفته است.

اگرچه ممکن است احقانه به نظر برسد که افراد فقط به خاطر برداشتن چند تکه به ظاهر بی ارزش از اقامت در هتل منع شوند، ما این دزدی های کوچک می توانند بزرگ تر شوند و خسارت بیشتری به هتل ها وارد کنند. برای نمونه مسافری در یک هتل در آمریکا قصد داشته یک آینه بزرگ را از اتاق خارج کند. این احتمال وجود دارد که او دفعات پیش چیزهای کوچک تری را از اتاق خارج کرده باشد. به علاوه در اثر همین دزدی های کوچک، هتل ها هر ماه چندین دلار متضرر می شوند؛ این یعنی میلیون ها دلار در سال.

اگر فکر می کنید چیزی در آن اتاق چشمتان را گرفته،قاصدک24 به شما توصیه می کند که از پذیرش هتل سئوال کنید که آیا اجازه دارید که آن وسیله را بردارید یا خیر؟ در برخی هتل ها شما می توانید با پرداخت پول، صاحب هر کدام از این چیزها شوید.اگر واقعا عزم خود را جزم کرده اید تا چیزی را بردارید، سراغ چیزهای کوچکی بروید که برای هتل ها مشکلی به وجود نخواهد آورد؛مثل صابون یا ماگ.

مطالب مرتبط:

مجلل ترین هتل های ایران

ارزان ترین هتل های ایران(تهران و مشهد)

ارزان ترین هتل های ایران(اصفهان و شیراز)

ارزان ترین هتل های ایران(تبریز و ارومیه)

ارزان ترین هتل های کوالالامپور